Program pomocowy PFRON dla niepełn. studentów

Dyskusje dotyczące programów pomocowych instytucji takich jak PCPR, PFRON dla osób uznanych za niepełnosprawne.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kacper

Re: Program pomocowy PFRON dla niepełn. studentów

Post autor: Kacper » 07 sty 2007, 14:51

cóż.. fakt, że otrzymuję rentę oraz pracuję i w firmie dostałem w lipcu skromną podwyżkę, spowodował odmowę ze strony PFRONu na dofinansowanie mi studiów, bo moje dochody przekroczyły maksimum o.. 32 złote :!: Napisałem odwołanie i..dostałem znów odmowę. Teraz szykuję się do pisania odwołania do Zarządu Głównego PFRON. Nie będę przebierał w słowach :evil:
Na szczęście firma dorzuciła mi na czesne, ale książki muszę sam kupić, a to wiadomo nie tani sport :cry: . Z PFRONu dostałbym i na czesne, i na podręczniki..ech. Z drugiej strony dobrze, że chociaż na czesne dostanę. Zobaczymy.
Ogólnie źle oceniam tą instytucję. Żeby skorzystać z programów musiałbym rzucić pracę i siedzieć na gołej rencie albo fałszować dochody. Karany jestem za to, że jako osoba niepełnosprawna, mająca poza Crohnem i stomią problemy ze stawami, jestem na tyle operatywny, że mam pracę i ktoś mi dorzucił kilka złotych podwyżki, która mnie.. pogrzebała w PFRONie. Dla banku natomiast jestem żadnym klientem i kredytu nie dostanę :cry: , więc jak to jest :?: to się nazywa wsparcie niepełnosprawnych, a tyle się mówi, by aktywizować nas i chronić przed tzw. wykluczeniem społecznym :evil:

Macie pomysły co robić :?: bo ja momentami mam dość. Dostaję białej gorączki jak muszę iść do takich miejsc i wykłócać się o swoje.
W pracy patrzą na mnie pełnosprawni z zawiścią, że np. kupiłem laptopa z pieniędzy PFRON (akurat na ten załapałem się, lecz przez MOPR), ale nie patrzą, że mam skopane zdrowie. Wolałbym zdrowie niż te kilka złotych rzucone symbolicznie raz na jakiś czas. W kilka miesięcy zarobiłbym za granicą na pięć lat studiów, a tak muszę żebrać po różnych instytucjach o wsparcie i czuję się z tym fatalnie.

Awatar użytkownika
OLINA
Początkujący ✽✽
Posty: 56
Rejestracja: 03 kwie 2007, 19:09
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Program pomocowy PFRON dla niepełn. studentów

Post autor: OLINA » 10 wrz 2007, 18:39

Żabusiu wszyscy na stronie jesteśmy Tobie wdzięczni za takie informacje. Pisz jak najwięcej o tym, jak finansowo skorzystać z naszej choroby<bo to chyba jedyny plus>. Ja wybieram sie na studia i cały czas kombinuję , jak wydobyć od uczelni<lub innych organów> chociażby zwrot kosztów za dojazdy na wykłady. O przyznanie grupy inwalidzkiej dopiero sie ubiegam.Ale już te informacje<które podałaś> naprowadziły mnie i teraz wiem gdzie szukać.wielkie dzięki
Do CU- To już koniec bejbe, skończyło się love story, jestem już zmęczona, wracam dziś do zdrowia...

julia
Początkujący ✽✽
Posty: 64
Rejestracja: 18 lip 2007, 22:51
Choroba: CU u partnera
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Program pomocowy PFRON dla niepełn. studentów

Post autor: julia » 10 wrz 2007, 22:58

Dochód nie może przekroczyć jakiej kwoty, by można było się starać o pomoc finansową? Osoby niepełnosprawne z całej Polski, niezależnie od regionu mogą sie starać o taką pomoc?
Przez chwilę było dobrze :(

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
Posty: 1303
Rejestracja: 23 wrz 2006, 19:44
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków, Gronków

Re: Program pomocowy PFRON dla niepełn. studentów

Post autor: Patryśka » 11 wrz 2007, 14:00

Ja mam takie pytanie..U mnie chyba nie ma oddzialu..Czy jest gdzies w Krakowie ??

Awatar użytkownika
Feniks
Aktywny ✽✽✽
Posty: 838
Rejestracja: 20 kwie 2006, 19:03
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Program pomocowy PFRON dla niepełn. studentów

Post autor: Feniks » 11 wrz 2007, 16:51

Patryśka pisze:Ja mam takie pytanie..U mnie chyba nie ma oddzialu..Czy jest gdzies w Krakowie ??
Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji w Krakowie
ul. Piłsudskiego 6; 31-109 Kraków
012 424 04 23;
iwona.parzynska@integracja.org

reszta ośrodków tutaj: http://www.pfron.org.pl/zwi/zwi.nsf/graph?OpenFrameset

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
Posty: 1303
Rejestracja: 23 wrz 2006, 19:44
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków, Gronków

Re: Program pomocowy PFRON dla niepełn. studentów

Post autor: Patryśka » 11 wrz 2007, 17:10

Dzieki Feniks :wink: No rzeczywiscie u mnie nie ma :neutral:

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
Posty: 1303
Rejestracja: 23 wrz 2006, 19:44
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków, Gronków

Re: Program pomocowy PFRON dla niepełn. studentów

Post autor: Patryśka » 11 wrz 2007, 18:13

To chodzi o dochod na jedna osobe czy caly?

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Posty: 889
Rejestracja: 09 gru 2006, 19:43
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Program pomocowy PFRON dla niepełn. studentów

Post autor: misiek1 » 12 wrz 2007, 08:40

W tym roku kwota nie moze przekroczyc
-120% nanizszego wynagrodzenia przypadajacego na jednego czlonka rodziny pozostajacego we wpolnym gospodarstwie czyli 1.078,92 zł
-150% najnizszego wynagrodzenia - w przypadku samotnych osob lub oddzielnie gospodarujacych 1.348,65 zl

pozdrawiam
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

julia
Początkujący ✽✽
Posty: 64
Rejestracja: 18 lip 2007, 22:51
Choroba: CU u partnera
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Program pomocowy PFRON dla niepełn. studentów

Post autor: julia » 12 wrz 2007, 13:09

A w Olsztynie jest oddział?
Przez chwilę było dobrze :(

Rudi
Początkujący ✽✽
Posty: 122
Rejestracja: 19 maja 2006, 13:17
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Chodzież

Re: Program pomocowy PFRON dla niepełn. studentów

Post autor: Rudi » 13 wrz 2007, 16:21

Sklonowany pisze:W tym roku kwota nie moze przekroczyc
-120% nanizszego wynagrodzenia przypadajacego na jednego czlonka rodziny pozostajacego we wpolnym gospodarstwie czyli 1.078,92 zł
-150% najnizszego wynagrodzenia - w przypadku samotnych osob lub oddzielnie gospodarujacych 1.348,65 zl

pozdrawiam
Witam,

zastanawiają mnie te kwoty, bo minimalne wynagordzenie w Polsce to 936 zł. 120 % z tego to 1123,2 zł. Skąd więc ta różnica?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Posty: 889
Rejestracja: 09 gru 2006, 19:43
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Program pomocowy PFRON dla niepełn. studentów

Post autor: misiek1 » 13 wrz 2007, 20:47

Nie wnikam nie jestem ksiegowym, dane zaczerpniete z ulotki wydanej z PFRON.
Napewno ejst na to jakies wytlumaczenie. i zapewne liczy sie bez jakis skladek.
pozdrawiam
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Awatar użytkownika
Kleopatra
Początkujący ✽✽
Posty: 99
Rejestracja: 27 cze 2007, 00:16
Choroba: CU u partnera
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Program pomocowy PFRON dla niepełn. studentów

Post autor: Kleopatra » 14 wrz 2007, 10:29

Ostatnio bardzo czesto rozmawiamy o tym programie pomocy dla studentów z chłopakiem. On także zamierza skorzystać z tego programu. Myśle że to dobrze że macie możliwość ubiegania się o dofinansowania. Przynajmniej część kosztów jakie ponosicie się zwróci...Szkoda tylko że nie wszyscy wiedzą o tym że z racji choroby moga się ubiegac o jakiekolwiek pieniądze.
<b>Jestem szczęśliwa</b>
Spełniają się moje marzenia...

<b>Starosta roku!!!</b>
Studentka...pedagogiki o specjalizacji resocjalizacja z profilaktyką społeczną..

Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine

Rudi
Początkujący ✽✽
Posty: 122
Rejestracja: 19 maja 2006, 13:17
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Chodzież

Re: Program pomocowy PFRON dla niepełn. studentów

Post autor: Rudi » 23 wrz 2007, 18:11

Witam,

mam zamiar złożyć niedługo wniosek do PFRONu. Widziałem we wniosku, że już teraz mam podać koszty i kwotę z uwzględnieniem na co będą przeznaczone pieniądze oraz kwote dofinansowania. Zastanawia mnie to, bo nie jestem wstanie przewidziec kosztów jakie poniosę w trakcie semestru. Na książki być może wydam 400 zł, a będzie wpisane 500 zł...Bądź na artykuły szkolne wydam 300 zł a będzie wpisane 150zł...Jak wy to rozwiązaliście?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Program pomocowy PFRON dla niepełn. studentów

Post autor: -Ania- » 23 wrz 2007, 18:52

dobrze jest przejsc sie do empiku albo gdzies, pospisywac tytuly i ceny ksiazek, ktore prawdodpodobnie sie nam sprzydadza, do tego pieczątka sklepu, suma i to w zalaczniku dolaczyc do wniosku. Ja tak robie.
Albo drukuje z neta :)

poza tym ja staram sie zawsze o dofinansowanie do tuszu i papieru do drukarki, dolaczam do wniosku orientacyjną cene tych rzeczy.

elvirka ze strony prfonu mozesz ściągnąc informator co i jak z tym programem, ale najlepiej to przejsc sie do nich. Powinni wszystko wyjasnic.
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
podblond
Początkujący ✽✽
Posty: 307
Rejestracja: 19 cze 2006, 21:50
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Program pomocowy PFRON dla niepełn. studentów

Post autor: podblond » 23 wrz 2007, 19:19

A czy kiedykolwiek przyznano Wam dofinansowanie w momencie, kiedy przekroczycie próg zarobków sprecyzowany przez PFRON???
Nie bój się cieni. One świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dofinansowania”