L4, świadectwo pracy wydane w okresie l4, ZUS

Dyskusje dotyczące starań o rent z tytułu niezdolności do pracy i rent socjalnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
cheery
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 03 lut 2015, 17:44
Choroba: polipowatość rodzinna
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznan

L4, świadectwo pracy wydane w okresie l4, ZUS

Post autor: cheery » 03 lut 2015, 19:21

Hej, Jestem po operacji- kolektomii. Miałam umowę o prace do 21 stycznia br, l4 od lekarza dostałam 19 stycznai do 21 stycznia i 22 stycznia do 2 kwietnia po operacji. Własnie odebrałam świadectwo pracy i pity za ten okres do 21 stycznia. Wysłałam l4 juz do zakładu pracy czy to ok? Bo nie wiedziałam ze dostałam swiadectwo podczas gdy ja lezałam w szpitalu, a w bólu człowiek wiadomo o niczym nie myśli.

Proszę powiedzcie mi co mam robić aby uzyskać środki na życie? Mam iśc do ZUSU czy jak/ Czy firma wyśle te l4 i po sprawie. Czy muszę coś robić dokładnie? Jestem kompletnie zielona i proszę o rzetelne informacje dla "kosmity" z tego tematu :)

Ps: Przy okazji jak długo Zus wypłaca pieniądze? Tak jak w pracy dostawałam 1 ego?

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: L4, świadectwo pracy wydane w okresie l4, ZUS

Post autor: kasia38 » 04 lut 2015, 00:31

wg mnie Zus wypłaci pieniądze, po rozwiązaniu umowy o pracę można jeszcze przebywać na zwolnieniu przez 6 msc. Zus nie wypłaca pieniędzy 1-go, tylko jak chce - do 30 dni od dostarczenia zwolnienia. I zwykle to bywa tak, że za pierwsze jest dłużej, natomiast za kolejne było już szybciej.
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

cheery
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 03 lut 2015, 17:44
Choroba: polipowatość rodzinna
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznan

Re: L4, świadectwo pracy wydane w okresie l4, ZUS

Post autor: cheery » 04 lut 2015, 14:11

Ale co mam zrobic z tym l4 ktore wysłałam do zakładu pracy? Mają mi je odesłać? Mam z nim isc do ZUSU?

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: L4, świadectwo pracy wydane w okresie l4, ZUS

Post autor: mgiełkaa » 04 lut 2015, 19:24

cheery, doręczyłaś zwolnienie w terminie. Lekarz, który wystawia zwolnienie również ma taki obowiązek . Jak jest w bloczku druk to 3szt (dla lekarza, dla ZUS i dla Ciebie).
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

teresa256
Początkujący ✽✽
Posty: 144
Rejestracja: 03 cze 2014, 23:01
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: kielce

Re: L4, świadectwo pracy wydane w okresie l4, ZUS

Post autor: teresa256 » 08 kwie 2015, 19:26

Zakład pracy powinien albo ci zwrócić albo przesłać do zus

Awatar użytkownika
alate
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 23 wrz 2014, 18:28
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Starachowice

Re: L4, świadectwo pracy wydane w okresie l4, ZUS

Post autor: alate » 12 maja 2015, 14:30

dostałam wezwanie na "badanie "przez lekarza orzecznika ZUS, czyli jak się domyślam, ZUS szanowny chce mnie sprawdzić, bo przebywam aktualnie na zwolnieniu, przedłużanym od 13 stycznia
stąd moje pytanie do Was
czy lekarz skupi się tylko na lekturze mojej dokumentacji zdrowotnej( naczyta się, od wspomnianego 13 stycznia 9 pobytów w szpitalu :mrgreen: tj.9 kart), czy mam się spodziewać normalnego, fizycznego badania
nigdy nie byłam w takiej sytuacji, bo i nigdy wcześniej nie byłam na zwolnieniu, to nie wiem, czego mam się spodziewać
co myślicie ? jakie macie Wy doświadczenia ?
Crohn ? Z tym da się żyć !

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: L4, świadectwo pracy wydane w okresie l4, ZUS

Post autor: obyty.z.cu » 12 maja 2015, 15:09

alate pisze:co myślicie ? jakie macie Wy doświadczenia ?
wejdziesz ,pokażesz dokumenty te co masz,dobrze mieć ksero wizyt u lekarza jako dowód że się leczysz,on uda że czyta,powie dziękuje,pieniądze za podróż wg cen PKP do odbioru w kasie i...do widzenia.
5 do 15 minut,albo mu zostawisz ksero papierów-albo będzie musiał sam kserować.
Wszystko.
Wg informacji pań z ZUS te wezwania są losowane komputerowo..teoretycznie.
Chodzi o to,by zniechęcać do korzystania z L4.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo ZUS”