Odwołanie do sądu pracy - Proszę o pomoc

Dyskusje dotyczące starań o rent z tytułu niezdolności do pracy i rent socjalnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dessiaczek
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2015, 18:35
Choroba: CD
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn

Odwołanie do sądu pracy - Proszę o pomoc

Post autor: dessiaczek » 28 gru 2015, 18:55

witam
Choruje na Crohna od 13 lat. Po ostatnim rzucie, który był najgorszym do tej pory postanowiłam złożyć wniosek o rentę socjalną a co za tym idzie częściową niezdolność do pracy. Chcę pracować, bo wiadomo miewam lepsze okresy, ale zwolnienia lekarskie (płatne w 80%) w tych gorszych, powodują duże problemy finansowe.

Za sobą mam komisję, na której lekarka orzecznik całkowicie mnie ozdrowiła i powiedziała, że nie rozumie po co w ogóle tam przyszłam oraz komisję ZUSowska, gdzie lekarze wypytywali mnie o to ile mam tatuaży i stwierdzili koślawość kolan (śmiech na sali).
Oczywiście mój wniosek odrzucili uzasadniając, że rozumieją, że mogę się gorzej czuć, ale przecież mogę korzystać ze zwolnień lekarskich nawet do pół roku.
Niestety nie powiedzieli mi, jak mam się utrzymać z tej okrojonej pensji oraz który pracodawca nie wyrzuci mnie po 6 miesiącach L4....

I teraz moja prośba.
Jutro wybieram się do znajomego prawnika. Niestety nie udało mi się załatwić jednej rzeczy, o którą prosił, konkretnie Orzeczenia z ZUSu o przyznaniu renty należącego do osoby, która jest chora na Crohna.
Czy ktoś byłby skłonny podesłać mi skan swojego orzeczenia na maila? Oczywiście z usuniętymi danymi osobowymi. Chodzi o jego uzasadnienie.
Byłabym bardzo wdzięczna.
Mój mail: m.daystetten@gmail.com

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Odwołanie do sądu pracy - Proszę o pomoc

Post autor: obyty.z.cu » 28 gru 2015, 20:48

dessiaczek pisze:Czy ktoś byłby skłonny podesłać mi skan swojego orzeczenia na maila? Oczywiście z usuniętymi danymi osobowymi. Chodzi o jego uzasadnienie.
nie rozumiem jednego.
Na decyzji orzecznika na komisji nie ma uzasadnienia.Jest tylko przyznaje albo nie przyznaje.

Na decyzji z ZUS o przyznaniu renty nie ma uzasadnienia.

Byłem na kilkunastu takich komisjach i nigdy tego nie było.
Protokół z komisji jest tylko w papierach ZUS i jest on dla nas niedostępny.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

dessiaczek
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2015, 18:35
Choroba: CD
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Odwołanie do sądu pracy - Proszę o pomoc

Post autor: dessiaczek » 28 gru 2015, 21:23

Na moich jest z tyłu jako punkt III.
Koleżanka ma z przodu.
Może zależy od oddziału ZUSu, ale na pewno jest.

Może źle sformułowałam pytanie.
Chodzi mi o tą pierwszą decyzję, czyli o niezdolności do pracy. Może o przyznanie renty jest osobna, nie wiem... Myślałam, że jest tylko jedna.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo ZUS”