dofinansowania z PFRON dla NZOZ

Dyskusje dotyczące programów pomocowych instytucji takich jak PCPR, PFRON dla osób uznanych za niepełnosprawne.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
loczek
Początkujący ✽✽
Posty: 488
Rejestracja: 14 lis 2012, 19:00
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: prawie lublin

Re: dofinansowania z PFRON dla NZOZ

Post autor: loczek » 24 wrz 2013, 16:59

elwirka, w tym roku pomagałem NZOZOWI prywatnemu we wniosku z PFRONU na budowę podjazdu dla niepełnosprawnych, zdaje mi się, że to było z wyrównywania różnic między regionami, ale jak chcesz, to jutro w pracy znajdę ich umowę i sprawdzę dokładnie.

Oczywiście najlepiej zadzwonić do PFRON i popytać, móglbym to u siebie zrobić, bo siedzą tam miłe panie, ale mój oddział jest lubelski, więc może mieć pieniądze calkiem na coś innego niż u Ciebie.


edit:

a i u nas ogłasza nabory i przyjmuje wnioski nie pfron a pcpr (jeśli pracujesz w starachowicach -> http://www.pcprstarachowice.pl/ ).
Więc najlepiej na początek do nich uderzyć i się u nich popytać, bo to oni są pierwszą linią na froncie :wink:

loczek
Początkujący ✽✽
Posty: 488
Rejestracja: 14 lis 2012, 19:00
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: prawie lublin

Re: dofinansowania z PFRON dla NZOZ

Post autor: loczek » 24 wrz 2013, 20:01

to sprawdzę i wieczorem napiszę.
A co szefowa planuje robić w przychodni ? Ogólnie jakieś roboty budowlane, czy jakieś kursy czy szkolenia?

loczek
Początkujący ✽✽
Posty: 488
Rejestracja: 14 lis 2012, 19:00
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: prawie lublin

Re: dofinansowania z PFRON dla NZOZ

Post autor: loczek » 24 wrz 2013, 20:10

to bardzo ogólnie powiedziała :lol: :lol:

loczek
Początkujący ✽✽
Posty: 488
Rejestracja: 14 lis 2012, 19:00
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: prawie lublin

Re: dofinansowania z PFRON dla NZOZ

Post autor: loczek » 24 wrz 2013, 20:19

jeśli chodzi o roboty budowlane na budynku, dowiedz się czyj jest budynek, jeśli wasz, to ok, jeśli wynajmujecie, to musicie mieć umowę na wynajem na co najmniej 10 lat.

Poza tym, jeśli roboty budowlane, to wcześniej musicie mieć dokumentację projektową i zgłoszenie robót/pozwolenie na budowę. Te koszty później wam pfron zrefunduje, ale na dzień składania wniosku musicie już mieć te dokumenty.

jakaś nie gramotna ta Twoja szefowa :E

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: dofinansowania z PFRON dla NZOZ

Post autor: Natuśka » 24 wrz 2013, 20:26

loczek pisze:na budowę podjazdu dla niepełnosprawnych, zdaje mi się, że to było z wyrównywania różnic między regionami,
To na bank.

Wiem, że z tego działu też można ubiegać się o wyposażenie sal, gdzie mają rehabilitację niepełnosprawni (o ile przychodnia prowadzi taką działalność), zrobienie windy, przystosowanie toalet.

Niedawno w jakiejś przychodni spotkałam wózek inwalidzki z PFRON-owską nalepką i książki naukowe dostępne dla personelu.

I trzeba przeszperać też regionalne środki dofinansowań, urzędy marszałkowskie itp. Niektóre firmy np. które robią ocieplenia też niekiedy dofinansowują ocieplenia budynków zakładów opieki zdrowotnej itp.
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

loczek
Początkujący ✽✽
Posty: 488
Rejestracja: 14 lis 2012, 19:00
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: prawie lublin

Re: dofinansowania z PFRON dla NZOZ

Post autor: loczek » 25 wrz 2013, 18:20

sprawdziłem program z którego u mnie podjazd był robiony.

Wyrównywanie różnic między regionami: obszar B – likwidacja barier w zakładach opieki zdrowotnej i placówkach edukacyjnych w zakresie umożliwienia osobom niepełnosprawnym poruszania się i komunikowania.

A z tym, że musi być zatrudniony niepelnosprawny to nieprawda, wystarczy że we wniosku o pomoc wykaże się, że wśród osób leczących się w poradni jest osoba niepełnosprawna.

loczek
Początkujący ✽✽
Posty: 488
Rejestracja: 14 lis 2012, 19:00
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: prawie lublin

Re: dofinansowania z PFRON dla NZOZ

Post autor: loczek » 25 wrz 2013, 18:25

Elwirka, a pytałaś się w pfronie, czy pcprze ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dofinansowania”