STUDENT II

Dyskusje dotyczące programów pomocowych instytucji takich jak PCPR, PFRON dla osób uznanych za niepełnosprawne.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rush
Początkujący ✽✽
Posty: 86
Rejestracja: 30 gru 2011, 21:27
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

Re: STUDENT II

Post autor: Rush » 26 kwie 2013, 18:10

Hej byłem wczoraj w moim miejskim PCPR powiedzieli mi że listę osób chętnych zbierali w styczniu i w lutym, a teraz ludzie ciągle dochodzą i pytają o program. Z tego powodu strasznie niemiła Pani powiedziała mi że jest opcja że w ogolę nie dostanę pieniędzy, czy to możliwe ?
Poza tym teraz we wniosku pojawiła się jakaś punktacja i uzasadnienie dlaczego staramy się o pieniądze. W studencie moim zdaniem wyglądało to wszystko dużo lepiej.

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: STUDENT II

Post autor: Alis » 30 kwie 2013, 15:00

a wpisujecie to sypendium ze szkoły? No i jak ktoś brał udział w studencie wcześniej to wpisujecie to?
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Przemek84
Początkujący ✽✽
Posty: 64
Rejestracja: 26 wrz 2007, 22:26
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa

Re: STUDENT II

Post autor: Przemek84 » 30 kwie 2013, 16:46

Dzisiaj uzyskałem kilka informacji na temat dofinansowania, może komuś się to przyda.
W Częstochowie dofinansowaniem zajmuje się MOPS, wnioski można składać od 6 maja. Jeżeli chodzi o termin końcowy to najprawdopodobniej będzie to ok połowy czerwca, ale jednoznacznej informacji na ten temat nie ma.
Wnioski na semestr zimowy 2013/2014 składamy do końca września.

Awatar użytkownika
Alfea
Początkujący ✽✽
Posty: 190
Rejestracja: 07 cze 2012, 22:02
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Klecza Dolna

Re: STUDENT II

Post autor: Alfea » 02 maja 2013, 13:34

A z małopolski jakieś słuchy macie? Bo ja tego nie ogarniam. PCPR pisze, że wklei wnioski po podpisaniu umowy z PEFRON, PEFRON pisze, że umowę podpiszą do 30 kwietnia (i dalej nic nie ma)... Zakręcone to.

Brawurka

Re: STUDENT II

Post autor: Brawurka » 04 maja 2013, 16:11

Nie wpisujemy stypendium, chyba że jest to bezpośrednie dofinansowanie do czesnego.
Jeśli chodzi o program, w którym braliśmy udział w ostatnich 3 latach to moim zdaniem chodzi o program typu Pegaz. Tak było we wnioskach do PFRONu. Nie wpisywaliśmy Studenta.
Chyba wszędzie wnioski składa się od 6 maja. Mi powiedziano, ze rozstrzygnięcia i pieniążki będą szybko.

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Posty: 1591
Rejestracja: 23 wrz 2010, 12:59
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Polski

Re: STUDENT II

Post autor: Alis » 04 maja 2013, 17:12

No tak o stypendium to się już zorientowałam, a studenta wpisałam jednak
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Brawurka

Re: STUDENT II

Post autor: Brawurka » 04 maja 2013, 18:13

Alis, no to tak jak Ci mówiłam, na pewno nie zaszkodzi. Myślę, że chodzi o inne programy, bo ja zawsze wpisywałam Pegaza, a Studenta nigdy.

Awatar użytkownika
Rush
Początkujący ✽✽
Posty: 86
Rejestracja: 30 gru 2011, 21:27
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

Re: STUDENT II

Post autor: Rush » 04 maja 2013, 22:17

mnie w PCPR powiedzieli że jeżeli w tamtym semestrze korzystałem ze STUDENTa to muszę to wpisać, dokładny numer umowy i kwotę. Martwi mnie ta ocena wystawiana przez PCPR i to że muszę uzasadnić dlaczego staram się o pieniądze .... jest szansa że w ogóle nie dostanę a to trochę dziwne.

