Odmowa przyznania renty socjalnej

Dyskusje dotyczące starań o rent z tytułu niezdolności do pracy i rent socjalnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
joko25
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 19 sie 2007, 19:54
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: pomorskie

Odmowa przyznania renty socjalnej

Post autor: joko25 » 04 kwie 2014, 21:14

Od 2009 roku miałam przyznaną rente socjalną. No i byłam na komisji i lekarz cudownie mnie uzdrowił-jak to tylko w ZUS-ie potrafią! Moja choroba praktycznie caly czas jest aktywna, nie mialam w sumie remisji. chwile spokoju mam tylko na dużych dawkach sterydu, a jak zmniejszam to zaraz wszystko wraca. biologia na mnie nie działa. i tak w kółko od 8 lat. w zeszlym roku mialam mega zaostrzenie, wazylam 38kg i ledwo sie wygrzebałam z tego. oczywiscie za pomoca sterydu. Teraz tez jestem w takiej sytuacji-przy zmniejszeniu dawki do minimalnej w grudniu wszystko wróciło, w 2 tygodnie rozhulalo sie na dobre, krew sie lała, pod koniec stycznia musialam znow wrocic do duzej dawki i po 3 tyg pomoglo, znow zaczelam schodzic ze sterydu, powolutku, ale co bedzie dalej to nie wiem, flaczek juz zaczyna reagowac. rezonans brzucha wykazał zmiany zapalne, pogrubiałe sciany, jakis płyn przy jelicie, zwęzone swiatło jelita. Mam miec kolonke i znow rezonans, no ale wg lekarza nie jestem niezdolna do pracy. W jego mniemaniu jak mi powiedzial! no i teraz nie wiem czy sie odwolywac czy nie? jak myslicie? jest sens? jak wyglada taka komisja po odwolaniu?

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Odmowa przyznania renty socjalnej

Post autor: Mamcia » 04 kwie 2014, 21:30

Oczywiście odwoływać się, bo twój stan zdrowia nie uległ poprawie. Mogę pomoc zanalizować stronę merytoryczną decyzji. mam nadzieje, że prawnej pomoże Szaraja.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
joko25
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 19 sie 2007, 19:54
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: pomorskie

Re: Odmowa przyznania renty socjalnej

Post autor: joko25 » 06 kwie 2014, 21:43

Dzięki wielkie Mamciu za odpowiedz i chęć pomocy :roll: Cały czas zastanawiam się nad tym odwołaniem i chyba jestem zdecydowana to zrobić. Na necie znalazłam wzór jak napisać taki sprzeciw i chyba z niego skorzystam, tylko czy powinnam dołączyc do niego jeszcze jakies dodatkowe dokumenty? np jakies zaswiadczenie od lekarza czy cos takiego? czy wystarczy sam sprzeciw?

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Odmowa przyznania renty socjalnej

Post autor: kasia38 » 06 kwie 2014, 23:21

sam sprzeciw, dokumenty zabierzesz ze sobą na komisję. Wiem bo jestem na bieżąco ;)
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
joko25
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 19 sie 2007, 19:54
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: pomorskie

Re: Odmowa przyznania renty socjalnej

Post autor: joko25 » 06 kwie 2014, 23:38

aha...a jesli chodzi o te dokumenty to te same co na wczesniejszą komisję tez? czy ZUS sobie juz tam poprzesyła tą dokumentacje, którą wczesniej zlozylam?

