ZUS

Dyskusje dotyczące starań o rent z tytułu niezdolności do pracy i rent socjalnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ZUS

Post autor: Mamcia » 23 lut 2011, 19:33

Jedna opinia nie przeczy drugiej. O ile dla psychiatry rokujesz, to dla gastro nie i moim zdaniem powinien być rozpatrywany wniosek dalej idący.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Garek
Początkujący ✽✽
Posty: 301
Rejestracja: 18 mar 2010, 15:36
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: ZUS

Post autor: Garek » 24 lut 2011, 10:51

A mi się kończy świadczenie rehabilitacyjne 5 czerwca i też będe skłąda dokumenty o rente może dostane albo i nie :) może jakiś CUD się zdarzy ...z ZUSEM nigdy nie wiadomo :roll:
Grzegorz

Garek
Początkujący ✽✽
Posty: 301
Rejestracja: 18 mar 2010, 15:36
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: ZUS

Post autor: Garek » 24 lut 2011, 22:12

Aha czyli jak ja złoże dokumenty o rente to moga mi powiedziec na komisji ze dadza mi jeszcze 3 miechy do poratowania zdrowia !!
Grzegorz

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZUS

Post autor: mgiełkaa » 25 lut 2011, 22:11

Bardzo dziękuję Wam za wsparcie. Jesteście kochani.
Zgadzam się z Wami, że jeżeli w komisji będą ludzie normalni to tak to zinterpretują.
Problem jest w tym, że w sumie to złożyłam o świadczenie rehabilitacyjne... taki druk wypełnił mi zakład pracy...
Czuję, że upodabniam się do Garka (bez urazy ale czasami trudno mi pewne zawiłości zrozumieć).

[ Dodano: 02-03-2011 ]
Dziś dostałam zwykły list z ZUS z wezwaniem na Senatorską do Głównego Inspektoratu do lekarza orzecznika. Wydaje mi się,że to ich komputerowa kontrola po 182 dniach zwolnienia a nie komisja do ewentualnego świadczenia czy renty...
Nie będę mogła zostawić im oryginałów dokumentacji medycznej ponieważ na dniach powinnam mieć wezwanie do ZUS-u przy ul. Wrocławskiej na Bemowie w/g swojego miejsca zamieszkania, tu gdzie składałam wniosek o świadczenie rehabilitacyjne. Czy dobrze rozumuję, że będą to dwie wizyty w tej miłej instytucji? Liczę na pomoc osób z Warszawy.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Garek
Początkujący ✽✽
Posty: 301
Rejestracja: 18 mar 2010, 15:36
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: ZUS

Post autor: Garek » 03 mar 2011, 09:46

Czy ktoś ma jakieś ale do mnie ?? :mad:
Grzegorz

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZUS

Post autor: mgiełkaa » 03 mar 2011, 11:14

Garek, pozdrawiam.
Dziś byłam w ZUS informacyjnie i już wiem, że wzywają mnie na komisję w sprawie wiadomej. Orzecznicy w Warszawie przyjmują tylko przy ul. Senatorskiej lub 11-go Listopada.
Żabusiu bardzo Ci dziękuję jak zawsze za pomoc, kserokopie mam już przygotowane. Teraz czekam na 11-go marca....
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Garek
Początkujący ✽✽
Posty: 301
Rejestracja: 18 mar 2010, 15:36
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: ZUS

Post autor: Garek » 03 mar 2011, 18:58

ZOstawie to bez komenatarza, Wszyscy tutaj tacy super !!
Grzegorz

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZUS

Post autor: mgiełkaa » 05 mar 2011, 16:13

Wszyscy jesteśmy na swój sposób niepowtarzalni. I nie obrażaj się na mnie przypadkiem.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Garek
Początkujący ✽✽
Posty: 301
Rejestracja: 18 mar 2010, 15:36
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: ZUS

Post autor: Garek » 07 mar 2011, 19:50

hej mgiełka no ja życze ci powodzenia na komisji ja miałem super lekarke ..
Teraz będe załatwiał rente kurde 30 lat troche mnie to przeraża w tym wieku isc na rente ale zdrowie wazniejsze:)

[ Dodano: 07-03-2011 ]
Pracodawcy zatrudniający pracowników z lekkim i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, posiadających ustalone prawo do emerytury
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, że od 1 marca br. pracodawcy stracą możliwość ubiegania się o dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników o lekkim i umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, którzy posiadają ustalone prawo do emerytury.

Powyższa zmiana podyktowana jest wejściem w życie przepisów znowelizowanej ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, która zobowiązuje PFRON do ich realizowania.

Brak możliwości otrzymania dofinansowania do wynagrodzeń pracowników posiadających ustalone prawo do emerytury, w żaden sposób nie zobowiązuje pracodawców do rozwiązywania stosunku pracy z tymi osobami

[ Dodano: 07-03-2011 ]
własnie mam pytanie do Żabusi :
Jesli otrzymam rente to czy mój pracodawca otrzyma dofinasowanie ?? Czy to właśnie sie tyczy tylko ustalonego prawa do emerytury ?
Grzegorz

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZUS

Post autor: mgiełkaa » 08 mar 2011, 16:47

Im bliżej piątku tym bardziej jestem poddenerwowana. Jeden jedyny raz byłam w ZUS na kontroli zwolnienia ale wtedy byłam wrakiem, który ledwo chodził więc ze współczuciem puścili mnie wolno. Teraz wyglądam kwitnąco... czuję się dobrze, nie wiem jak tam w środku od strony bebechów ale znając życie po komisji będę mieć zaostrzenie, a to już po ptakach będzie.
Trzymajcie za mnie kciuki. Boję się jak nie wiem co, a udawać nie umiem. Kolonoskopię mam dokładnie sprzed roku i po tym czasie dwa pobyty w szpitalu na żelazo, bo Wołoska cały czas opiera się na diagnostyce innych placówek.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZUS

Post autor: mgiełkaa » 09 mar 2011, 11:27

Żabusia, powodzenie będzie mi potrzebne.

[ Dodano: 11-03-2011 ]
Moi drodzy, komisja była jednoosobowa. Pan doktor w miarę sympatyczny i rzeczowy jednak wygodniej mu było skupić się na mojej depresji epizodycznej. Powiedziałam co trzeba ale nie był chyba zainteresowany. Orzeczenie dostałam od ręki: 3 m-ce świadczenia rehabilitacyjnego.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Duduś
Początkujący ✽✽
Posty: 325
Rejestracja: 24 sty 2009, 21:10
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: wadowice
Kontakt:

Re: ZUS

Post autor: Duduś » 13 mar 2012, 15:00

Ale jaja jestem na zwolnieniu L4, 6 tydz.a tu dostałem wezwanie do orzecznika na badanie ,mam pytanie czy orzecznik może przy tym badaniu wydać decyzję o dalszym zwolnieniu,mówiąc krótko wystawić dłuższe L4, lub co innego?
Pentasa 500 2x2
Imuran 50 2x1
Entocort 3 1x1

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: ZUS

Post autor: taloca » 13 mar 2012, 16:59

Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Duduś
Początkujący ✽✽
Posty: 325
Rejestracja: 24 sty 2009, 21:10
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: wadowice
Kontakt:

Re: ZUS

Post autor: Duduś » 13 mar 2012, 19:44

Dzięki za linka taloca :wink:
Pentasa 500 2x2
Imuran 50 2x1
Entocort 3 1x1

Awatar użytkownika
kubec3
Debiutant ✽
Posty: 19
Rejestracja: 18 wrz 2013, 14:16
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: ZUS

Post autor: kubec3 » 26 wrz 2013, 10:33

Kto ma crohna i rente z tego powodu puszcza mi oko
mam rente(calkowita niezdolnosc do pracy)do stycznia 2014.Mam pytanie czy ktos jest komu przedluzyli rente? :cry:
Jacek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo ZUS”