renta chorobowa

Dyskusje dotyczące starań o rent z tytułu niezdolności do pracy i rent socjalnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
saturn
Debiutant ✽
Posty: 7
Rejestracja: 01 gru 2014, 12:36
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: kalisz

renta chorobowa

Post autor: saturn » 03 gru 2014, 19:08

Witam wszystkich. Potrzebuje pomocy prawnej odnośnie ZUS. Na chorobę Cohna Leśniewskiego choruje od 7 lat Do tej pory nie było problemu z rentą chorobową. Dwa lata temu wygrałem sprawę z zusem . W tym roku sąd mi odrzucił moje roszczenia . I mam kilka pytań może ktoś z was miał podobne problemy. Czy coś da odwołanie się od decyzji lekarzy orzeczników bo moim zdaniem według nich mogę iść do pracy a dwa lata temu jeszcze nie BO w tym okresie byłem tylko jeden raz u lekarza i nie było reemisji choroby a przecież bolą mnie stawy łokciowe rozwolnienie kilka razy dziennie problem z płucami problem przy schylaniu się . Po drugie czy po przegranej kasacji wyroku mogę składać dokumenty na ponowną rentę bo sędzia powiedział ze on rozpatruje sprawę odnośnie danego okresu a jak pana stan się pogorszył to może pan składać dokumenty na nowe rozpoznanie do ZUS. Może ktoś z was pomoże mi będę bardzo wdzięczny za pomoc

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: renta chorobowa

Post autor: obyty.z.cu » 03 gru 2014, 20:32

saturn pisze:Na chorobę Cohna Leśniewskiego choruje od 7 lat
zmień w profilu na CD
saturn pisze: Czy coś da odwołanie się od decyzji lekarzy orzeczników bo moim zdaniem według nich mogę iść do pracy a dwa lata temu jeszcze nie BO w tym okresie byłem tylko jeden raz u lekarza i nie było reemisji choroby a przecież bolą mnie stawy łokciowe rozwolnienie kilka razy dziennie problem z płucami problem przy schylaniu się .
żona walczyła z nimi przez 2 lata w sądzie...terminy,badania biegłych po kilku miesiącach,W wydawanych opiniach przepisywali to co mówili orzecznicy itd...szkoda było nerwów i czasu,nawet kasy na te dojazdy.
W sumie to do końca nie rozumiem,bo raz piszesz że sąd odrzucił,a potem że chcesz odwoływać się od orzeczników..to nowa sprawa czy stara.Jeśli to mowa o biegłych,to powinieneś to zgłosić na rozprawie z wnioskiem o innych biegłych.

ZUS orzeka czy możesz pracować czy nie.
Teoretycznie choroba w sensie diagnoza dla nich jest mniej ważna.W swoich wszystkich pismach chcą nowych badań i całej dokumentacji medycznej.W niej jest opinia leczenia,czyli nie chodzisz do lekarza,nie masz objawów utrudniających pracę.
Tak mniej więcej kiedys tłumaczył mi jeden z orzeczników.
Ja mam rentę na stałe,ale wcześniej na każdą komisję miałem plik odpisów z kartotek o wizytach u lekarzy,często wypisy szpitalne,nie mogli więc powiedzieć że nie leczę sie,czyli w domyśle mogę pracować.
Idąc na rentę trzeba stać sie "zawodowym" rencistą,czyli zbieranie papierów...Orzecznikowi trudno było podważyć było tylko wypisy szpitalne,więc na komisjach w których on był,nie było problemów.
saturn pisze: Po drugie czy po przegranej kasacji wyroku mogę składać dokumenty na ponowną rentę bo sędzia powiedział ze on rozpatruje sprawę odnośnie danego okresu
to oczywiste.Rozpatrywał konkretną sprawę którą miałeś z ZUSem.
Nowe papiery się składa w ZUSie,musisz tylko określić swoją sytuację prawną,no bo aby się starać o rentę od nowa (o starej zapomnij,karta zamknięta) musisz spełniać określone warunki.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo ZUS”