Termin Komisji a pobyt w szpitalu

Dyskusje dotyczące starań o rent z tytułu niezdolności do pracy i rent socjalnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kalka_96
Znawca ❃❃
Posty: 2119
Rejestracja: 24 lip 2011, 14:08
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: K-w

Termin Komisji a pobyt w szpitalu

Post autor: kalka_96 » 08 sty 2015, 13:17

Dostałam termin komisji z ZUS w sprawie przyznania renty.
Dziś dostałam telefon ze szpitala, że akurat wtedy mam być na oddziale.
Bardzo, bardzo mi zależy na tym pobycie, bo bardzo długo czekałam i po prostu muszę być.
Nie wiem, co zrobić?
Jeśli wtedy będę w szpitalu to mogę przedstawić takie zaświadczenie, że nie mogłam stawić się na komisje i poprosić o inny termin?

Czy ktoś był w takiej sytuacji?

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Termin Komisji a pobyt w szpitalu

Post autor: kasia38 » 08 sty 2015, 14:00

W takiej nie byłam, ale myślę, że możesz poprosić ZUS o wyznaczenie innego terminu, informując ich o pobycie w szpitalu. Chyba lepiej przełożyć komisję niż pobyt szpitalny. Zawsze będziesz miała też jeszcze jeden dokument więcej ;)
Ja kiedyś byłam mile zaskoczona (parę lat temu jak na komisję czekało się długo, bo kobiety w ciąży też wzywali), jak poprosiłam o szybszy termin niż ok 3 miesiące i dostałam termin za 2 tygodnie, chociaż pani przyjmująca dokumenty nie była przekonana czy to coś da ta moja prośba.
A jednak uwzględnili to, że nie mogłam wcześniej złożyć dokumentów, bo mój lekarz był na długim zwolnieniu.
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Termin Komisji a pobyt w szpitalu

Post autor: -Ania- » 08 sty 2015, 14:45

Wg mnie lepiej szpital niz komisja. Możesz tam pojechac i poprosic o pisemne wezwanie do szpitala, albo w tym dniu od razu załatwic od lekarza ze lezysz (a siostra, mama to dowiezie do zus albo wysłac). Ja tak własnie zrobiłam, później dołaczyłam wypis, az lekarz zdecydował ze przyjedzie do mnie do domu :)
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Termin Komisji a pobyt w szpitalu

Post autor: obyty.z.cu » 08 sty 2015, 16:50

kalka_96 pisze:Dostałam termin komisji z ZUS w sprawie przyznania renty.
rozumiem że na wezwaniu -druk ZUS.Tam powinna być uwaga,że jeśli jest "problem" to należy się skontaktować z ZUS i załatwić sprawę.W tym przypadku trzeba by przedstawić odpowiednie pisemko z wyznaczonym terminem szpitala.
Z życia to ja dopowiem,że panie w ZUS ie wcale nie są takie złe i idzie z nimi telefonicznie się dogadać,popytać.One podpowiedzą jak załatwić sprawę.
Naprawdę radzę przedzwonić do ZUS i wyjaśnić sprawę,najlepiej od razu.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo ZUS”