Jakie badania przedstawić komisji ZUS?

Dyskusje dotyczące starań o rent z tytułu niezdolności do pracy i rent socjalnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Jakie badania przedstawić komisji ZUS?

Post autor: obyty.z.cu » 23 wrz 2013, 10:33

martita pisze:czytam i oczom nie wierzę.
Jak się mają zepsute zęby do komisji ZUS? tam można uzyskać rentę i całkowitą niezdolność do pracy, więc jak tu się mają zęby?
To co jest związane z powikłaniami brania leków czy samą chorobą(nie wpływające na brak zdolności do pracy -można sobie nosić do specjalisty na konsultacje, ale ZUS-u to nie obchodzi).
Ja idąc na komisję mówię, że ropień boli, ciężko chodzić, sączy się z niego, stomia burczy, przeszkadza w noszeniu np, przecieka , utrudnia kontakty z ludźmi i w ogóle źle się z nią żyje, bo jest to ciężkie okaleczenie. Poza tym kikut"goni"do łazienki coraz więcej razy na dobę-czyli mam biegunkę, bo tak to nazwać można Nie mogę siedzieć na zajęciach przez to, więc mam IOS, w pracy zawodowej tez by było ciężko z w/w powodów. Wsio.
na komisji to masz pokazać jak słusznie zauważasz,jak twoje ZDROWIA wpływa na możliwość świadczenia przez ciebie pracy itd....
Na wszystko co mówisz musisz mieć podkładki , na drukach opinii lekarskich,na wynikach badań,w innej dokumentacji medycznej,w tym kartotekach.
ZUS chce komplet dokumentacji,nie wiesz co będzie potrzebne na komisji.
Czego nie ma w dokumentacji to dla nich nie istnieje.
Ocenia się nie twoją chorobę główną,ale cały stan twojego organizmu.
Jeśli pokażesz tylko CD i nic więcej,lekarz ma prawo przypuszczać,że nie masz z tym innych problemów.Jeśli po lekach leczących dostajesz np. po sterydach jaskrę posterydową,czy osteoporoze to także to pokazujesz,Jeśli mi np. po AZA "poleciały" zęby,to także świadczy o intensywności leczenia ,o braku odpowiedzi na leczenie i jednoczesne "niszczenie" naszego organizmu.
Dlatego ja twierdzę ,że na komisji ,u orzecznika trzeba pokazać całość opinii o swoim zdrowiu i na tej podstawie udawadniać swoje problemy w możliwości pracy.
Dla jednych zęby to tak odległe od jelit,ale my tu mówimy o pracy,a w pracy dla niektórych zdrowy wygląd to podstawa.
Jeśli ktoś leczy się dodatkowo u psychiatry,a to przecież w naszych chorobach więcej niż często dostaje leki,po których np. kierowcy nie moga wykonywać swojego zawodu,czyli są graniczeni w pracy...
Jakie to odległe od jelit....no można też nie pokazać tego "odcinka" swojego leczenia,ale nie miejcie potem pretensji do orzecznika,że o tym nie wiedział.
Ograniczenie w pracy nie jedno ma imię,a o tym właśnie w tym temacie się pisze...
Jakie dokumenty zabrać.. wszystkie o chorobach,które pokazują zły stan.
.
[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
właśnie to robimy,tylko,że ty podważasz zdanie innych powołując się na swoje długoletnie prowadzenie działu.
To co przydatne oceni zakładający ten temat i tyle.
Ja pisze,że trzeba pokazać cały swój stan zdrowia,żeby orzecznik sam mógł ocenić jak to się ma świadczenia pracy,a ty wyciągasz leczenie kanałowe zęba.
Wyśmiewanie obniża tylko poziom wypowiedzi i przeradza w niepotrzebne dyskusje.

Swoją drogą włączenie mi AZA spowodowało wielkie kłopoty z moim uzębieniem.
W tym stanie nie mógłbym pracować,widać dla ciebie to jednak abstrakcja.
Jak potraktowałabyś dyrektora bez zębów ?
Pomyśl też jak wyglądała by pani sprzedająca np. perfumy w perfumerii...
albo pomoc stomatologiczna...
Nie dość że fatalnie,to dla niej osobiście było by to masakryczne przeżycie,nie mające nic wspólnego z godnością pracy.
Tomy pisze:Ja dokładnie tak pisałem w moich odwołaniach od decyzji orzecznika, czyli pierwszej instancji w ZUSi- e, bo tam zawsze dostawałem odmownie i nie warto się nad nimi rozwodzić. Ja twierdzę, że jeżeli ktoś przy pierwszym podejściu dostaje świadczenie od orzecznika, to trafiło mu się jak ślepej kurze ziarnko. Dlatego zawsze traktowałem to jako formalność, taką "drogę służbową", którą trzeba przejść a cała zabawa zaczyna się po odwołaniu do sądu pracy i badaniu u biegłego sądowego.
Tomy, tu jak słusznie zaznaczyła Żabusia piszemy o tym jakie badanie przedstawic na komisji w ZUS,czyli jak pisałeś wyżej wszystko o swoim stanie zdrowia i jaki to ma wpływ na możliwość pracy,jej ograniczenia itp.
Czyli zrobłeś to co pisze...
Z tą różnicą,że ja pokazując wszystko o moim zdrowiu,zmuszałem orzeczników do ogólnej oceny mojego zdrowia i czy tak mogę pracować.
Dostawałem z jednym wyjątkiem wszystkie decyzje pozytywne.
Ten jeden wyjątek polegał ,na błedzie orzecznika,nie chcę dociekać czy zrobił to umyślnie,wg mnie tak...
Orzecznikowi byłoby łatwiej opowiadać,że teraz nie ma pan zaostrzenia ,więc nie ma problemu...
Mówimy to samo...tylko jakoś niepotrzebnie ta dyskusja trwa...
a może i dobrze,ludzie poczytają jak to jest "w życiu".

Odpowiedź w tym temacie jest więc jedna,na komisji pokazujemy całą posiadaną dokumentację medyczną,ale pokazujemy tez tylko te wyniki ,które mówią o naszym złym stanie .

I tyle.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2013, 10:39 przez obyty.z.cu, łącznie zmieniany 1 raz.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Jakie badania przedstawić komisji ZUS?

Post autor: obyty.z.cu » 23 wrz 2013, 11:28

martita pisze:Co do zębów, to na 3 komisjach nikt nawet nie wniknął w temat uzębienia(co nie znaczy, że na komisję ds.orzekania o stopniu niepełnosprawności nie mozna go wziąć, bo ja tam to wezmę), bo tak jak mówię, nie ma on wpływu na zdolność/bądź niezdolność do pracy, czyli jest zbędny dla ZUS
no tak,nie wziełaś,więc lekarz orzecznik nie pytał,bo niby skąd miał wiedzieć.,
jeśli to nie problem to się nie mówi.
Jeśli w kilku miesiącach poleci jednak z 12 zębów to trochę chyba inaczej wygląda ?
prawda?
Agresywność leczenia świadczy chyba o czymś ?
Można też to jednak przypomieć jak to kiedys opisano decyzję orzecznika odbierającą rentę pewnej osobie bez ręki.Wtedy orzecznik to motywawał,że przecież ta osoba pracuje,więc o co chodzi ?
Przegięcie ?.. tak... ale obrazujące abstrakcje takiego myślenia.
Widać nie udowodniła ta osoba orzecznikowi,że ta ręka jest mu potrzebna do pracy.
martita pisze:wybaczcie szczerość, ale jak staje nauczyciel na komisji, bo ma problemy z gardłem, to o ropniu w dupie też ma mówić?
no luddddzie.....
no wybaczcie ludzie...
jak ktoś staje z biegunkami na komisje to jakiś problem ?
Biegunki się leczy... :wink:
Pewnie...nauczyciel ma stać kilka godzin ,przecież nie będzie ryzykował,że mu teń ropień pęknie i zaplami spodnie...
będzie to ukrywał przed orzecznikiem,przecież o takich sprawach się nie mówi :wink:

pewnie że przegięcie...
Dlatego na wszystko trzeba mieć " papier" i wytłumaczenie.

Inna sprawa,że łatwo pisać idź do dentysty i lecz...
NIE ZAWSZE MOZNA LECZYC..może to do niektórych nie dociera !!
Nieraz potrzeba czasu żeby cos podleczyć,a dopiero potem można.
Ten czas to akurat może być okres renty...
Tak zresztą jak opisał to bardzo mądrze Tomy

Tylko od nas zależy jak sie przygotujemy do komisji rentowej.
To co dla nas jest nie istotne,dla lekarzy może być jednym z objawów toczącej nas choroby.
My nie musimy z tego zdawać nawet sobie sprawy.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Jakie badania przedstawić komisji ZUS?

Post autor: obyty.z.cu » 23 wrz 2013, 11:44

przerobiono ten temat na temat o leczeniu zębów,
ze szczególnym upodobaniem do leczenia kanałowego.
Jeśli nie ma o czym innym, to można i tak...
Posmiać sie...zawsze to lepsze niż płacz.
sorki ..ja odpadam...pogadajcie jeszcze o tym.
Życzę miłego dnia !
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Jakie badania przedstawić komisji ZUS?

Post autor: obyty.z.cu » 23 wrz 2013, 12:05

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
obyty.z.cu pisze:Jeśli w kilku miesiącach poleci jednak z 12 zębów to trochę chyba inaczej wygląda ?
prawda?
Agresywność leczenia świadczy chyba o czymś ?
znasz opowieść o Kalim ?
Kali zjeść to dobrze,
Kalego zjeść...o to bardzo źle :wink:
Ja o jednym,ty o drugim...

dobra,musze kończyć,czas na inne sprawy.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jakie badania przedstawić komisji ZUS?

