PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Dyskusje dotyczące programów pomocowych instytucji takich jak PCPR, PFRON dla osób uznanych za niepełnosprawne.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Posty: 889
Rejestracja: 09 gru 2006, 19:43
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: misiek1 » 11 kwie 2008, 14:37

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

Z tego co czytałem wszystko zależy od kilku czynników a mianowicie
zarobki za poprzedni rok osoby składającej oraz rodziny zamieszkującej w tym samym gospodarstwie, w rozumieniu rodziny liczy się pokrewieństwo lub prawny związek czyli małżeństwo, opiekunowie itd.
Obliczamy to na podstawie umieszczoną na stronie pfronu procedurą do programu PEGAZ.
( w załączniku)
Generalnie otrzymać dodatek może osoba której dochody nie przekraczają 3 krotnego najniższego wynagrodzenia brutto w roku 2007.( 936 złoty x 3 )
Na moim przykładzie podstawą do obliczenia dofinansowania był mój dochód brutto w rozumieniu "dochód stanowiący podstawę obliczenia podatku" który wynosił w roku 2007
XXXXX,XX podzielony na 12 miesięcy co dało kwotę xxxx,xx.
Następnie tą otrzymaną kwotę odejmuje od 6 krotności ( ja i córka) najniższego wynagrodzenia miesięcznego brutto w roku 2007 i wychodzi kwota maksymalna dofinansowania, która u mnie wyniosła ponad 3 tysiące złoty.
Jednak liczy się też ilość wniosków w oddziale pfron bo jest jakas ograniczona pula pieniędzy przeznaczonych na ten program z której komisja wylicza ile może maksymalnie przeznaczyć na danego wnioskodawce.

Gdybym sie mylił to mnie Żabusia skoryguje ;)

pozdrawiam
Załączniki
procedura.rar
procedura do programu PEGAZ w roku 2008
(21.47 KiB) Pobrany 93 razy
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

sopi
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 05 mar 2007, 12:49
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: sopi » 27 sie 2008, 13:03

I jak otrzymaliscie już jakieś odpowiedzi??
What if you could slide into a thousand different world, where is the same time ,you are the same person but everything is different and you can't find the way back?

Awatar użytkownika
izyda
Debiutant ✽
Posty: 48
Rejestracja: 07 gru 2007, 15:57
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: izyda » 28 sie 2008, 07:36

najpierw trzeba wyłożyć kase na komputer a potem oddają? czy oni dają i trzeba potem pokazać fakture?
choć życie ciąży
psychika siada
ja się nie poddam
to ma zasada!:)

sopi
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 05 mar 2007, 12:49
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: sopi » 05 paź 2008, 12:10

mam takie pytanko, czy można kupić sprzęt komputerowy przez internet??
What if you could slide into a thousand different world, where is the same time ,you are the same person but everything is different and you can't find the way back?

sopi
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 05 mar 2007, 12:49
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: sopi » 05 paź 2008, 15:35

ALe jak wtedy odbywa się zapłata za sprzęt , skoro ja płacę tylko kwotę poza dofinansowaniem, a resztę zwraca fundusz po okazaniu faktury??
NAjprościej będzie chyba zadzwonić do funduszu i do sklepu :)
Dzięki
Pozdrawiam
What if you could slide into a thousand different world, where is the same time ,you are the same person but everything is different and you can't find the way back?

sopi
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 05 mar 2007, 12:49
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: sopi » 05 paź 2008, 17:38

tak dostałem dofinansowanie i podpisalem juz umowę :) 2500zl
What if you could slide into a thousand different world, where is the same time ,you are the same person but everything is different and you can't find the way back?

Olimpijka

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: Olimpijka » 06 maja 2009, 19:54

Wie ktos, czy w ramach programu PEGAZ 2003 oprocz kompa mozna tez wnioskowac o drukarke, czy to tylko komputer i nic poza tym?

Awatar użytkownika
podblond
Początkujący ✽✽
Posty: 307
Rejestracja: 19 cze 2006, 21:50
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: podblond » 06 maja 2009, 21:45

Ja dostałam pieniądze na drukarkę z ksero, skanerem. Bez problemu. Napisałam, że mam wiele prac pisemnych na studiach i oczywiście pracę dyplomową, że muszę często powielać materiały przygotowane przez wykładowców lub też skanować notatki koleżanek i kolegów ze studiów ponieważ bardzo często ze względu na chorobę nie mogę brać udziału w zajęciach na uczelni ;)
Ostatnio zmieniony 06 maja 2009, 21:47 przez podblond, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie bój się cieni. One świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło...

