PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Dyskusje dotyczące programów pomocowych instytucji takich jak PCPR, PFRON dla osób uznanych za niepełnosprawne.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piotr
Początkujący ✽✽
Posty: 331
Rejestracja: 24 wrz 2003, 11:37
Choroba: CU u rodzica
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: Piotr » 09 sie 2004, 12:18

Witam-czy jest ktos kto moze mi cos powiedziec na temat mozliwosci dofinansowania zakupu komputera dla dziecka niepelnosprawnego,ktore ma indywidualny tok naucznia(nauka w domu).Pozdrawiam Piotr


---------------------------------------------------------------------------------
Jako moderator pozwoli3am sobie rozwin?c temat postu, by by3o wiadomo na pierwszy rzut oka o co chodzi.
Pozdrawiam
Ania
"Każdy kto broni wolności wypowiedzi broni tego co najważniejsze"

nea
Początkujący ✽✽
Posty: 93
Rejestracja: 17 kwie 2004, 19:41
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: Warszawa/ Lubin

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: nea » 09 sie 2004, 14:17

Hej,
z tego co wiem, mo?na sie staraa o co? takiego od PFRONu, ale to dotyczy dawnej II grupy i wy?ej, czyli I.
Poszukaj na : www.pfron.org.pl/ , mo?e znajdziesz cos ciekawego na ten temat.

Pozdrawiam

nea
...liczby s? drzwiami do tajemnicy wiekszej od nas...

cleo
Początkujący ✽✽
Posty: 74
Rejestracja: 22 cze 2005, 12:59
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: okolice Łodzi

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: cleo » 27 wrz 2005, 09:29

Piotrze- to jak najbardzie realne-udaj się do centrum pomocy rodzinie - są przy urzędach powiatowych, tam załatwisz wszystkie formalności.
Powadzenia
cleo
Bierz życie jakim jest...

cleo
Początkujący ✽✽
Posty: 74
Rejestracja: 22 cze 2005, 12:59
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: okolice Łodzi

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: cleo » 28 wrz 2005, 13:08

Masz Jola rację-Ale Piotr zagoniony chyba jest, a mogłoby się przydać innym!
cleo
Bierz życie jakim jest...

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: Mamcia » 28 wrz 2005, 20:30

Piotr chory i dodatkowo zagoniony aukcją, która ma się odbyć w Gdańsku 8 października. Wiem, że nie ma chwilowo dostępu do internetu. Nie miejcie do niego pretensji, bo robi tyle ile ile może, a nawet trochę więcej.
wdzięcznamu dozgonnie
Mamcia

cleo
Początkujący ✽✽
Posty: 74
Rejestracja: 22 cze 2005, 12:59
Choroba: nie ustalono
Lokalizacja: okolice Łodzi

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: cleo » 29 wrz 2005, 10:04

Dajmu spokój Piotrowi! Faktycznie ma dużo na głowie-napewnoi jak się ze wszystkim upora to opisze wszystko dokładnie.
Ja proponuję wizytę w Starostwie powiatowym, wypełnienie tam druku w Centrum pomocy rodzinie-oni załatwiają dafinansowanie z pfron a tym w gorszej sytuacji coś może jeszcze dołożyć powiat. A Tak na prawdę w razie wkładu własnego można zawsze dodadać się w sklepie gdzie kupuje się sprzęt.-tak załatwiałam dofinansowanie mamie do aparatu słuchowego i w efekcie nie dopłaciła nic z własnej kieszeni-bo nie było ją na to stać!
cleo
Bierz życie jakim jest...

Awatar użytkownika
Piotr
Początkujący ✽✽
Posty: 331
Rejestracja: 24 wrz 2003, 11:37
Choroba: CU u rodzica
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Przepraszam

Post autor: Piotr » 14 paź 2005, 12:29

Rzeczywiście ostatnio było straszne zamieszanie i dlatego taka zwłoka.A na marginesie wydaje mi się, że pisałem już w tym temacie ale post gdzieś zaginął ( haker?).Daniel otrzymał komputer od fundacji "Dziecięca Fantazja" i dlatego nie byłem w PCPR.Pozdrawiam.Piotr

Awatar użytkownika
kasia88
Aktywny ✽✽✽
Posty: 602
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:07
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: kasia88 » 19 mar 2006, 00:44

Wiem że temat troszke przeterminowany ale mam pytanko odnośnie komputera, czy to dofinansowanie dotyczy jakiegoś specjalnego komputera , juz wyjasniam o co dokladnie mi chodzi: w niektorych przypadkach dofinansowan jest tak ze takie zawsze jest udzielane przy przypadkach kupowania sprzetu z "najnizszych polek" czy w wypadku komputera tez sa takie ograniczenia
"Kobieta nie słowami mówi prawdę, lecz ciałem."

agnieszka
Początkujący ✽✽
Posty: 210
Rejestracja: 12 lut 2004, 11:48
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: ...

