PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Dyskusje dotyczące programów pomocowych instytucji takich jak PCPR, PFRON dla osób uznanych za niepełnosprawne.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kasia22
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 07 wrz 2008, 01:03
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Poronin
Kontakt:

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: Kasia22 » 22 paź 2009, 14:58

ja mam takie pytanie, czy na fakturze ma byc podany termin kiedy ja wpłaciłam pieniadze, czy ma byc okreslony termin zapłaty dla pfronu? jak w oogole ma wygladac ta faktura zakupu komputera? bo wiem, ze ma byc adnotacja, ze zapłacono udział własny w kswocie. a reszta to dopiero teraz jak mi przysłali fakture to mi sie nie zgadza..

Awatar użytkownika
Kasia22
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 07 wrz 2008, 01:03
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Poronin
Kontakt:

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: Kasia22 » 22 paź 2009, 15:19

A no bo mnie w pfronie powiedzieli, ze ja mam zaplacic najpierw moj wkład własny i to ma byc na fakturze zaznaczone i dopiero taką fakture wysyłam do pfronu, oni przesyłają pieniadze do dostawcy a do mnie z powrotem fakture i ja dopiero odbieram komputer..

masakra z tym wszystkim.. ja juz zapłaciłam udział własy, pfron ma 31 dni do zapłaty/ płatność przelewem. moze to jakos bedzie..

Awatar użytkownika
Kasia22
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 07 wrz 2008, 01:03
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Poronin
Kontakt:

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: Kasia22 » 22 paź 2009, 17:01

juz to objełam, bo oni mi wpisali termin płatności 22.10, czyli termin płatnosci w którym ja wplaciłam, a nie termin dla pfronu. I troche sie pogubiłam, bo nie wiedziałam, czy mają byc oba terminy. Ale juz mi poprawią i zostanie, ze termin platnosci 31 dni a ze ja swoje juz wpłaciłam. chce po prostu, zeby bylo czytelnie i zeby nikt sie nie czepiał..

Troche sie stresuje jeszcze, czy aby napewno mozna kupic inny komputer niz sie wpisało we wniosku, ale zdaje mi sie, ze sama pani w pfronie mi powiedziala, ze mozna, tylko jesli sie wnioskowalo o laptop, to musi byc laptop a jesli o komputer stacjonarny, to musi byc komputer stacjonarny.

Ja troche panikuje, bo co jak zrobie cos zle i przepadnie? :wink:

Dziękuję za pomoc :mrgreen:

Awatar użytkownika
Keymaker_2005
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 16 lip 2007, 00:27
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: Keymaker_2005 » 22 paź 2009, 19:27

Pogubiłem się...znowu ;/

Czy mogę się starać o ofinansowaine do komputera, mając jedynie orzeczenie z ZUS, które równa sięorzeczeniu o umierkowanym st.n. ?

Olimpijka

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: Olimpijka » 22 paź 2009, 22:53

Keymaker_2005 pisze:Czy mogę się starać o ofinansowaine do komputera, mając jedynie orzeczenie z ZUS, które równa sięorzeczeniu o umierkowanym st.n. ?
Mozesz, w przyszlym roku. W tym roku progrm zakonczyl sie 5 czerwca.

Olimpijka

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: Olimpijka » 22 paź 2009, 23:32

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
To chyba zalezy gdzie, bo u mnie juz nie mozna, wiec myslalam, ze wszedzie sa terminy jak z PFRONem...

Awatar użytkownika
Kasia22
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 07 wrz 2008, 01:03
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Poronin
Kontakt:

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: Kasia22 » 22 lut 2010, 11:15

Witajcie, mam takie pytanie.
Wysłałam do PFRONU orginał faktury za komputer. No i oni zapłacili, ale mi tej faktury nie odesłali. Czy oni maja na to jakas okreslona liczbe dni? bo to juz tyle czasu mineło, a faktury nie ma. No a faktura= gwarancja!
odeslalam im to oswiadczenie na poczatku stycznia, ze otrzymalam komputer itd i dalej nic, a juz koniec lutego.
Dodzwonic sie do nich nie ma szans..
Chora na Crohna od zawsze.

Olimpijka

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: Olimpijka » 22 lut 2010, 17:06

ja już szczerze mówiąc nie pamiętam czy oni odsyłają oryginały faktur... być może nie.
Mi odeslali.

