Zasiłek pielęgnacyjny - problem z orzeczeniem

Dyskusje o zasiłkach pielęgnacyjnych, świadczeniach pielęgnacyjnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
vvv
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 08 mar 2012, 21:34
Choroba: CU
województwo: lubuskie
Lokalizacja: zielona góra

Zasiłek pielęgnacyjny - problem z orzeczeniem

Post autor: vvv » 12 mar 2012, 15:26

Witam.

Proszę o jakiekolwiek rady dotyczące mojego problemu, który wygląda następująco:
Otóż, pod koniec lutego zostałem zakwalifikowany jako osoba niepełnosprawna w stopniu umiarkowanym (choroba Colitis Ulcerosa). Orzeczenie wydał powiatowy zespół ds. orzekania o niepełnosprawności. W związku z takim orzeczeniem chciałem się postarać o zasiłek pielęgnacyjny i tu pojawiły się pewne komplikacje, gdyż na wniosku jako data powstania schorzenia widnieje tylko rok (2007) bez wskazania konkretnego dnia. W tym samym roku kończyłem 21 lat i przez to w OPSie nie chcą uwzględnić mojego wniosku o przyznanie zapomogi. Stwierdzili, że nie mogą określić czy zachorowałem przed moimi dwudziestymi pierwszymi urodzinami, gdyż nie ma wpisanej dokładnej daty na wniosku. Urodziny obchodzę 26 maja.

Konsultowałem się w tej sprawie z moim lekarzem prowadzącym i ten poinformował mnie, że jako początek choroby w moim wypadku przyjmuje się dzień przyjęcia w szpitalu, czyli 23 maja 2007. Zgodnie z tym mam prawo ubiegać się o zasiłek. Dostałem od lekarza zaświadczenie na którym ten określił datę powstania choroby. Zaniosłem to zaświadczenie wraz z oryginałem wypisu ze szpitala (dołączyłem go też, kiedy składałem wniosek o orzeczenie stopnia niepełnosprawności) zarówno do OPSu jak i powiatowego zespołu ds. orzekania o niepełnosprawności i jedyne co usłyszałem w odpowiedzi to to, że oni patrzą tylko na to co jest na orzeczeniu i jedyne co mogą poradzić to ponowne złożenie wniosku o kolejną komisję, na której wpiszą mi konkretną datę na orzeczeniu (minął już mi termin 14 dni na odwołanie).

I tutaj moje pytanie brzmi: Czy złożenie ponownie wniosku o zwołanie komisji to moje jedyne wyjście na uzyskanie zasiłku pielęgnacyjnego? Przecież mam dwa papierki (jeden składany przy pierwszej komisji) wskazujące początek choroby przed ukończeniem 21 lat. Jedyna przyczyna odmowy wypłaty zasiłku już teraz jest taka, że ktoś z lenistwa nie wpisał mi konkretnej daty w orzeczeniu. Co myślicie o moim problemie? Da się go jakoś rozwiązać nie czekając kolejnych 3 miesięcy na nowe orzeczenie?

Awatar użytkownika
Sari92
Początkujący ✽✽
Posty: 52
Rejestracja: 23 lut 2012, 01:50
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Zasiłek pielęgnacyjny - problem z orzeczeniem

Post autor: Sari92 » 20 mar 2012, 21:13

Ja od niedawna choruje na CD ! Chodzę teraz do szkoły !

Jak skończę szkołę to przysługuję mi jakaś zapomoga na życie ? ;] Na CD mogę sobie wyrobić orzeczenie o niepełnosprawności czy coś takiego ? Nie orientuję się w ogóle w tych sprawach ;] Mógł by mi ktoś to wyjąśnić (Proszę o nie przekierowanie mnie do żadnych innych tematów gdyż czytałem wiele i żadnych konkretów) . Mam nadzieje że przysługuję jakaś zapomoga (Przecież w okresie zaostrzeń nie sposób chodzić do pracy !!! !!!) .

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zasiłek pielęgnacyjny - problem z orzeczeniem

Post autor: Mamcia » 20 mar 2012, 21:38

Czy w szkole do której chodzisz kształcą specjalistów? Uczą tylko pisać, a czytać już nie???
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadczenia”