Odmowa przyznania renty socjalnej

Dyskusje dotyczące starań o rent z tytułu niezdolności do pracy i rent socjalnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
takajedna
Debiutant ✽
Posty: 43
Rejestracja: 06 maja 2012, 22:44
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: mazury

Re: Odmowa przyznania renty socjalnej

Post autor: takajedna » 09 kwie 2014, 20:07

Kobieto, pisz odwołanie i się nie zastanawiaj. Walcz o swoje !! Ja to przechodziłam i wygrałam!!

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Odmowa przyznania renty socjalnej

Post autor: kasia38 » 09 kwie 2014, 22:05

takajedna, możesz napisać coś więcej o tej wgranej? :) to było teraz czy dawniej?
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Odmowa przyznania renty socjalnej

Post autor: kasia38 » 09 kwie 2014, 22:07

joko25 pisze:Dzieki Kasiu:) teraz to tylko musze podjac decyzje co robic...wiadomo jak to z tymi komisjami bywa...jak widzialam w tv ze chorego na zanik miesni przykutego do lozka czlowieka, dwukrotnie orzekli zdolnym do pracy to juz nic mnie nie zdziwi!!!
no raczej nie nastawiaj się na sukces, ale składaj odwołanie, żeby potem nie żałować i nie zastanawiać się czy dobrze robiłam, że nie wykorzystałam wszystkiego. W sumie nic to nie kosztuje, nawet za przejazd szanowny ZUS Ci zwróci koszty :)
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
joko25
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 19 sie 2007, 19:54
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: pomorskie

Re: Odmowa przyznania renty socjalnej

Post autor: joko25 » 12 kwie 2014, 15:48

no to jedno dobre-ze zwracaja koszty:) zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia-jak to jest z tym orzeczeniem lekarza orzecznika, czy ono ma jakis okres waznosci? chodzi mi o to czy jeżeli nie wniosę teraz sprzeciwu do tego orzeczenia, to czy będę mogła starać się o rentę ponownie w przyszłosci?

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Odmowa przyznania renty socjalnej

Post autor: kasia38 » 12 kwie 2014, 19:08

tak na 100% nie wiem ale słyszałam coś, że w ciągu 18 msc jak pogorszy się stan zdrowia można znowu składać. Też mnie to interesuje jak to jest potem, z tym że ja już czekam na termin w sądzie.
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Odmowa przyznania renty socjalnej

Post autor: kasia38 » 12 kwie 2014, 19:08

tak na 100% nie wiem ale słyszałam coś, że w ciągu 18 msc jak pogorszy się stan zdrowia można znowu składać. Też mnie to interesuje jak to jest potem, z tym że ja już czekam na termin w sądzie.
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
joko25
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 19 sie 2007, 19:54
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: pomorskie

Re: Odmowa przyznania renty socjalnej

Post autor: joko25 » 12 kwie 2014, 21:07

no wlasnie, nigdzie nie znalazlam informacji o tym po jakim czasie mozna znowu skladac wniosek o przyznanie renty socjalnej i czy w ogole mozna...jezeli sie nie odwola lub np skonczy walkę o rente po komisji odwolawczej i nie pojdzie do sądu....albo sąd orzeknie na naszą niekorzysc...co potem???

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Odmowa przyznania renty socjalnej

Post autor: Szaraja » 12 kwie 2014, 22:42

Sprawdzę w poniedziałek czy jest jakiś termin na ponowne złożenie wniosku, na pierwszy rzut oka, jeśli nastąpi pogorszenie stanu zdrowia, to nie mogą odmówić przyjęcia wniosku.
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Awatar użytkownika
joko25
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 19 sie 2007, 19:54
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: pomorskie

Re: Odmowa przyznania renty socjalnej

Post autor: joko25 » 14 kwie 2014, 17:21

I jak tam Szaraja? dowiedziałas się czegos na ten temat?

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Odmowa przyznania renty socjalnej

Post autor: Szaraja » 14 kwie 2014, 19:57

Przepraszam, dla mnie to bardzo gorący okres, zaraz jak sprawdzę umieszczę informację.
Jak pisałam wcześniej, w przypadku zmiany okoliczności ( pogorszeniu stanu zdrowia, wyników, kolejnych badań diagnostycznych potwierdzających zły stan zdrowia, pobyt w szpitalu, operacji ) w każdym momencie można wnieść kolejny wniosek o rentę. Nawet w sytuacji gdy jest wydana decyzja jeszcze nieprawomocna, a zaistniały wyżej wspomniane okoliczności, można wnieść wniosek do ZUS o ponowne rozpatrzenie sprawy.
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Awatar użytkownika
joko25
Początkujący ✽✽
Posty: 258
Rejestracja: 19 sie 2007, 19:54
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: pomorskie

Re: Odmowa przyznania renty socjalnej

Post autor: joko25 » 16 kwie 2014, 21:19

aha to wszystko jasne...wielkie dzięki:)

takajedna
Debiutant ✽
Posty: 43
Rejestracja: 06 maja 2012, 22:44
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: mazury

Re: Odmowa przyznania renty socjalnej

Post autor: takajedna » 17 kwie 2014, 06:34

kasia38 pisze:takajedna, możesz napisać coś więcej o tej wgranej?


Ja nic nie pisałam o wgranej, tylko o wygranej walce o rentę w ZUSie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo ZUS”