Olimpijka

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: Olimpijka » 06 maja 2009, 22:25

Kurde to mi juz miejsca nie styknelo na dodatkowe uzasadnienie jesli chodzi o drukarke :neutral:

rybeńka
Początkujący ✽✽
Posty: 114
Rejestracja: 12 kwie 2008, 21:32
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: rybeńka » 31 maja 2009, 19:56

Kochani, czy dołączacie do wymaganych: wniosku i dokumentów jakieś inne zaświadczenia? Pytam, bo w procedurach realizacji programu Pegaz pisze:
"Warunkiem uczestnictwa w programie jest przedłożenie zaświadczenia wydanego przez lekarza prowadzącego, zawierającego szczegółowy opis rodzaju schorzenia będącego przyczyną orzeczenia o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności. Zaświadczenie to stanowi podstawędo stwierdzenia czy rodzaj niepełnosprawności zgodny jest z warunkami zawartymi w rozdziale I ust. 1, ust. 2 pkt 1, pkt 2 i pkt 4 oraz w ust. 3."
Czy chodzi tu tylko o załącznik 6 czyli gotowy druk zaświadczenia lekarskiego? Dziękuję za odpowiedź.
Tomek 25 lat, 56 kg, 173 cm.
Leki: Asamax, Imuran, Aspargin, Alfadiol, Ostolek
3 dawki Remicade
2 lata Humiry
3 dawki Remicade
rok przerwy
Remicade IV 2014 - III 2015

Awatar użytkownika
Kasia22
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 07 wrz 2008, 01:03
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Poronin
Kontakt:

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: Kasia22 » 05 cze 2009, 00:20

A jak zapomniałam załatwic ze szkoły zaswiadczenia o nauce to bede mogla doniesc? składałam niby juz do programu Student II, ale tego chyba sobie nie beda kserowac :)

kurcze bo wnioski do jutra :( a ja nie mam tego wstretnego zaswiadczenia :(

Awatar użytkownika
Kasia22
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 07 wrz 2008, 01:03
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Poronin
Kontakt:

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: Kasia22 » 05 cze 2009, 08:49

Dzwoniłam dzis do pfronu i powiedziała mi Pani, zebym weszła do student II i poprosila o skserowanie i ze nie ma problemu :) wiec, co kraj, to obyczaj :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kasia22
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 07 wrz 2008, 01:03
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Poronin
Kontakt:

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: Kasia22 » 05 cze 2009, 15:19

Ja to jestem jednak zakrecona. Złozyłam wniosek w warszawie, tak jak studenta II. No a teraz doczytałam gdzies, ze to w oddziale odpowiednim do miejsca zamieszkania.. no i znowu dzwoniłam, ale Pani powiedziala, ze nic nie szkodzi, ze oni go odesla do krakowa i ze bedzie rozpatrywany normlanie :roll:

katastrofa ze mna :mrgreen:

a jesli chodzi o to zaswiadczenie, to Pani mi skserowała i poswiadczyła pieczątką z oryginałem i mam nadzieje, ze wystarczy :) a jak nie, to najwyzej kaza oryginalne doniesc..

Awatar użytkownika
Kasia22
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 07 wrz 2008, 01:03
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Poronin
Kontakt:

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: Kasia22 » 05 cze 2009, 15:31

no to ja juz nic nie wiem... tam jest taka informacja - miejsce zamieszkania, pobyt stały. No a skoro ja tutaj tylko studiuje? teraz to ja juz sama nie wiem.. no nic, jak nie dostane, to trudno... zamotałam równo :cry:
w warszawie mam chyba czasowy tylko?

Awatar użytkownika
Kasia22
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 07 wrz 2008, 01:03
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Poronin
Kontakt:

Re: PYTANIE O DOFINANSOWANIE KOMPUTERA

Post autor: Kasia22 » 05 cze 2009, 15:44

i tak juz teraz nic nie zrobie... umowe mam na rok, bede sie upierac, ze nie jest to pobyt staly :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dofinansowania”