ZUS

Dyskusje dotyczące starań o rent z tytułu niezdolności do pracy i rent socjalnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kubec3
Debiutant ✽
Posty: 19
Rejestracja: 18 wrz 2013, 14:16
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: ZUS

Post autor: kubec3 » 26 wrz 2013, 10:49

Witaj.Zadna statystyka.Po prostu chce wiedziec czy mam szanse na przedłuzenie renty.Jestem na rencie od roku.A choruje 2 lata :roll:
Jacek

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: ZUS

Post autor: Natuśka » 07 paź 2013, 17:39

No i jest goooooood! :D

Graty :wink:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: ZUS

Post autor: kasia38 » 07 paź 2013, 20:07

kubec3 pisze:Kto ma crohna i rente z tego powodu puszcza mi oko
mam rente(calkowita niezdolnosc do pracy)do stycznia 2014.Mam pytanie czy ktos jest komu przedluzyli rente? :cry:
tylko do stycznia?, to kilka miesięcy...
mi przedłużali rentę już wielokrotnie - miałam już 6 komisji i niebawem kolejna, mam nadzieję, ze będzie kolejne przedłużenie.
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: ZUS

Post autor: kasia38 » 30 lis 2013, 22:19

9 grudnia kolejna - siódma komisja i już mnie strach ogarnia :(
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: ZUS

Post autor: kasia38 » 09 gru 2013, 10:04

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

niestety nie poradziłam sobie :( JESTEM ZDOLNA DO PRACY, z której właśnie mnie wypierdzielili za częste zwolnienia :mad: :mad: :mad:
Łaskawy pan orzecznik poinformował mnie, że mogę się odwołać i on nie będzie miał nic przeciwko temu .... - wzruszyłam się

Teraz mam pytanie: odwołuję się dopiero po otrzymaniu decyzji, tak? czy już od razu? bo nie mam pojęcie jak, kiedy i gdzie to się robi
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

McCarty

Re: ZUS

Post autor: McCarty » 09 gru 2013, 11:28

kasia38 pisze:Teraz mam pytanie: odwołuję się dopiero po otrzymaniu decyzji, tak? czy już od razu? bo nie mam pojęcie jak, kiedy i gdzie to się robi
Ze strony ZUS:
Odwołanie od decyzji ZUS należy złożyć w ciągu miesiąca od dnia doręczenia nam tej decyzji. Odwołanie można dostarczyć osobiście do odpowiedniego oddziału ZUS lub przesłać pocztą. W tym drugim przypadku, o upływie miesięcznego terminu decyduje data stempla pocztowego.
Czyli jak tylko dostaniesz papier, to możesz złożyć odwołanie :wink:
kasia38 pisze:niestety nie poradziłam sobie
Ja miałem do tej pory miałem dwie komisje w ZUS w Krakowie. Dwa razy sobie poradziłem, za pierwszym razem poszło bez problemowo, oczywiscie były drobne wątpliwości ze strony lekarza, ale sobie poradziłem. :wink:
Nie dawno miałem drugą komisje, było już znacznie inaczej, inny lekarz, inne emocje u mnie :neutral: i w ogóle. Doszło do tego, że musiałem się tłumaczyć, że jestem chory :smile: Absurd! Jestem spokojnym człowiekiem, ale każdy by się zdenerwował, bo żadnych argumentów lekarz nie chciał słuchać, o mało nie wyszedłem przed końcem tej całej komisji, na szczęście ta dobiegła końca. Dostałem ta rentę w końcu, ale na kilka miesięcy, jak by to była łaska.
W styczniu muszę stawać jeszcze raz, ale w zasadzie to jestem zdecydowany na nią nie stawać, szkoda zdrowia i czasu.

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: ZUS

Post autor: kasia38 » 09 gru 2013, 19:21

doczytałam na drugiej stronie ( z nerwów nie widziałam ;), że chyba jednak należy zrobić to w ciągu 14 dni, zanim przyjdzie decyzja, bo po decyzji to już chyba tylko do sądu.
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: ZUS

Post autor: kasia38 » 09 gru 2013, 23:03

do ręki dostałam Orzeczenie lekarza orzecznika zus, na drugiej stronie jest:
"Od orzeczenia przysługuje pani prawo wniesienia sprzeciwu do komisji lekarskiej zus, za pośrednictwem jednostki (...), w terminie 14 dni od dnia doręczenia orzeczenia".
Czyli mam 2 tygodnie, nie wiem jak się za to zabrać i bardzo chętnie skorzystam z Twojej pomocyŻabusia, bo już miałam pokusę by napisać ze 3 strony ;).
Jutro się odezwę na pw b dziś już nie mam siły :(
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: ZUS

