ZUS

Dyskusje dotyczące starań o rent z tytułu niezdolności do pracy i rent socjalnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Emilo
Początkujący ✽✽
Posty: 184
Rejestracja: 05 mar 2007, 09:48
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Re: ZUS

Post autor: Emilo » 01 paź 2009, 20:09

Popralem cała moja dokumentacja została złożona w ZUS na komisji 2 tygodnie wczesniej, a lekarka faktycznie sympatyczna i mysle ze może bedzie dobrze ale wole nie zapeszac :wink: :lol:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: ZUS

Post autor: obyty.z.cu » 01 paź 2009, 21:32

Jak chodzicie na komisje, to pamietajcie, by ZAWSZE brać ze sobą swój komplet dokumentów
szczera prawda.
W tym temacie jednak rozumiem, ze to byla konsultacja u specjalisty na wniosek orzecznika ZUS.
To musialo byc w temacie wezwania na badanie.
Wg mojej historii "orzecznictwa ZUS" jest tak, ze orzecznik lekarz ZUS dostaje wszystko,on jesli uzna to za "potrzebne" ustala konsultacje u specjalisty,ktoremu wogole nie daje sie historii choroby pacjenta,(tak bylo u mnie na conajmniej 5 konsultacjach- stad dobra rada Żabusi)).
Na podstawie opinii konsultantow orzecznik wydaje decyzje odrazu, albo wzywa "klienta" do siebie, czyli do ZUS na komisje (czy pierwszy orzecznik, .....czy konsultant zalezy tylko od orzecznika), albo i nie, i orzecznik wydaje swoja decyzje.
Od tej decyzji mozna sie odwolac do ZUS do drugiej instancji, czyli komisji 3 osobowej, ktora wyznaczy ZUS (i tak niewiemy, jacy to beda to specjalisci).
Wazne jest to, by wierzyc , ze ZUS nas nie zniecheci do "walki" o swoje chorobowe uprawnienia.

Potwierdzam tez, ze czasem "zdarzaja" sie naprawde dobrzy lekarze wsrod orzecznikow .
Konsultanci jak do tej pory byli dla mnie obiektywni, czyli potwierdzali zmiany chorobowe.
:wink: W podsumownianiu wychodzi na to, ze nie zawsze lekarz czlowiekowi wilkiem :razz:

poprawiłam cytowanie
Ostatnio zmieniony 01 paź 2009, 21:35 przez obyty.z.cu, łącznie zmieniany 1 raz.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Szatkowska
Debiutant ✽
Posty: 49
Rejestracja: 29 sie 2009, 16:53
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: SŁupsk woj.pomorskie
Kontakt:

Re: ZUS

Post autor: Szatkowska » 02 paź 2009, 12:45

Tak córka jest dorosła , ma znaczny stopień z MOPR i nie ma nic ,renty ZUS-u nie dostała ,nawet gdy się odwołała od decyzji.Więc ja biorę na nią zasiłek. Ona uczy się.

[ Dodano: 02-10-2009 ]
Tak , man pielęgnacyjny na nią.To co mi brakowało to było 2005r .Co mam dalej zrobić ze sobą.
Jania

Awatar użytkownika
Keymaker_2005
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 16 lip 2007, 00:27
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ZUS

Post autor: Keymaker_2005 » 07 paź 2009, 22:45

Kałabanga !!!

Jakieś dwie godzinki temu doznałem szoku...Sprawdzam rutynowo konto w banku przez internet, a tu niemała suma na nim. Dostałem z ZUSu 1400 zł z małym hakiem. Rozumiem, że to jakieś wyrównanie ;]

I pytanie: czy tak samo dostanę pierwszy zasiłek z Pomocy Społecznej z jakimś wyrównaniem ?

Awatar użytkownika
Keymaker_2005
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 16 lip 2007, 00:27
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ZUS

Post autor: Keymaker_2005 » 09 paź 2009, 01:16

Byłem w Pomocy społecznej z orzeczeniem z ZUS i przyjęli wniosek.