Brawurka

Re: STUDENT II

Post autor: Brawurka » 05 maja 2013, 09:29

Rush, jak przejęły to samorządy to było pewne, że będę utrudnienia. Biurokracja w urzędach szaleje i oczywiście sami nic nie wiedzą. Ja rozpisuje wniosek na chłopski rozum i tak go zdaję. Zobaczymy, czy będą poprawki.

Brawurka

Re: STUDENT II

Post autor: Brawurka » 06 maja 2013, 09:02

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
I ile ich będzie :neutral:
[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
Mi powiedziano, że to pójdzie bardzo szybko. Mam czas do połowy czerwca na zwrot czesnego Uczelni, więc oby się udało.

Awatar użytkownika
Rush
Początkujący ✽✽
Posty: 86
Rejestracja: 30 gru 2011, 21:27
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

Re: STUDENT II

Post autor: Rush » 20 cze 2013, 22:24

dostał już ktoś jakiś odzew ? pytałem u mnie w pcpr to powiedzieli że do końca czerwca mają być podpisywane umowy

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Posty: 2318
Rejestracja: 20 sty 2009, 19:24
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: STUDENT II

Post autor: CatAnn » 26 wrz 2013, 08:40

Ponieważ chyba ten wątek dotyczy i dawnego programu STUDENT II, jak i nowego - Aktywny Samorząd - to pytam tutaj.
Czy jest możliwość zdobycia dofinansowania jak się dopiero podejmuje studia na uczelni wyższej? Bo cały wniosek wygląda jak przygotowany dla osoby uczącej się już któryś semestr (pytanie o liczbę semestrów, średnią, etc.)
Mi zależy na kasie na akademik.
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: STUDENT II

Post autor: Natuśka » 26 wrz 2013, 12:59

Czy jest możliwość zdobycia dofinansowania jak się dopiero podejmuje studia na uczelni wyższej?
Pewnie!

Ja teraz rozpoczynam pierwszy rok II stopnia i jak najbardziej. Wiem, że średnia ocen nie liczy się przed pierwszym rokiem studiów, w sensie biorą ją pod uwagę, gdy rok pierwszy ukończysz i starasz się o dofinansowanie na 3 semestr, czyli drugi rok.
Jeśli coś mnie nie dotyczyło, to wpisywałam "nie dotyczy" :razz:

Kurde, co do uzupełniania wniosku to się nie wypowiem, bo mój nieco bardzo odbiegał od wniosków dostępnych w sieci.

CatAnn, wypełniaj papiery i pędź, bo zdaje się, że wnioski przyjmują do końca września.
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
Posty: 2318
Rejestracja: 20 sty 2009, 19:24
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Re: STUDENT II

Post autor: CatAnn » 26 wrz 2013, 13:19

Owszem, przyjmują do końca września. Powiedzieli, że nie ma problemu, że dopiero zaczynam studia.
A wniosek z uczelni obiecali przyjąć po terminie końca września (no bo nie mam jak go dostarczyć, skoro mi go w dziekanacie mają wypełnić). Z tym, że sam wniosek do programu musi być złożony do 30.
Szkoda tylko, że jest on tak potwornie skomplikowany. W sensie ten wniosek. Nie wiem czy sobie poradzę z wypełnieniem :oops:
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: STUDENT II

Post autor: Natuśka » 26 wrz 2013, 13:23

CatAnn pisze:Szkoda tylko, że jest on tak potwornie skomplikowany. W sensie ten wniosek. Nie wiem czy sobie poradzę z wypełnieniem
Ja też się nad tym głowiłam, myślałam, że nie dam rady, ale podczas oddawania wniosku poprosiłam panią, aby zerknęła, czy wszystko gra, bo składam pierwszy raz i o dziwno :wow: - było dobrze :p
CatAnn pisze:A wniosek z uczelni obiecali przyjąć po terminie końca września (no bo nie mam jak go dostarczyć, skoro mi go w dziekanacie mają wypełnić).
Dziekanaty wszystkim wypełniają dopiero w październiku. Przynajmniej na mojej medycznej tak było, że we wrześniu nikomu nic podobnego panie nie wypełniały :wink:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dofinansowania”