Kto może i jak odliczyć leki od podatku

Dyskusje o zasiłkach pielęgnacyjnych, świadczeniach pielęgnacyjnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yogi
Debiutant ✽
Posty: 33
Rejestracja: 27 sie 2012, 10:10
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Kto może i jak odliczyć leki od podatku

Post autor: Yogi » 30 sie 2012, 16:07

:arrow: Jak w temacie, czy ktoś wie jak odliczyć leki od podatku. Znalazłem w necie że odliczać mogą osoby niepełnosprawne kwoty większe niż 100 zł wydane w miesiącu. Czy ktoś to odlicza i wie jak to jest w praktyce :?:

Awatar użytkownika
Alfea
Początkujący ✽✽
Posty: 190
Rejestracja: 07 cze 2012, 22:02
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Klecza Dolna

Re: Kto może i jak odliczyć leki od podatku

Post autor: Alfea » 30 sie 2012, 16:50

Ja gdzieś znalazłam, że można odliczać od podatku większe kwoty niż 152 zł. Ale niestety nie wiem jak to się robi :/.

Awatar użytkownika
Yogi
Debiutant ✽
Posty: 33
Rejestracja: 27 sie 2012, 10:10
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kto może i jak odliczyć leki od podatku

Post autor: Yogi » 30 sie 2012, 19:21

W necie są różne informacje ale chyba zostaje tylko urząd skarbowy i to najlepiej jak się zapytam w kilku, i nie zdziwię się jak w każdym powiedzą coś innego :]

Awatar użytkownika
Yogi
Debiutant ✽
Posty: 33
Rejestracja: 27 sie 2012, 10:10
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kto może i jak odliczyć leki od podatku

Post autor: Yogi » 30 sie 2012, 20:17

magdalene, to fajnie, bardzo jasno jest to opisane. Dziękuję :)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Kto może i jak odliczyć leki od podatku

Post autor: obyty.z.cu » 31 sie 2012, 20:17

ja to stosuje już kilka lat,odpis ok.600 zł za rok na mnie i żonę,oczywiście leki rozliczane osobno,bo i osobno są faktury.
Warto dodać,że w związku z tym odpisem kupujemy leki co drugi albo 3 miesiąc ,czyli teoretycznie na zapas,ale wtedy to np. mi wychodzi większy odpis,np. każdy miesiąc ok. 350 zl x 3 mce = ok.1000 zl faktur minus 100 zl z odliczenia ,to pozostaje dość duży odpis.
No i oczywiście oboje mamy umiarkowany stopień niepełnosprawności.
No i jeszcze inne należne odpisy dla osoby niepełnosprawnej,ulga netowa...razem to się trochę uzbiera.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Yogi
Debiutant ✽
Posty: 33
Rejestracja: 27 sie 2012, 10:10
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kto może i jak odliczyć leki od podatku

Post autor: Yogi » 31 sie 2012, 20:25

obyty.z.cu, ulga netowa dla niepełnosprawnych? Wiesz jakie są jeszcze ulgi przy rozliczeniach z podatkiem? Możesz napisać coś więcej bo w necie to straszny kocioł jest z tymi informacjami. A od Ciebie pierwsze słyszę o uldze netowej.

Co do kupowania leków na zapas żeby więcej odliczyć, taki właśnie mam zamiar :)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Kto może i jak odliczyć leki od podatku

Post autor: obyty.z.cu » 31 sie 2012, 21:34

Yogi pisze: A od Ciebie pierwsze słyszę o uldze netowej.
jest zwolnienie za internet...
Jest też dla niepełnosprawnych z odpowiednia "grupą" np. za dojazd na badania,leczenia,bez potrzeby jej "udokumentowania" w PITcie.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: Kto może i jak odliczyć leki od podatku

Post autor: taloca » 01 wrz 2012, 00:49

magdalene pisze:Zwolnienie na neta jest dla wszystkich, do bodajze 750zł, ale nie maja jakos glosowac nad zniesieniem tego? Czy juz glosowali?
chyba już głosowali ale za ten rok jeszcze będzie można odliczyć. Przynajmniej takie informacje uzyskałam od pani z urzędu skarbowego. I nie zapominajcie przechowywać rachunków (dowodów zapłaty) bo ja ostatnio dostałam wezwanie do urzędu skarbowego i sprawdzali rachunki za internet z roku 2009 :) dobrze, że miałam i okazało się, że wszystko jest ok :) gdybym nie miała to może jakoś udałoby się je uzyskać :) ale to zawsze dodatkowy kłopot lepiej nie pozbywać się :P
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
Yogi
Debiutant ✽
Posty: 33
Rejestracja: 27 sie 2012, 10:10
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kto może i jak odliczyć leki od podatku

Post autor: Yogi » 01 wrz 2012, 09:23

magdalene, właśnie, ja odliczam internet ale jak obyty.z.cu napisał że dla osób niepełnosprawnych jest ulga netowa, której nie mogę nigdzie w internecie znaleźć wiec to pewnie chodzi o to zwykłe odliczenie od podatku.

Awatar użytkownika
Yogi
Debiutant ✽
Posty: 33
Rejestracja: 27 sie 2012, 10:10
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kto może i jak odliczyć leki od podatku

Post autor: Yogi » 01 wrz 2012, 18:18

Żabusia, dziękuję :roll: - jesteś prawdziwą specjalistką!!!

Awatar użytkownika
Yogi
Debiutant ✽
Posty: 33
Rejestracja: 27 sie 2012, 10:10
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kto może i jak odliczyć leki od podatku

Post autor: Yogi » 01 wrz 2012, 20:11

Żabusia, ja większość z tych odliczeń znam ale nie wszystkie, niektóre z nich są różnie i czasami nie jasno opisane w necie. A jak w tym temacie przeczytałem że jest jeszcze jakaś ulga na internet dla niepełnosprawnych to już w ogóle miałem wrażenie że to co jest w necie to jest nie wszystko co powinienem wiedzieć.

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
Posty: 1246
Rejestracja: 30 kwie 2012, 15:22
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kto może i jak odliczyć leki od podatku

Post autor: Orzelek » 02 wrz 2012, 00:13

Ulga internetowa jest odliczana od dochodu, a nie od podatku (art. 26 ust. 1 pkt 6a ustawy PIT). Ulga ta została wprowadzona jako rekompensata za podwyższenie VATu na korzystanie z internetu. Rok 2012 będzie ostatnim rokiem podatkowym, w którym będzie można z niej skorzystać.

Co do przechowywania dokumentów potwierdzających prawo do odliczeń, to art. 275 § 1 Ordynacji Podatkowej stanowi, że "Jeżeli ze złożonej deklaracji wynika, że podatnik skorzystał z przysługujących mu ulg podatkowych, organ podatkowy może zwrócić się do niego o okazanie dokumentów lub o złożenie fotokopii dokumentów, których posiadania przez podatnika, w określonym czasie, wymaga przepis prawa".
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

Awatar użytkownika
Yogi
Debiutant ✽
Posty: 33
Rejestracja: 27 sie 2012, 10:10
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kto może i jak odliczyć leki od podatku

Post autor: Yogi » 02 wrz 2012, 12:27

Tak właśnie, a mi chodziło o to co mogą odliczyć osoby niepełnosprawne, ale to już wszystko jasne :roll:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Kto może i jak odliczyć leki od podatku

Post autor: obyty.z.cu » 02 wrz 2012, 17:27

Yogi pisze: właśnie, ja odliczam internet ale jak obyty.z.cu napisał że dla osób niepełnosprawnych jest ulga netowa,
bez komentarza,przecinek tam był ! nigdzie nie było że to dla niepełnosprawnych,byłp oólnie o odpisach z PITa.[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
no tak,sorki,skrót myślowy.
Po przeczytaniu tych wszystkich tu uwag to faktycznie trzeba pisać bardziej konkretnie,niektórzy się tu specjalizują w czytaniu "miedzy wierszami". :)

Mi chodziło w sumie o to,że w Picie można stosować wiele odliczeń i warto to robić.
Rozłożenie na "części" mojego wpisu doprowadziło do przekręcenia,ale to może i dobrze,wielu się przynajmniej zainteresowało tym tematem.

Pewnie to też dlatego,że ostatnio nie byłem w zbytniej formie,a i najazd gości nie pozwolił na większa uwagę na forum :wink:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Yogi
Debiutant ✽
Posty: 33
Rejestracja: 27 sie 2012, 10:10
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kto może i jak odliczyć leki od podatku

Post autor: Yogi » 03 wrz 2012, 10:54

Wyjaśnione :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadczenia”