ZUS

Dyskusje dotyczące starań o rent z tytułu niezdolności do pracy i rent socjalnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
milan240
Debiutant ✽
Posty: 30
Rejestracja: 23 gru 2011, 23:08
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZUS

Post autor: milan240 » 13 lut 2014, 19:42

czyli w zusie mozna skladac o stopien niepelnosprawnosci ale bez prawa do renty tylko o sama grupe? No była mila bo powiedziała mi to nie wiedzialem o tym, mowila ze u nich male sa szanse ze lepiej do zusu isc .no ale za tydzien odbieram opinie zobaczymy co mi tam napisali

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: ZUS

Post autor: obyty.z.cu » 13 lut 2014, 21:32

milan240 pisze:czyli w zusie mozna skladac o stopien niepelnosprawnosci ale bez prawa do renty tylko o sama grupe?
nie,składasz o rente.
ZUS ustala zdolność albo niezdolność,czy ograniczona zdolność do pracy.
W MOPS ustala sie grupe inwalidzką,
Chodzi tez o to,że MOPS uznaje jako równoważną grupe w ZUS,ale ZUS nie uznaje grupy MOPS,bo to nie jest równoważne do zdolności do pracy .
Stopień inwalidztwa to jedno,bez względu czy pracujesz ,uczysz sie, itd.,a ZUS to drugie w sensie pracy.
W ZUS orzeka lekarz orzecznik,a w MOPS komisja=lekarz,psycholog,wywiad środowiskowy itp.
Po ZUS masz kase w postaci renty,po MOPS ulgi i ewentualnie świadczenia,no i praca odpowiednia,czyli ulga dla pracodawcy.
no ale za tydzien odbieram opinie zobaczymy co mi tam napisali
a tego nie rozumiem,kto wystawia te opinie ?
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

milan240
Debiutant ✽
Posty: 30
Rejestracja: 23 gru 2011, 23:08
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZUS

Post autor: milan240 » 14 lut 2014, 11:16

opinie wystawia "Miejski Zespół do spraw orzekania o Niepełnosprawnosc" bylem na komisji i za tydzien mam isc po odbior decyzji i nie wiem czy cokolwiek mi przyznali ale w takim razie ide jeszcze do zusu skladac.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: ZUS

Post autor: obyty.z.cu » 14 lut 2014, 16:10

czyli nie opinie a decyzje.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Posty: 635
Rejestracja: 09 lut 2011, 18:54
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie
Lokalizacja: lubelskie

Re: ZUS

Post autor: Dżordż » 15 lut 2014, 18:00

obyty.z.cu pisze:po MOPS ulgi i ewentualnie świadczenia,no i praca odpowiednia,czyli ulga dla pracodawcy.
Czyli po ZUS nie ma żadnej ulgi dla pracodawcy tylko trzeba mieć stopień z MOPS?

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: ZUS

Post autor: obyty.z.cu » 17 gru 2015, 19:04

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/3 ... 17.12.2015
W najbliższym odcinku „Misji Integracja” gościem Piotra Pawłowskiego będzie Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy ZUS, który wyjaśni widzom programu m.in. dlaczego niepełnosprawność nie zawsze równa się niezdolności do pracy oraz kto zajmuje się orzecznictwem o niezdolności do pracy, a kto orzecznictwem o niepełnosprawności. Premiera 19 grudnia br. o godz. 8:35 w TVP Regionalna.

W Polsce funkcjonują dwa systemy orzecznictwa lekarskiego, regulowane odrębnymi ustawami i prowadzone przez różne instytucje. Pierwszy to system orzekania o niepełnosprawności, który realizowany jest przez komisje powołane przez starostów, a drugi to system orzekania dla tzw. celów świadczeń emerytalno-rentowych. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zajmuje się orzecznictwem rentowym.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo ZUS”