Olimpijka

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: Olimpijka » 04 kwie 2010, 10:02

No sama jestem ciekawa jak to będzie potraktowane.... ale co Ci szkodzi Miseczko spróbować? Z tego co wiem, to w II kwartale mają pojawić się zmienione zasady przyznawania tych dofinansowań, trudno też powiedzieć jakie będą terminy składania tych wniosków i kiedy będą je rozpatrywać... a to trochę trwa zawsze... ale spróbować warto
Dokladnie, aczkolwiek maja byc zmiany spore. Moze cytat ze stronki:
5 Do uzyskania dofinansowania w ramach obszarów A-C i E modułu I programu niezbędne jest wniesienie przez wnioskodawcę udziału własnego, którego wysokość jest uzależniona od wysokości dochodów brutto przypadających na jednego członka rodziny w gospodarstwie domowym wnioskodawcy oraz ceny brutto zakupionego przedmiotu dofinansowania. Minimalny udział własny wynosi:
2. w przypadku sprzętu komputerowego (obszar B):
a) dla wnioskodawców ubiegających się o udzielenie po raz pierwszy wnioskowanej pomocy w ramach programów PFRON
– w zakresie sprzętu podstawowego wraz z oprogramowaniem
50% ceny brutto zakupu,
b) dla wnioskodawców ubiegających się o udzielenie pomocy w zakresie sprzętu podstawowego wraz z oprogramowaniem, którzy wcześniej uzyskali jeden raz pomoc w zakupie sprzętu komputerowego w ramach programów PFRON – 55% ceny brutto zakupu,
c) dla wnioskodawców, którzy wcześniej uzyskali co najmniej dwa razy wnioskowaną pomoc w ramach programów PFRON w zakresie sprzętu podstawowego wraz z oprogramowaniem – 60% ceny brutto zakupu,
d) dla wnioskodawców ubiegających się o udzielenie po raz pierwszy wnioskowanej pomocy w ramach programów PFRON
– w zakresie sprzętu specjalistycznego wraz z oprogramowaniem – 10% ceny brutto zakupu,
e) dla wnioskodawców ubiegających się o udzielenie pomocy w zakresie sprzętu specjalistycznego wraz z oprogramowaniem, którzy wcześniej uzyskali jeden raz pomoc w zakupie sprzętu komputerowego w ramach programów PFRON – 15% ceny brutto zakupu,
f) dla wnioskodawców, którzy wcześniej uzyskali co najmniej dwa razy wnioskowaną pomoc w ramach programów PFRON w zakresie sprzętu specjalistycznego wraz z oprogramowaniem – 20% ceny brutto zakupu.

Denirowska

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: Denirowska » 08 kwie 2010, 15:35

WItam mam pytanie czy dofinansowanie do kompa jest jedno na zawsze czy co jakis czs np 3lata mozna sie ubiegać prosze o odpis

Denirowska

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: Denirowska » 08 kwie 2010, 17:05

Własnie byłam dzis w pefronie i poinformowano mnie ze tylko 1 raz mozne z tego korzystac syn dostał w pazdzierniku bedezie 3 lata wiec juz nic z tego niewiem

Awatar użytkownika
Keymaker_2005
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 16 lip 2007, 00:27
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: Keymaker_2005 » 13 kwie 2010, 23:34

Jak w tym roku wygląda sprawa z dofinansowaniem ?

Mam już orzeczenie o stopniu (umiarkowany) i teraz nie wiem, czy czekać na program PFRONu czy iść do MOPR ?

Awatar użytkownika
Fred
Debiutant ✽
Posty: 28
Rejestracja: 18 maja 2009, 23:23
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: Fred » 05 maja 2010, 22:04

Podłączam się do pytania Keymaker'a. Czy wie ktoś może kiedy rusza program PFRONu?
Obrazek

Misia

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: Misia » 05 maja 2010, 23:49

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

zawadzkiego
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 13 paź 2009, 11:40
Choroba: CD
województwo: opolskie
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: zawadzkiego » 16 lip 2010, 13:32

Witam, czy jak mam rentę z tytułu calkowitej niezdolności do pracy do 31stycznia 2011 z powodu stomii to mogę ubiegać się o dofinansowanie do kupna komputera?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dofinansowania”