Po komisji ZUS

Dyskusje dotyczące starań o rent z tytułu niezdolności do pracy i rent socjalnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
joko25
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 19 sie 2007, 19:54
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: pomorskie

Po komisji ZUS

Post autor: joko25 » 23 lut 2009, 19:22

Witam!
Byłam dzis na komisji lekarza orzecznika ZUS w sprawie renty socjalnej. Wydał on orzeczenie iz jestem całkowicie niezdolna do pracy do końca lutego przyszłego roku. Czy oznacza to, że otrzymałam rentę? Bo to orzeczenie słowa na ten temat nie zawiera i wole sie upewnic:) I jeszcze jedno-na komisji przy PCPR otrzymałam umiarkowany stopień niepełnosprawności, ale ponieważ daty powstania niepełnosprawności nie dalo się ustalić to zasiłek pielęgnacyjny mi nie przysługuje. W związku z tym mam pytanie-czy to orzeczenie z ZUS-u, że jestem całkowicie niezdolna do pracy ma na uzyskanie zasiłku jakiś wpływ??? Czy nic nie zmienia???
pozdrowki;d

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Po komisji ZUS

Post autor: obyty.z.cu » 23 lut 2009, 20:14

w ZUS wpisza date przyznania renty od momentu zlozenia wniosku i nic nie beda wiecej ustalac.
Orzecznik ZUS ustala czy jestes zdolna do pracy czy nie i w jakim zakresie, reszte dostaniesz w decyzji ZUS.Co do terminu otrzymania decyzji to chyba 30 dni, ale, ze swoich perypeti ZUSowskich wiem , ze moze byc roznie.
W sprawie zasilku z PCPR nieumiem odpowiedziec.
Kazda decyzja jest wazna w swoim "dziale" tzn. orzecznik orzeka tylko dla ZUS, a PCPR w swoim zakresie, obydwie decyzje nie musza byc rownowazne, taki absurd, tzn, ze mozna byc wg PCPR inwalida w stopniu umiarkowanym, a w ZUS zdrow jak ryba.

tu masz wiecej szczegolow:viewtopic.php?t=4319
http://www.zus.pl/wai/default.asp?p=4&id=406
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Posty: 1624
Rejestracja: 26 cze 2007, 15:56
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Piekary Śląskie/Żory
Kontakt:

Re: Po komisji ZUS

Post autor: Shadowka » 23 lut 2009, 23:53

o gratulacje to jak już pisali oznacza dokładnie otrzymanie renty ;D
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

Awatar użytkownika
joko25
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 19 sie 2007, 19:54
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: pomorskie

Re: Po komisji ZUS

Post autor: joko25 » 24 lut 2009, 10:09

Dzięki za odpowiedzi;) tak własnie myslalam ze otrzymalam rente, ale naprawde ten lekarz orzecznik byl tak zakrecony, że nie byłam juz pewna niczego;) a co do zasiłku to faktycznie jego przyznawanie jest oparte na dziwnych zasadach... moim zdaniem do takiej wlasnie renty socjalnej powinien on byc przyznawany automatycznie. Na ale co my możemy??? NIC-prawo wie lepiej....

Misia

Re: Po komisji ZUS

Post autor: Misia » 24 lut 2009, 10:15

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Duduś
Początkujący ✽✽
Posty: 325
Rejestracja: 24 sty 2009, 21:10
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: wadowice
Kontakt:

Re: Po komisji ZUS

Post autor: Duduś » 05 mar 2009, 15:25

Byłem dzisiaj na komisji ZUS pani orzecznik była rzeczowa ,wczytywała się w dokumętację,myślę że rozumiała moją sytuację,ale dała tylko 3 m-ce świadczeń rehabilitacyjnych argumętując tym że powyżej 3-mcy pracodawca może mnie zwolnić,a zobaczę jak się będę czuł po tym okresie :neutral:
Pentasa 500 2x2
Imuran 50 2x1
Entocort 3 1x1

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo ZUS”