Post autor: kasia38 » 10 gru 2013, 23:07

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

Oj chyba dla mnie jednak nie :(
dziś cały dzień miałam problemy z oczami i nie włączałam komputera, ale pomocy potrzebuję, ale .... znowu nie wysyła mi wiadomości :( dlatego BARDZO proszę o "wiadomość" na PW (choćby kropeczkę), bo wtedy pójdzie jak wcisnę "odpowiedz". Dziękuję za chęć pomocy :)
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: ZUS

Post autor: kasia38 » 30 gru 2013, 10:59

znowu nie wiem czy wszystko jest jak należy czy nie
komisję miałam 9 grudnia, która uznała że nie jestem nie zdolna do pracy
złożyłam odwołanie 19 grudnia czyli mieszcząc się w 14 dniach
dziś dostałam decyzję z uzasadnieniem (koń by się uśmiał z tego ich uzasadnienia) wystawioną 27 grudnia z pouczeniem, że mogę się odwołać do sądu.

Czy to jest normalne i tak ma być?, raczej spodziewałam się otrzymać wezwanie na drugą komisję a tu decyzja....
skoro jeszcze sprawa nie jest zakończona to chyba decyzji jeszcze nie powinni wysyłać.
Czy to znaczy, że zagubiło im się moje odwołanie? Mam tam dzwonić i pytać czy dostanę też wezwanie na komisję odwoławczą.
Pomocy bo nie wiem co mam robić?
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: ZUS

Post autor: kasia38 » 01 sty 2014, 17:31

tak, chodzi o badanie z 9 grudnia i w pouczeniu jest , że mam 30 dni na odwołanie się do sądu.
Napisałam do zus o wyjaśnienie tej sprawy, z pytaniem czy mam się już odwoływać do sądu skoro nie było jeszcze komisji odwoławczej.
Wcześniej tam zadzwoniłam i pani, jak to w tej instytucji bywa, najpierw powiedziała, ze decyzja faktycznie jest przedwczesna i pójdzie za nią decyzja uchylająca
potem powiedziała, że tak się stało, bo sprzeciw do nich nie dotarł do 27 XII (złożyłam 19XII i przez 8 dni nie doszedł z parteru na piętro :mad: )
potem jak zapytałam czy mam coś zrobić czy już sama zrobi co należy tzn tę decyzję uchylającą, to już zmieniła zdanie, że nie musi być nic takiego, że decyzja będzie po komisji i mam czekać cierpliwie.
Nie mam zamiaru czekać cierpliwie aż mi miną terminy (bo może pani napisała decyzję i odłożyła papiery na półce spraw załatwionych) i w związku z tym napisałam do dyr zus o wyjaśnienie tej sprawy.
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: ZUS

Post autor: obyty.z.cu » 02 sty 2014, 17:52

pobrać z ZUS wniosek i druki opinii lekarskich,zebrać je od lekarzy (ważne 30 dni wg ich przepisów teoretycznie) i złożyć w ZUS.
Na komisje u orzecznika idziesz z posiadaną dokumentacją medyczną,czyli wyniki badań,wypisy szpitalne , odpisy kartotek od lekarzy u których się leczysz.
Oczywiście wszystko ksero - oryginały pozostają w domu.
Opinie lekarskie moga byc od wszystkich lekarzy prowadzących ciebie.
,Pokazujesz wyniki które uważasz za wskazane,bez sensu jest np. pokazywać wyniki dobre albo z których nic nie wynika.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: ZUS

Post autor: kasia38 » 06 sty 2014, 21:19

tak, składałam osobiści i mam kopię z datą przyjęcia
pisemko do dr ZUS złożyłam 30 XII,więc odpowiedzi jeszcze nie mam
natomiast 3 stycznia przyszło kopia do mojej wiadomości, jak ZUS pisze do ZUS o przeprowadzenie mojej komisji.
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

milan240
Debiutant ✽
Posty: 30
Rejestracja: 23 gru 2011, 23:08
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZUS

Post autor: milan240 » 13 lut 2014, 19:02

witam . staram sie o jaks grupe inwalidzka byłem w "Miejski Zespół do spraw orzekania o Niepełnosprawnosc" tam pani wmiare wyrozumiala powiedziałą zebym lepiej zglosił sie do Zusu ,czekam na odpowiedz od tego MZdSON ale mysle o tym zusie jeszcze czy tam przyznaja grupe bez renty gdzy na rente raczej nie mam szans o sama grupe moge zglosic sie do zusu jakie sa do tego procedury?

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: ZUS

Post autor: obyty.z.cu » 13 lut 2014, 19:12

złożenie wniosku o grupe inwalidzka w MOPSie jest niezależne od ZUS.
Możesz próbowac tu i tam,równoczesnie.
ZUS nie uznaje grupy MOPS,a w druga strone to działa.
Po prostu pobierz wnioski tu i tu i złóż wypełnione.
Miła pani powinna Ci to wyjaśnić,czyli miło Ciebie zbyła :wink:
to sie nazywa spychologia :roll:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo ZUS”