Problem jest ze stypendium dla niepełnosprawnych na PW. Jestem pierwszą osobą, która przyszła z takim orzeczeniem, prosząc o to stypendium. Jutro będę wiedział, co z tego wyjdzie ;)

Awatar użytkownika
Keymaker_2005
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 16 lip 2007, 00:27
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ZUS

Post autor: Keymaker_2005 » 10 paź 2009, 12:41

Wczoraj widziałem się z dziekanem. Wyda mi stypendium na podstawie ZUSowskiego orzeczenia. Wszystko przez sposób przyznawania konkretnej kwoty prawdopodobnie. Pokazał mi listę z tymi schorzeń. Te oznaczenia prawdopodobnie są na orzeczeniu o st. n. Ale umówiliśmy się, że przyjdę z orzeczeniem i porozmawiamy, powiem co mi jest i na podstawie rozmowy zdecyduje o wysokości świadczenia.

Problem jednak mam - zgubiłem/oddałem oryginalne orzeczenie z komisji. Prawdopodobnie dołączyłem do wniosku do PFRONu. Czy skoro wpłynęło już pierwsze świadczenie z ZUS, to czy jakieś dokumenty też przyjdą ?

Misia

Re: ZUS

Post autor: Misia » 10 paź 2009, 13:08

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
Keymaker_2005
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 16 lip 2007, 00:27
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ZUS

Post autor: Keymaker_2005 » 10 paź 2009, 13:17

Zrobiłem to przypadkiem ! ;/

A dokumenty dostanę jakieś ? I czy odpisu nie mogę zdobyć w ZUSie ?

Misia

Re: ZUS

Post autor: Misia » 10 paź 2009, 14:37

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
Keymaker_2005
Początkujący ✽✽
Posty: 113
Rejestracja: 16 lip 2007, 00:27
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ZUS

Post autor: Keymaker_2005 » 11 paź 2009, 23:51

Nie uzyskałem w końcu odpowiedzi co do wysokości tego świadczenia ;)

Dokumenty złożyłem pod koniec sierpnia, komisję miałem na początku września. Renta wpłynęła kilka dni temu. Była to kwota wysokości ponad 1000 zł. Przy tym ja się spodziewałem kwoty ok. 570 zł. Może mi to ktoś sensownie wytłumaczyć ? :lol:

Awatar użytkownika
Emilo
Początkujący ✽✽
Posty: 184
Rejestracja: 05 mar 2007, 09:48
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Re: ZUS

Post autor: Emilo » 22 paź 2009, 21:45

Nareszcie dostałem decyzje po długim oczekiwaniu i niepewności przyszła do mnie ta biała koperta :roll: postanowilem zobaczyc do srodka bo może coś mi tam wsadzili :roll: wiec roztargałem biedną koperte a tam karteczka... to była ladna karteczka a treść tej karteczki byla jeszcze lepsze bo jak sie okazalo przedłuzyli mi rente o kolejne 2 latka :roll:

Denirowska

Re: ZUS

Post autor: Denirowska » 23 paź 2009, 10:14

Emilo gratulacje

Awatar użytkownika
Emilo
Początkujący ✽✽
Posty: 184
Rejestracja: 05 mar 2007, 09:48
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Re: ZUS

Post autor: Emilo » 23 paź 2009, 15:07

Żabusia, Denirowska a dziękuje bardzo :roll:

Misia

Re: ZUS

Post autor: Misia » 17 gru 2009, 14:04

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ZUS

Post autor: Mamcia » 17 gru 2009, 14:58

Myć się sama nie powinnaś, bo zamoczysz to czego nie trzeba. Pamiętaj o tym. W domu po schodach, ze stojakiem jak ty dajesz radę?? i ta nadzieja, że za 5 lat wymyślą coś, że będzie można ŻP ostawić.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo ZUS”