Ulgi PKP,PKS i komunikacji miejskiej

Dyskusje o zasiłkach pielęgnacyjnych, świadczeniach pielęgnacyjnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Rudi
Początkujący ✽✽
Posty: 122
Rejestracja: 19 maja 2006, 13:17
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Chodzież

Re: Ulgi PKP,PKS i komunikacji miejskiej

Post autor: Rudi » 24 paź 2007, 19:45

Zenobius pisze:Ja sie ostatnio dowiedzialem ze w pociagach IC w piatki od 14 do 19 nie obowiazuja zadne ulgi.. czy to w ogole jest dopuszczalne?
Napisze Ci Zeno,że możliwe. W PKS Piła obowiązuje taki system, w którym od poniedziałku do piatku nie obowiązują zniżki na legitymację szkolną. Biletów szkolnych poprostu w te dni nie ma...Próbowałem interewniować w tej sprawie u Rzecznika Praw Konsumenta,ale okazało się że wszystko by było zgodnie z prawem, bo zniżki POWINNY zostać uznane,ale nie ma w ustawie słowa, że muszą....

Pozdrawiam

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Ulgi PKP,PKS i komunikacji miejskiej

Post autor: Szaraja » 25 paź 2007, 10:47

Odnośnie IC mam konkretna propozycję. Napisze ktos pismo z zapytaniem do IC, z adresem itp, przesle do mnie na maila, poprawię, a może Zarząd J-elity podpisze, chodzi tylko o przygotowanie szkieletu i adresu. moim zdaniem ulga przysługuje na przejazd II klasą , bez miejscówki, za nią płacimy 100%.
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Posty: 889
Rejestracja: 09 gru 2006, 19:43
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Ulgi PKP,PKS i komunikacji miejskiej

Post autor: misiek1 » 26 paź 2007, 17:41

Szaraja pisze:Odnośnie IC mam konkretna propozycję. Napisze ktos pismo z zapytaniem do IC, z adresem itp, przesle do mnie na maila, poprawię, a może Zarząd J-elity podpisze, chodzi tylko o przygotowanie szkieletu i adresu. moim zdaniem ulga przysługuje na przejazd II klasą , bez miejscówki, za nią płacimy 100%.
Dokładnie to jest to czego nam potrzeba.
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Ulgi PKP,PKS i komunikacji miejskiej

Post autor: Szaraja » 26 paź 2007, 17:43

To napisz, łatwiej się pracuje na szkielecie , niż pisac wszystko od poczatku.
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Posty: 889
Rejestracja: 09 gru 2006, 19:43
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Ulgi PKP,PKS i komunikacji miejskiej

Post autor: misiek1 » 26 paź 2007, 18:45

Skrobne cos jak znajde chwilke.
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Posty: 889
Rejestracja: 09 gru 2006, 19:43
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Ulgi PKP,PKS i komunikacji miejskiej

Post autor: misiek1 » 19 lis 2007, 22:13

Przepraszam ale z głowy mi wypadło, zapomnaiłem odpisac.
Na stronach PKP: Intercity, PKP przewozy regionalne są informacje o ulgach o ktorych rozmawialismy.


http://www.pr.pkp.pl/code/glowna.php?we ... łnosprawni

http://www.pr.pkp.pl/code/glowna.php?we ... C00&TID=62
tutaj są telefony nawet do osób odpowiedzialnych w kazdym województwie za takie przewozy

http://www.intercity.com.pl/56


Po dłuższym przemyśleniu nie widze sensu pisania do PKP, rzecznik stwierdzi ze personel jest przeszkolony i wszedzie sa dostepne informacje na temat ulg i minimalizujac do odosobnionych przypadkow poprosi o zglaszanie takich incydentow gdyby sie zdarzyły.
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: Ulgi PKP,PKS i komunikacji miejskiej

Post autor: Raysha » 05 lut 2008, 19:38

(ale musisz mieć właśnie zaświadczenie, że tam jedziesz i potem pieczątkę, że wizyta się odbyła!) i jak jedziesz na turnus.


;)

że się tak wtrące, owca ma racje, bo mi tez nie chcieli na poczatku przyznawac ale jak miałam pieczątke i zaswiadczenie że była wizyta to było już ok

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Ulgi PKP,PKS i komunikacji miejskiej

Post autor: Szaraja » 18 lut 2008, 21:26

Niestety, prawda jest taka, że popiszą takie zaswiadzcenie tylko znajomi lekarze, inni we wszytskim upatrują jakiś podchodów, albo, że chcemy naciągać. A jak młoda 23.12 wracała pociągiem ze szpitala z Kraka, to tylko dzieki temu zaswiadczeni miała miejsce siedzące od Bochni, mimo, ze ledwo trzymała się na nogach.
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Ulgi PKP,PKS i komunikacji miejskiej

