ZUS nie daje za wygraną.

Dyskusje dotyczące starań o rent z tytułu niezdolności do pracy i rent socjalnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: ZUS nie daje za wygraną.

Post autor: obyty.z.cu » 11 lip 2015, 14:02

kasia38 pisze:Wczoraj czytałam na forach, że oni te zaległe pieniądze to wypłacają po 4-5 miesiącach dopiero
po wyroku sądu,ZUS czeka na pismo,a to zależy od wydolności sądowej biurokracji i sędziego.Później ZUS już szybciej,ale to może być w sumie taki okres.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: ZUS nie daje za wygraną.

Post autor: kasia38 » 03 paź 2015, 19:54

Miałam wczoraj tę sprawę. Szok, toż to jeszcze za sto lat się może nie skończyć.
Pani sędzia pyta mnie czy podtrzymuję swoje powództwo - tak, pyta również zus o jego stanowisko - oni są za oddaleniem mojego odwołania ( w czerwcu nie mieli zastrzeżeń co do opinii biegłego).Po paru minutach odczytanie wyroku - sąd nakazuje zus zmienić decyzję i przyznać mi rentę od stycznia 2014 do 31 grudnia 2015. wyrok nie jest prawomocny - do widzenia. Pani z zus wyszła w pośpiechu, ja zostałam zapytać kiedy się uprawomocni i usłyszałam, że za 1,5 msc mogę się dowiedzieć co dalej, bo zus na 100% wystąpi o uzasadnienie. Z apelacją raczej nie wystąpi, skoro nie miał zastrzeżeń, ale różnie to bywa - to słowa sędzi. Czyli w najlepszym wypadku po 15 listopada będę miała wyrok prawomocny, w najgorszym nie wiadomo kiedy. Myślałam, że wszystko się wczoraj zakończy za 3 tyg dostanę wyrok, ale tu jeszcze cieszyć się nie mam z czego, bo różnie może być.....
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Globtrotter
Debiutant ✽
Posty: 10
Rejestracja: 13 mar 2014, 22:27
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ZUS nie daje za wygraną.

Post autor: Globtrotter » 05 paź 2015, 11:41

Nie ma tu żadnego szoku - to jest normalna procedura. Ta się dzieje w każdej sprawie. Poczekaj cierpliwie, ZUS raczej apelacji nie złoży, nie ma argumentów. Nawet jak złoży, to na 99 procent masz wygraną w drugiej instancji - z tym że czas oczekiwania na rozprawę będzie dość długi niestety.
Plus ratio quam vis

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo ZUS”