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Odmowa przyznania renty socjalnej

Post autor: Mamcia » 07 kwie 2014, 11:22

Złożoną powinien mieć, ale możesz mieć nową.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Odmowa przyznania renty socjalnej

Post autor: kasia38 » 07 kwie 2014, 15:00

joko25 pisze:aha...a jesli chodzi o te dokumenty to te same co na wczesniejszą komisję tez? czy ZUS sobie juz tam poprzesyła tą dokumentacje, którą wczesniej zlozylam?
cała Twoja dokumentacja będzie na komisji, dobrze byłoby mieć jeszcze coś nowego, potwierdzającego, że jesteś w zaostrzeniu
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
joko25
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 19 sie 2007, 19:54
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: pomorskie

Re: Odmowa przyznania renty socjalnej

Post autor: joko25 » 07 kwie 2014, 17:58

No caly szkopul tkwi w tym ze na ta komisje mialam super swiezy wynik rezonansu, z konca marca, w ktorym byly opisane zmiany zapalne wlasnie, badania krwi, gdzie wspolczynniki stanu zapalnego sa podwyzszone, ale to dla tego lekarza nie bylo wystarczajace, bo wg niego choroba jest aktywna ale nie czyni mnie niezdolna do pracy! Poprostu od poczatku bylam spisana na nie! I tego sie konsekwentnie trzymal, bo troche sie zmieszal jak dalam mu wynik rezonansu, nie wiedzial co ma z nim zrobic! Bo to mu burzylo jego teorie pewnie, ale mimo to byl na nie.

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Odmowa przyznania renty socjalnej

Post autor: Szaraja » 07 kwie 2014, 19:17

To komisja,teraz odwołuj się dalej. Trzymam kciuki, jak będziesz potrzebowała pomocy daj znac
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Odmowa przyznania renty socjalnej

Post autor: kasia38 » 07 kwie 2014, 23:26

No niestety, teraz to chyba norma, że nie przedłużają rent. Ja niestety z komisji odwoławczej nie mam dobrego zdania o tych całych orzecznikach, ale może Ty trafisz na ludzkich. Nie poddawaj się, walcz o swoje, nie ma nic do stracenia.
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
joko25
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 19 sie 2007, 19:54
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: pomorskie

Re: Odmowa przyznania renty socjalnej

Post autor: joko25 » 08 kwie 2014, 23:10

Sama juz nie wiem co robić, jak sie naczytam, naslucham o tych komisjach to wszystkiego się odechciewa...a jesli chodzi o ten sprzeciw, to użyłas tego gotowego druczka z ZUS-u czy sama napisałas to pismo? czy to ma jakies znaczenie? czy przyjmują tylko sprzeciwy napisane na zusowskich formularzach?

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Odmowa przyznania renty socjalnej

Post autor: Szaraja » 08 kwie 2014, 23:14

Nie musi być na formularzu. Można napisać samemu.
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Awatar użytkownika
joko25
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 19 sie 2007, 19:54
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: pomorskie

Re: Odmowa przyznania renty socjalnej

Post autor: joko25 » 08 kwie 2014, 23:26

aha dzięki:) sorki ze pytam o takie szczegóły, ale jesli chodzi o ten termin 14 dni to chodzi o to, że mam 14 dni na złożenie tego sprzeciwu w odpowiednim dla mojego miejsca zamieszkania oddziale ZUS tak? dobrze to zrozumiałam? i jeszcze jedno-ile czasu ma ZUS na odp i wyznaczenie ponownej komisji?

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Odmowa przyznania renty socjalnej

Post autor: kasia38 » 09 kwie 2014, 15:52

Ja napisałam sama, nie na druczku.
Tak, w ciągu 14 dni musisz złożyć sprzeciw w swoim oddziale ZUS.
Ja składałam 19 grudnia, to wyznaczyli mi komisję na 7 lutego, a pismo od nich przyszło 3 lutego.
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
joko25
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 19 sie 2007, 19:54
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: pomorskie

Re: Odmowa przyznania renty socjalnej

Post autor: joko25 » 09 kwie 2014, 16:06

Dzieki Kasiu:) teraz to tylko musze podjac decyzje co robic...wiadomo jak to z tymi komisjami bywa...jak widzialam w tv ze chorego na zanik miesni przykutego do lozka czlowieka, dwukrotnie orzekli zdolnym do pracy to juz nic mnie nie zdziwi!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo ZUS”