Post autor: obyty.z.cu » 09 gru 2008, 22:23

elwirka pisze: teraz proszę o radę
elwirka pisze:I może ktoś z Was ma jakiś pomysł jak można edukować kierowców PKS że osoby
elwirka pisze:niepełnosprawne o stopniu umiarkowanym też mają swoje prawa w ich instytucji .
szczerze powiedziwszy niewiem...ale...jako dlugoletni szef ( :wink: ) wiem co bym sprobowal....wyjmij notes...popros o imie i nazwisko..nr sluzbowy..nazwisko przelozonego i nr telefonu do niego.... :oops: a dalej improwizuj.... :razz:

sorki....tak mi wyszlo...
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Ulgi PKP,PKS i komunikacji miejskiej

Post autor: obyty.z.cu » 09 gru 2008, 23:01

magdalene pisze: ale napisała jakieś oficjalne pismo.

no tak...oficjalne pismo.... :oops: czasem jest tak.ze...oficjalne pisma sie "pusza"trybem obiegowym"....jesli wiesz co to znaczy...sorki... :oops:
jesli moge doradzic to tylko bezposredni nacisk na....tego ktory pyta da skutek...chyba...ze po ilus miesiacach Ciebie przeprosza...sorki......
nie bylem urzednikiem...ale to inna historia.... :oops:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ulgi PKP,PKS i komunikacji miejskiej

Post autor: Natuśka » 28 lip 2013, 14:32

Oooo to ja mam idealne pytanie...

Jeżdżę sobie na 78% zniżki na trasie dom-uczelnia.
Gdy kupowałam bilet w kasie u siebie w Kaliszu, czy u kierowcy nikt nigdy mi uwagi nie zwrócił- pokazałam legitymację niepełnosprawności i studencką i było OK.
Ostatnio, gdy kupowałam bilet powrotny we Wrocławiu pani w okienku przyczepiła się do mnie, że dlaczego ja chcę taki bilet, że przecież są wakacje, że w ciągu wakacji jeżdżę na uczelnię? Tak się złożyło, że akurat byłam odebrac dyplom, więc babie przed nosem nim pomachałam :p ona oczami przewróciła i bilet wydała.

A potem się zastanawiałam, czy to faktycznie jest tak, że ulga 78% jest tylko w ciągu roku akademickiego? Głupie mi się to wydadej, bo w takim razie zwykłe studenckie też musiałby być ważne tylko w czasie nauki,a w wakacje nie...

Nigdzie nie spotkałam adnotacji, że tylko w czasie nauki, w sensie w czasie roku akademickiego :neutral:
Jak to jest, wie ktoś?

A jeśli nawet tak jest, to mogę jechać niby na wizytę/konsultacje lekarską? Muszę mieć papier od danego specjalisty, do którego jadę, czy mogę mieć od lekarza pierwszego kontaktu, z poświadczeniem, że do lekarza się wybieram?
Ostatnio zmieniony 28 lip 2013, 14:40 przez Natuśka, łącznie zmieniany 1 raz.
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽
Posty: 938
Rejestracja: 02 kwie 2012, 20:57
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie
Lokalizacja: krakofsky

Re: Ulgi PKP,PKS i komunikacji miejskiej

Post autor: noodle » 28 lip 2013, 14:39

Natuśka, zniżki studenckie funkcjonują caaały rok, więc nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek powinien Tobie robić problemy...
Zapraszam na http://bezglutenowy.blog.pl

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ulgi PKP,PKS i komunikacji miejskiej

Post autor: Natuśka » 28 lip 2013, 14:41

noodle pisze:zniżki studenckie funkcjonują caaały rok, więc nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek powinien Tobie robić problemy...
Tak- studenckie owszem, ale chodzi mi o te niepełnosprawny student/niepełnosprawne dziecko na 78% zniżki.

A jeśli na uczelnię to jak to udokumentować? Jak na razie kanary się jeszcze nie doczepiły,a zdążyłam już chyba z 3 razy w lipcu obrócić do Wrocławia :p
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
noodle
Aktywny ✽✽✽
Posty: 938
Rejestracja: 02 kwie 2012, 20:57
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: małopolskie
Lokalizacja: krakofsky

Re: Ulgi PKP,PKS i komunikacji miejskiej

Post autor: noodle » 28 lip 2013, 15:36

Natuśka, aaaa, ślepa jestem i nie doczytałam.

Żabusia świetnie wytłumaczyła :)
Zapraszam na http://bezglutenowy.blog.pl

Dieta bezglutenowa od 1.11.2012 roku. Atrofia nerwu wzrokowego. PCOS. Glucophage xr 1500. W razie silnych skurczy Spasmolina.

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ulgi PKP,PKS i komunikacji miejskiej

Post autor: Natuśka » 28 lip 2013, 23:17

Kurde... Wyjdę na nieuczciwą, ale chyba będę kombinować, bo jest szansa na pracę w zawodzie od sierpnia- dwa razy w tygodniu we Wrocławiu właśnie. W przychodni, praca nieobciążająca i przyznam, że mi zależy. Warunki finansowe bardzo dobre i sądzę, że jestem w stanie ponieść tę "ofiarę" i dojeżdżać dwa razy na tydzień to 150 km. Wiadomo, że po tańszych biletach lepiej dla mnie. Na samych studenckich też mi się opłaci, ale wiadomo...

Nie wiem, czy nie będę głupa darła :p

Niee, no zobaczymy :wink:

Dzięki za odpowiedzi! :D
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadczenia”