Renta socjalna + renta rodzinna. Czy ktoś pobiera te dwa świadczenia i miał podobny problem?

Dyskusje dotyczące starań o rent z tytułu niezdolności do pracy i rent socjalnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
nagato
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 29 gru 2008, 13:04
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Międzyrzec Podl

Renta socjalna + renta rodzinna. Czy ktoś pobiera te dwa świadczenia i miał podobny problem?

Post autor: nagato » 06 mar 2019, 17:30

Witam. Posiadam rente socialna( kolejne orzeczenie wydane na 3 lata od daty 2018.09.29) w styczniu zmarla mi mama i przypadkiem dowiedzialem sie ze moge starac sie o rente rodzinna. Bylem w zusie, dostalem informacje ze przysluguje takie swiadczenie. Czytajac informacje w internecie dowiedzialem sie ze zus w takim przypadku chce zeby stawic sie ponownie na komisje, lecz nie we wszystkich przypadkach tak jest. Wiec zapytalem sie Pani w zus ktora powedziala ze nie wie dokladnie i zadzwonila do kogos innego z zus. Tam po krotkiej rozmowie Pan powiedzial ze moze sie tak zdazyc i zeby wypelnic wniosek o aktualnym stanie zdrowia. Czy ktos byl w podobnej sytuacji i jak to u niego wygladalo? Bo wiadomo ze jezeli zus ma wyplacic pare zl wiecej to moga mnie cudownie uzdrowic i zabrac ta rente socialna, nie wiem co robic w tej sytuacji. Mam nadzieje ze wszystko jest w miare czytelne. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 07 mar 2019, 12:41 przez Noelia, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłam tytuł

BlackRose
Początkujący ✽✽
Posty: 477
Rejestracja: 03 sie 2017, 22:29
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
miasto: Warszawa

Re: Renta socialna + renta rodzinna. Czy ktos pobiera te dwa swiadczenia i mial podobny problem?

Post autor: BlackRose » 07 mar 2019, 12:28

Jak ponowna komisja to niestety chyba mogą uzdrowić :( Znam 2 osoby które dostały stopień umiarkowany a chciały znaczny. No wiec się odwołały i ponowna komisja na której dostały stopień...lekki (?!?!) czyli jeszcze gorzej ehh

atabe
Aktywny ✽✽✽
Posty: 863
Rejestracja: 28 kwie 2010, 10:31
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyla łąka

Re: Renta socjalna + renta rodzinna. Czy ktoś pobiera te dwa świadczenia i miał podobny problem?

Post autor: atabe » 07 mar 2019, 15:58

Swoją drogą chyba warto spróbować , bo renta rodzinna pewnie większa będzie . I chyba jak masz rentę socjalną już przyznaną , to raczej nie mogą ci cofnąć. Ale tego nie jestem pewna.

nagato
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 29 gru 2008, 13:04
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Międzyrzec Podl

Re: Renta socjalna + renta rodzinna. Czy ktoś pobiera te dwa świadczenia i miał podobny problem?

Post autor: nagato » 07 mar 2019, 21:05

Sam nie wiem co mam robic polaczenie tych 2 swiadczen to naprawde dobre pieniazki. Dlatego mysle ze Zus moze ich tak latwo nie przyznac. Chociaz z drugiej strony na jakiej podstawie mieli by mnie wzywac 2 raz na komisje?! Myslalem ze moze ktos byl w takiej sytuacji, dlatego zalozylem ten temat.

atabe
Aktywny ✽✽✽
Posty: 863
Rejestracja: 28 kwie 2010, 10:31
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyla łąka

Re: Renta socjalna + renta rodzinna. Czy ktoś pobiera te dwa świadczenia i miał podobny problem?

Post autor: atabe » 10 mar 2019, 16:28

No niestety, ale daj znać co z tego wyszło . Może ktoś następny skorzysta z Twoich doświadczeń :)

nagato
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 29 gru 2008, 13:04
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Międzyrzec Podl

Re: Renta socjalna + renta rodzinna. Czy ktoś pobiera te dwa świadczenia i miał podobny problem?

Post autor: nagato » 11 mar 2019, 09:33

Poczytalem troche ustawy o rentach i wychodzi z tego ze w kazdej chwili moga wezwac na komisje lekarska nawet jak masz przyznane swiadczenie np na 3 lata. Tylko teraz rodzi sie pytanie czy moga uchylic orzeczenie i wydac nowe ? Pokrecone to strasznie. Moj stan nie jest dobry ale chyba nie chce ryzykowac tego co mam. Ciezko znalesc kogos kto dobrze interpretuje przepisy Zus bo mam wrazenie ze oni sami nie wiedza jak je interpretowac ;)

atabe
Aktywny ✽✽✽
Posty: 863
Rejestracja: 28 kwie 2010, 10:31
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyla łąka

Re: Renta socjalna + renta rodzinna. Czy ktoś pobiera te dwa świadczenia i miał podobny problem?

Post autor: atabe » 11 mar 2019, 16:07

No w sumie to przyznane jest prawomocne , to uchylić chyba nie mogą . Musiałbyś się poradzić jakiegoś prawnika

nagato
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 29 gru 2008, 13:04
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Międzyrzec Podl

Re: Renta socjalna + renta rodzinna. Czy ktoś pobiera te dwa świadczenia i miał podobny problem?

Post autor: nagato » 11 mar 2019, 16:50

I tak wlasnie prawdopodobnie zrobie, wtedy mozna byloby zaryzywowac ;) a miedzy czasie moze ktos sie jeszcze odezwie w temacie.

pablo33222
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 04 sty 2020, 21:56
Choroba: nie ustalono
województwo: wielkopolskie

Re: Renta socjalna + renta rodzinna. Czy ktoś pobiera te dwa świadczenia i miał podobny problem?

Post autor: pablo33222 » 04 sty 2020, 21:59

Komisje w ZUS to jakaś masakra. Kiedyś stawałem z tytułu wypadku przy pracy. Gość od BHP przygotował wszystkie papiery, a oni wszystko po kolei jak leci podważali. Masakra...

agnieszkad
Początkujący ✽✽
Posty: 330
Rejestracja: 02 sty 2008, 18:43
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Renta socjalna + renta rodzinna. Czy ktoś pobiera te dwa świadczenia i miał podobny problem?

Post autor: agnieszkad » 04 sty 2020, 22:55

Też miałam komisję w ZUS, ze względu na wypadek w pracy. Rehabilitacja nogi itp. 0 procent uszczerbku uznali...
Powodzenia
agnieszkad

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo ZUS”