Aktywny samorząd, moduł II

Dyskusje dotyczące programów pomocowych instytucji takich jak PCPR, PFRON dla osób uznanych za niepełnosprawne.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
o2karolka
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 22 sie 2013, 13:01
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Kozienice

Aktywny samorząd, moduł II

Post autor: o2karolka » 23 mar 2014, 16:10

Proszę o pomoc!!!
wypełniam wniosek o dofinansowanie, jednak kryteria wpisywania kwoty dodatku na pokrycie kosztów kształcenia są niejasne, bo pisze, że maksymalna kwota dofinansowania to nie mniej niż 1000zł.
proszę o odpowiedź ile wpisujecie do wniosku lub ile powinno być wpisane, żeby wniosek nie został odrzucony.
(mam stopień umiarkowany)
Ostatnio zmieniony 12 gru 2015, 22:39 przez o2karolka, łącznie zmieniany 1 raz.

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Aktywny samorząd, moduł II

Post autor: Szaraja » 23 mar 2014, 18:24

Prześlij wniosek na maila i link do strony z programem i opisem, łatwiej będzie pomóc.

Znalazłam na stornie PCPR Kozienice- faktycznie dziwnie napisane, wynikałoby, że kwota dofinansowania to minimum 1000zł, ale może być więcej. Nie wiem ile wynosi czesne na półrocze, ale wynikałoby z tego, że nie może być poniżej 1000 z, bo nie będzie spełniało warunku kwoty minimalnej.
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

blazej109
Debiutant ✽
Posty: 25
Rejestracja: 07 sie 2013, 13:40
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

Re: Aktywny samorząd, moduł II

Post autor: blazej109 » 27 mar 2014, 14:01

A wiec z tego co wiem, to jest tak że możesz się starać do 1000zł (tak, na stronie PFRON też jest, że nie mniej) na pokrycie kosztów nauki, ale jeżeli studiuje się poza miejscem zamieszkania to można się starać o dodatkowe 200zł-trzeba napisać oświadczenie, że uczysz się poza miejscem zamieszkania

atabe
Aktywny ✽✽✽
Posty: 859
Rejestracja: 28 kwie 2010, 10:31
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyla łąka

Re: Aktywny samorząd, moduł II

Post autor: atabe » 27 mar 2014, 19:49

Mi panie w PCPR powiedziały , że mogę wpisać więcej, a dostane ile będzie można w danym przypadku

blazej109
Debiutant ✽
Posty: 25
Rejestracja: 07 sie 2013, 13:40
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

Re: Aktywny samorząd, moduł II

Post autor: blazej109 » 16 wrz 2014, 11:51

Nie wiem czy wiecie, ale termin składania wniosku na dofinansowanie studiów (moduł II) w semestrze zimowym 2014/2015 mija 30 września

fiona

Re: Aktywny samorząd, moduł II

Post autor: fiona » 12 gru 2015, 11:03

czy będzie jeszcze ten program dla studentów?
do kiedy należy składać wnioski?
jestem zielona w tym temacie.

atabe
Aktywny ✽✽✽
Posty: 859
Rejestracja: 28 kwie 2010, 10:31
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyla łąka

Re: Aktywny samorząd, moduł II

Post autor: atabe » 12 gru 2015, 16:15

Wejdź na stronę swojego PCPR-u. Tam w zakładce aktywny samorząd powinny być podane informacje do kiedy i druki do pobrania. Ewentualnie zadzwoń/tel. też powinien być na stronie/

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Aktywny samorząd, moduł II

Post autor: obyty.z.cu » 03 mar 2016, 18:55

Dostosowanie auta, proteza, czesne – sprawdź, co w 2016 r. dofinansujesz z programu PFRON „Aktywny samorząd”
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/3 ... 03.03.2016
22 lutego 2016 r. Zarząd PFRON przyjął kierunki działań i warunki brzegowe obowiązujące realizatorów pilotażowego programu „Aktywny samorząd” w 2016 roku, umożliwiając rozpoczęcie kolejnej edycji programu. Trzeba pamiętać, że termin rozpoczęcia przyjmowania wniosków o dofinansowanie ustala nasz samorząd powiatowy.

Termin zakończenia przyjmowania wniosków przypada dla Modułu I (patrz niżej) 30 sierpnia 2016 r., a dla Modułu II (patrz niżej) 30 marca 2016 r. (dla wniosków dotyczących roku akademickiego 2015/2016) oraz 10 października 2016 r. (dla wniosków dotyczących roku akademickiego 2016/2017).

- W tym roku nie wprowadzono w ramach „Aktywnego samorządu” nowych form wsparcia – informuje nas Michał Rydzewski, rzecznik PFRON. – O możliwości pomocy w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym będziemy informować w terminie późniejszym. Obecnie trwają prace związane z modyfikacją zasad programowych, dotyczących tej formy wsparcia.

Drobne zmiany we wsparciu studentów
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dofinansowania”