PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Dyskusje dotyczące programów pomocowych instytucji takich jak PCPR, PFRON dla osób uznanych za niepełnosprawne.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jolcia
Początkujący ✽✽
Posty: 139
Rejestracja: 18 paź 2006, 19:26
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Bieruń
Kontakt:

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: Jolcia » 19 sty 2007, 19:08

startujcie jeszcze do PCPR na dofinansowanie do sprzętu rehabilitacyjnego - tylko trzeba dobrze to umotywować i barier w komunikowaniu się :razz:
Każdy może być szczęśliwy, tylko od niego to zależy

Piotrek_Lodz
Debiutant ✽
Posty: 44
Rejestracja: 04 wrz 2006, 21:30
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: Piotrek_Lodz » 23 sty 2007, 00:14

wniosek odbieralem osobiscie, wiec nie znam strony z ktorej mozna to wydrukować...

pytanie kolejne... wyżej przeczytalem ze ktos do komputera zakupil rowniez kamere cyfrowa.... nie robia z tym problemow? kamera a komputer to dwie rozne sprawy, chyba ze rozchodzi sie o kamerke internetowa. prosze o odpowiedz

Awatar użytkownika
3dfx
Debiutant ✽
Posty: 30
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:06
Choroba: CD
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: 3dfx » 05 cze 2007, 23:28

Kazdy moze starac sie o taki komputer? Czy musi to byc dla dziecka? Bo tak sie sklada, ze mam dopiero 19 lat a bardzo by mi sie przydal nowy komp i wcale nie musi byc za az 4.500zl. Jezeli kazdy moze to czy wystarczy orzeczenie o niepelnosprawnosci czy musi byc tez renta? Pozdrawiam

A mozna o same czesci? Np. monitor + karta + dysk. Wychodzi wtedy znacznie taniej. Ma sie wtedy wieksze szanse?

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: Szaraja » 06 cze 2007, 11:55

W PCPR-e wystarczy orzeczenie od nich, bez renty, skierowane jest na uczących się, nie znaczy dzieci, podejdz po wnioseki porozmawiaj na co masz większe sznase, napisz tak jak podpowiedżą. Sądzę jednak, ze można wpisac alternatywy, ale pewn nie jestem.
Pozdrawiam
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Awatar użytkownika
kasia88
Aktywny ✽✽✽
Posty: 602
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:07
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: kasia88 » 07 cze 2007, 12:59

Ja dostałam dofinansowanie z PFRONu na komputer w zeszłym roku [ zaznacze, że mam jedynie przyznany umiarkowany stopień], z tego co pamiętam były to 4 kafle, w tym 10% (czy 20% ?) musiało być środków własnych.
3dfx pisze:A mozna o same czesci? Np. monitor + karta + dysk. Wychodzi wtedy znacznie taniej. Ma sie wtedy wieksze szanse?
Ja za tą kwotę kupiłam jedynie monitor i części (proc, karta grafiki, ram, mobo), z tego by wynikało, że tak można, chociaż nie sądzę, żeby miało to jakiś wpływ na przydzielenia dofinansowania.
Trochę papierków odnośnie tego mam w domu, jak zechcesz poszperam i prześlę więcej info.
"Kobieta nie słowami mówi prawdę, lecz ciałem."

Piotrek_Lodz
Debiutant ✽
Posty: 44
Rejestracja: 04 wrz 2006, 21:30
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: Piotrek_Lodz » 14 cze 2007, 00:41

kiedy mozna spodziewac sie decyzji w sprawie dofinansowania tych komputerow?

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: Szaraja » 14 cze 2007, 08:08

Piotrek nie precyzujesz, ale odpowiedz nasyuwa się taka jak pytanie- po złożeniu wniosku. A tak naprawde , zadzwoń do ośrodka gdzie złożyłeś wniosek i spytaj.
Pozdrawiam
Szajer
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Olek

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: Olek » 21 mar 2008, 15:03

Nie dałoby się żeby lekarze uświadamiali jakoś ludzi, że jest taka możliwość dofinansowanie komputera? Mi o tym powiedział inny pacjent, ja też jak innym mówiłem to byli zdziwieni. Myślę, że szpital powinien informować pacjentów o takich dofinansowaniach.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: Mamcia » 21 mar 2008, 15:16

Drogi Olku - obudź się dziecko. lekarze mają leczyć, a nie zajmować się dofinansowaniem komputera. Ulgami podatkowami itp.
Czytając twoje posty odnoszę wrażenie, że dodałeś sobie parę lat.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Olek

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: Olek » 21 mar 2008, 15:20

Ale co za problem poinformować o tym, że jest możliwość dofinansowania? I wcale sobie lat nie dodałem :P

Olek

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: Olek » 21 mar 2008, 19:52

Ja nie mam do nikogo żalu. Zresztą lekarze nie muszą wiedzieć wszystkiego. Ale mogliby pacjenci dostawać takie ulotki z informacjami o różnych dofinansowaniach. Bardzo dużo osób nie wie o tym, że można dostać dofinansowanie do komputera.

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Posty: 889
Rejestracja: 09 gru 2006, 19:43
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: misiek1 » 03 kwie 2008, 10:49

Na stronach PFRON i w Oddziałach jest już dostępny regulamin programu PEGAZ 2003

http://www.pfron.org.pl/zwi/zwi.nsf/graph?OpenFrameset


oraz wzory dokumentów


http://www.pfron.org.pl/zwi/zwi.nsf/WWW ... enDocument


pozdrawiam
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Posty: 4274
Rejestracja: 06 sie 2006, 12:44
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: Raysha » 03 kwie 2008, 11:29

Dzwoniłam dzisiaj do PFRONu ale powiedzieli mi że muszę mieć ustalony stopien niepełnosprawnosci i byc w szkole ponadgimnazjalnej, miła pani powiedziała że zaprasza mnie za rok :)

Awatar użytkownika
podblond
Początkujący ✽✽
Posty: 307
Rejestracja: 19 cze 2006, 21:50
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: podblond » 07 kwie 2008, 19:07

Jestem noga z matematyki :oops: Czy ktoś mógłby mi podać maksymalną kwotę dofinansowania w ramach obszaru B (sprzęt komputerowy) programu PEGAZ 2003? :hyhy:
Nie bój się cieni. One świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło...

sopi
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 05 mar 2007, 12:49
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: sopi » 09 kwie 2008, 19:20

a czy mógłby mi ktoś pomóc w napisaniu uzasadnienia, jak to najlepiej ująć aby przekonać komisje
What if you could slide into a thousand different world, where is the same time ,you are the same person but everything is different and you can't find the way back?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dofinansowania”