Bezrobocie z renat socjalna

Dyskusje o zasiłkach pielęgnacyjnych, świadczeniach pielęgnacyjnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Bezrobocie z renat socjalna

Post autor: Raysha » 14 sie 2013, 20:16

Ja dostałam status "Poszukującej pracy", ale też nie mogłam dostać statusu "bezrobotnej"

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: Bezrobocie z renat socjalna

Post autor: taloca » 15 sie 2013, 21:05

Osoba mająca rentę nie dostanie statusu osoby bezrobotnej może tylko zarejestrować się jako osoba poszukująca pracy. Tutaj są prawa i obowiązki osoby poszukującej pracy http://zielonalinia.gov.pl/Prawa-i-obow ... o-pracy-75 Możesz zobaczyć co Ci przysługuje.
a tutaj o stażu http://zielonalinia.gov.pl/Staze-61 zobacz czy się łapiesz na listę osób którym mogą przyznać staż. Z tym że o ile pamiętam już kiedyś miałaś staż więc nie wiem jak to potraktuje PUP bo np. u mnie podobno takim osobom już nie przyznają stażu bo niby za mało kasy mają i dają tym którzy nigdy nie mieli. Robią też tak, że jeśli sama sobie szukasz stażu i pracodawca we wniosku nie napisze, że po stażu Cię zatrudni to stażu nie przyznają (moja koleżanka tak miała chodziło o szpital i wiadomo było że jej nie zatrudnią. UP powiedział, że taki wniosek odrzucą ale w końcu wyrazili zgodę tylko ze względu na to, że w jej zawodzie ofert pracy nigdy nie mieli i na rynku praktycznie takich ofert brak). Najlepiej zadzwoń do urzędu lub osobiście wybierz się zapytać. Na prawdę z powodu braku kasy mają jakieś swoje nieformalne ustalenia takie, że nawet człowiek się nie spodziewa. Tak samo mogą stwierdzić, że masz kasę z renty więc dają staż komuś kto nie ma, albo odwrotnie, że jesteś niepełnosprawna więc masz pierwszeństwo.
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
Izabelka
Początkujący ✽✽
Posty: 134
Rejestracja: 21 kwie 2009, 10:51
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: ...
Kontakt:

Re: Bezrobocie z renat socjalna

Post autor: Izabelka » 13 gru 2013, 21:21

Witam ;)
mam takie pytanie (nie wiem czy to dobre miejsce) tak jak wyżej też mam ten sam problem nie mogę być zarejestrowana jako bezrobotna. Ale nie oto tu chodzi czy ktoś z was starał się może o staż finansowany ze środków PFRON. Prawdopodobnie nie jest wtedy wymagany status bezrobotnego. Czy ktoś wie może jak załatwić taki staż ? i czy pracodawca może wystąpić tak jak w przypadku normalnego stażu ze wskazaniem na konkretna osobę ? Jeśli ktoś by umiał mi odpowiedzieć na te moje pytania byłabym bardzo wdzięczna :roll: :roll:
Pozdraiam
Po kilku letniej REMISJI, uczę się żyć na nowo z ZAOSTRZENIEM ... Człowiek tak szybko się przyzwyczaja do dobrego ...

Awatar użytkownika
Izabelka
Początkujący ✽✽
Posty: 134
Rejestracja: 21 kwie 2009, 10:51
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: ...
Kontakt:

Re: Bezrobocie z renat socjalna

Post autor: Izabelka » 13 gru 2013, 23:24

Super dziękuję za informacje czyli już lecę się zarejestrować jako poszukująca pracy, bo jeszcze tego nie zrobiłam bo sądziłam ze to nic nie daje ;P
Po kilku letniej REMISJI, uczę się żyć na nowo z ZAOSTRZENIEM ... Człowiek tak szybko się przyzwyczaja do dobrego ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadczenia”