sprawa sądowa - renta

Dyskusje dotyczące starań o rent z tytułu niezdolności do pracy i rent socjalnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
saturn
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 01 gru 2014, 12:36
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: kalisz

sprawa sądowa - renta

Post autor: saturn » 26 lut 2015, 18:36

Witam wszystkich. Bywam na tym forum bardzo mało razy ale może ktoś odpowie mi na moje pytanie Walczę z zusem odnośnie renty .Sąd apelacyjny odzycił mi odwołanie ale cos w tym odwołaniu jest nie jasnego .Ponieważ odwołanie pisałem odnośnie kilku punktów a sąd odpisał na dwa a reszta .I jeszcze jedno pytanie czy po przegranej sprawie chce ponownie starać się o rentę bo pogorszyło się w zdrowiu czy mam iść do pracy normalnej czy lepiej na półetatu .jeżeli ktoś się zainteresuje napisze ze szczegółami i dokładnie DZIEKUJE I POZDRAWIAM

//poprawiłem tytuł, cordo
Ostatnio zmieniony 01 mar 2015, 21:10 przez saturn, łącznie zmieniany 1 raz.

Globtrotter
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 13 mar 2014, 22:27
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów

Re: sprawa sądowa - renta

Post autor: Globtrotter » 01 mar 2015, 19:11

Jeżeli Twój stan zdrowia się pogorszył, możesz znowu starać się o rentę. Poprzedni wyrok nie ma znaczenia. Jeżeli pójdziesz do pracy, to znaczy że lekarz medycyny pracy uznał, że jesteś zdolny do tej pracy, a to pogarsza Twoją sytuację, jeżeli chodzi o rentę. Co do sprawy, to z Twojego postu nie wynika, czy to wyrok I czy już II instancji. Po otrzymaniu skanów dokumentów będę wiedział więcej.
Plus ratio quam vis

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo ZUS”