ZUS

Dyskusje dotyczące starań o rent z tytułu niezdolności do pracy i rent socjalnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kasia88
Aktywny ✽✽✽
Posty: 602
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:07
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: ZUS

Post autor: kasia88 » 16 lis 2007, 03:53

Gratulacje :)
a powiedz mi miałaś mocne papiery? (bo operacji nie miałaś i chyba jeden pobyt w szpitalu?)

Awatar użytkownika
Gwiazdozaur
Początkujący ✽✽
Posty: 86
Rejestracja: 30 cze 2007, 13:14
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: ZUS

Post autor: Gwiazdozaur » 16 lis 2007, 11:14

ja tez chce ja tez chce :D powiedz mialas jakies operacje? ile pobytow w szpitalu? trzeba cos wykombinowac :D
Let's All Get Drunk Tonight & Don't Rock My Boat

"...i mieć uniesioną głowę w świecie gdzie każdy przechodzień może się okazać wrogiem..."

Biorę: Salofalk 500mg [3/0/3],

Mirka
Debiutant ✽
Posty: 18
Rejestracja: 23 kwie 2007, 21:10
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

Re: ZUS

Post autor: Mirka » 16 lis 2007, 17:32

Gratuluję Martita za uzyskanie renty. Ja aktualnie czekam na komisje i mam nadzieję że dostanę rente ale wiem że wszystko zależy od lekarza który tam siedzi. Pozdrowionka
Mirka

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: ZUS

Post autor: Szaraja » 16 lis 2007, 18:07

To już chyba było-
niepełnosprawność powstała przed 18 rokiem zycia,
-musisz się dalej uczyć
- stopień niepełnosprawności umiarkowany z ZUS

Jeśli spełnisz te warunki to dostaniesz rentę socjalną do ukończenia 25 roku życia, pod warunkiem, ze będziesz się uczył.
Jeśli coś pominęłam, albo żle napisałam prosze o poprawki.
Szaraja- Marlena
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: ZUS

Post autor: Shima » 27 sty 2008, 18:36

We WTOREK 29.01. komisja w ZUSie....bardzo sie boję...nie wiem czy dobrze zrobiłam składając papiery.
A co jeśli przyznają mi ten ich 3miesięczny zasiłek rehabilitacyjny???
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: ZUS

Post autor: Shima » 28 sty 2008, 09:56

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
Ja nie mam żadnych wątpliwości :)
[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
Kurczę a ja się obawiam że mogą...no zobaczymy.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: ZUS

Post autor: Shima » 29 sty 2008, 09:48

No i mój najczarniejszy scenariusz sie sprawdził :!:
Zasiłek rehabilitacyjny na 6 miesięcy.
Musze jak najszybciej jakoś to odkręcić ...jakoś zrezygnować...na razie nie mam pojęcia jak...jestem natomiast załamana....mam dość.
Pan Orzecznik powiedział że nie ma u mnie oznak zaostrzenia...bardzo dobrze wyglądam...a ból to niestety jest objaw niezmierzony bo nie da sie go zmierzyć wiec jago zdaniem czuje sie dobrze
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Gośka
Początkujący ✽✽
Posty: 466
Rejestracja: 05 mar 2004, 11:38
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Brzeźnica/Kraków
Kontakt:

Re: ZUS

Post autor: Gośka » 30 sty 2008, 16:10

Nie rezygnuj - jeśli chcesz mieć rentę odwołuj się i to szybko.Nie można się poddawać.Tam jakis niepowazny orzecznik był.Należy Ci się renta na 100%.Tylko sie nie poddawaj - oni na to czekają.A ostatnio słyszałam ,ze bedzie można pracować na rencie zarabiając bez ograniczeń. Ba nawet ma to byc "przymus" dla rencistów .Walcz dziewczyno!

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: ZUS

Post autor: Shima » 30 sty 2008, 18:13

Gosiu...jestem postawiona pod murem i nie mam już niestety czasu na odwołanie sie....muszę wrócić do pracy...mam na to tylko 18 dni....jeśli nie stracę ją.
Zawalczę następnym razem...może za rok może troszkę poźniej.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Mania
Początkujący ✽✽
Posty: 133
Rejestracja: 13 sie 2007, 21:44
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Miklesz
Kontakt:

Re: ZUS

Post autor: Mania » 30 sty 2008, 22:44

Gośka pisze:Tam jakis niepowazny orzecznik był
innych u nas niema same takie patałachy :lol:
Szczęście to jedna rzecz jaka się mnoży gdy się ją dzieli

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: ZUS

Post autor: Natalka » 31 sty 2008, 00:14

Mania pisze:innych u nas niema same takie patałachy :lol:
Shima pisze:a ból to niestety jest objaw niezmierzony bo nie da sie go zmierzyć wiec jago zdaniem czuje sie dobrze
i w dodatku wiedzą lepiej od chorego, jak chory się czuje :mad:

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Posty: 889
Rejestracja: 09 gru 2006, 19:43
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: ZUS

Post autor: misiek1 » 31 sty 2008, 08:07

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

Shima ma tylko 6 miesiecy swiadczenia wiec ma prawo wrocic do pracy, w tym czasie mozna probowac dalej walczyc o rente, gromadzac dokumentacje.

Mozna tez odwolac sie calkiem od decyzji orzecznika ale nie wygra raczej bo wystawiajac swiadczenie chorobowe ma ku temu przesłanki ktore wybroni argumentujac "nieprzewidywalnoscia" choroby oraz tym ze po upływie okresu swiadczenia chorobowego, zawsze moze starac sie o rente.
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: ZUS

Post autor: Shima » 31 sty 2008, 08:42

Zastanawiam się co powinna Shima teraz zrobić.... hm........ może warto wrócić do pracy i jednocześnie odwoływać się od decyzji lekarza orzecznika?
Jednocześnie sie nie da..pytałam.
Michał_Z pisze:Shima ma tylko 6 miesiecy swiadczenia wiec ma prawo wrocic do pracy,
Mam prawo tylko po ustaniu świadczenia pracy już mieć nie będę bo umowę mam do końca kwietnia...świadczenie bedzie jakoś do końca lipca a grupę z PCPRu ma do 25 września widać jasno więc że pracy nie znajde potem nowej.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: ZUS

Post autor: Shima » 03 lut 2008, 08:22

Decyzja już podjęta.
Napisałam rezygnację ze świadczenia.
Wzięłam jeszcze parę dni L-4(tak żeby sie zmieścić w dozwolonym czasie).
Czekam co dalej.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

ewuunia
Początkujący ✽✽
Posty: 85
Rejestracja: 06 wrz 2006, 18:40
Choroba: CD
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: ZUS

Post autor: ewuunia » 22 mar 2008, 22:54

Po prawie trzech latach zmagań z ZUSEM wreszcie w czwartek przyznano mi półtorej roku renty

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo ZUS”