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: agnieszka » 19 mar 2006, 14:14

Hej. Moja siostra dostała takie dofinansowanie na kompa. Najpierw należy pojechać do Pefronu, wypełnić papierki ( w tym także jaki komputer chciałabys zakupić-należy podać kwotę potrzebną na zakup kompa), później czeka się na odp i gdy otrzymasz już dofinansowanie jedziesz do Pefronu podpisujesz umowę, nastepnie jedziesz do sklepu w którym chcesz zakupić kompika, sklep musi wtedy wysłać fakturę za komputer do Pefronu i najczęściej umawiasz się w ten sposób, że jeżeli sklep dostanie już pieniążki Ty przyjeżdzasz po odbiór kompa-wpłacając 5-10% całej jego wartości. Dofinansowania dostaje się na naprawde dobry sprzęt, także noteboki. A dodatkowo możesz później złóżyć podanie o dodatkowy sprzęt do kompa. Życzę powodzenia
Gabi

Awatar użytkownika
kasia88
Aktywny ✽✽✽
Posty: 602
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:07
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: kasia88 » 20 mar 2006, 16:07

Bardzo dziekuje za informacje :) Jak tylko dowiem się więcej szczegółów w mojej miejscowości na pewno napisze:)
"Kobieta nie słowami mówi prawdę, lecz ciałem."

Piotrek_Lodz
Debiutant ✽
Posty: 44
Rejestracja: 04 wrz 2006, 21:30
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: Piotrek_Lodz » 12 wrz 2006, 22:44

witam ponownie, czy mogl by ktos zapodać linka albo napisac w skrocie o dofinansowanie jakich rzeczy mozna ubiegac sie jeszcze w przypadku osoby uczacej sie z drugą grupą inwalidzką

Piotrek_Lodz
Debiutant ✽
Posty: 44
Rejestracja: 04 wrz 2006, 21:30
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: Piotrek_Lodz » 25 wrz 2006, 20:17

dzisiaj bylem w PFRON w Łodzi i program o dofinansowanie komputera rusza na wiosne, nazywa się Pegaz 2003 i kazali dzwonić dopiero w lutym żeby się dowiadywać. pozdrawiam

Awatar użytkownika
chester
Debiutant ✽
Posty: 9
Rejestracja: 09 sie 2006, 18:59
Choroba: CU
Lokalizacja: Kwidzyn, pomorskie
Kontakt:

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: chester » 29 wrz 2006, 08:32

A ja dostalem dofinansowanie na komputer pod koniec 2004. Pani w PFRON-ie powiedziala, ze czasami dostaja pod koniec roku dodatkowa kwote do rozdysponowania. Komputer kupilem kilka miesiecy wczesniej, to z pieniedzy z PFRON dokupilem drukarke w komplecie z aparatem cyfrowym i twardy dysk. PFRON nie robil mi z tego powodu zadnych problemow. Mialem wtedy przydzielona 1 grupe niepelnosprawnosci. Chyba ponownie mozna sie starac o to dofinansowanie po 3 latach od udzielenia poprzedniego.

Piotrek_Lodz
Debiutant ✽
Posty: 44
Rejestracja: 04 wrz 2006, 21:30
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: Piotrek_Lodz » 18 sty 2007, 23:26

mozna pobierac juz wnisoki do programu pfron o dofinansowanie komputera

takie pytanie, na wniosku widnieje kwota dofinansowania do okolo 4500zl jak to wyglada w rzeczywistosci, jak wybiore sobie kompa do tej sumy, to dadza rzeczywiscie tyle? patrza na dochody rowniez w tym programie?

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: Szaraja » 19 sty 2007, 08:00

Piotr, a możesz dodać stronke z której te wnioski można pobrać, myślę, że wielu osobom sieprzyda
Pozrdawima
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dofinansowania”