Post autor: Natuśka » 23 wrz 2013, 14:12

Hmm...
Nawiązując do nieszczęsnych zębów i agresywności leczenia toooo....
Szczerze powiedziawszy u mnie nie przyjmują się przewlekłą sterydoterapią i brakiem możliwości odstawienia sterydów przy chorobie jelit, stanem po operacji kręgosłupa i podejrzeniem ZZSK... Sądzę, że tym bardziej nie przejmą się moim uzębieniem, które no co- nie jest w rewelacyjnym stanie, bo po ostatnim ostrym rzucie zęby poległy na froncie :(
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Bartek1896
Debiutant ✽
Posty: 21
Rejestracja: 28 sie 2012, 12:50
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jakie badania przedstawić komisji ZUS?

Post autor: Bartek1896 » 04 sty 2014, 00:01

Cześć Koledzy i Koleżanki :) Mam do Was małą sprawę.

Otóż za miesiąc kończę lat 18 i w związku z tym starał się będę o rentę socjalną.Przede mną jeszcze 2,5 roku nauki w technikum a potem studia. Jakie dokumenty mam ze sobą zabrać ?
Trochę tego przez 9 lat się nazbierało, co roku a czasami nawet częściej robione miałem badanie kolonoskopowe.(grr...za 4 dni kolejne :cry: )
W latach 2010-12 przechodziłem badanie biologiczne.
A w grudniu 2012 przeszedłem operację polegającą na usunięciu zastawki bauhina oraz po kawałku jelita cienkiego oraz grubego.

Z tego co wiem bezduszny ZUS patrzy głównie na nasz aktualny stan zdrowia a teraz bądź co bądź czuje się idealnie dobrze :) Czasami nawet zapominam o moim towarzyszu życiowym.Więc wyniki od grudnia 2012 są bdb.

Prosłbym o pomoc w ustaleniu co zabrać a co najlepiej schować głęboko do szafki i nikomu nie pokazywać :)



Pozdawiam

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jakie badania przedstawić komisji ZUS?

Post autor: Natuśka » 04 sty 2014, 16:45

Manniek66 pisze:badanie biologiczne.
Leczenie biologiczne :wink:
Manniek66 pisze:Z tego co wiem bezduszny ZUS patrzy głównie na nasz aktualny stan zdrowia a teraz bądź co bądź czuje się idealnie dobrze :) Czasami nawet zapominam o moim towarzyszu życiowym.Więc wyniki od grudnia 2012 są bdb.
Ja tylko zaznaczę, że po rentę socjalną idzie się z w zaostrzeniu, z uwagi na zły stan zdrowia, bo to jest orzecznictwo o niezdolności do pracy, a nie pomoc socjalna. Pełnoletniość i plany dalszej nauki nie są podstawą do starania się o rentę.
Komisję interesują aktualne badania dokumentujące aktualny zły stan zdrowia, owszem historia choroby też jest ważna ale dla nich nie jest ważne co było, ale co jest :wink:

Jeśli czujesz się OK i wyniki masz też OK to marne szanse, a w zasadzie nie ma szans.
Manniek66 pisze:Prosłbym o pomoc w ustaleniu co zabrać a co najlepiej schować głęboko do szafki i nikomu nie pokazywać
Przeczytaj bieżący temat i przeszukaj ten dział, bo to już było wałkowane wieki.
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Jakie badania przedstawić komisji ZUS?

Post autor: obyty.z.cu » 04 sty 2014, 17:27

Natuśka pisze:Jeśli czujesz się OK i wyniki masz też OK to marne szanse, a w zasadzie nie ma szans.
skąd takie nastawienie ?
Tak naprawdę przecież o tym zdecyduje subiektywne nastawienie orzecznika,a oni z doświadczenia wiem,to jak loteria.
Trzeba byc przygotowanym na wszystko i pozytywnie nastawionym.
W naszych chorobach stan zdrowia zmienia się z dnia na dzień,a lekarze którzy wiedzą to...itd...
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jakie badania przedstawić komisji ZUS?

Post autor: Natuśka » 04 sty 2014, 17:34

obyty.z.cu pisze:Natuśka napisał/a:
Jeśli czujesz się OK i wyniki masz też OK to marne szanse, a w zasadzie nie ma szans.

skąd takie nastawienie ?
Bo sama choroba nie czyni nas niezdolnymi do pracy, lecz jej przebieg, a skoro:
Manniek66 pisze:wyniki od grudnia 2012 są bdb.
i teraz zainteresowany czuje się OK?

Już nie raz Żabusia tutaj trąbiła, że po rentę idzie się w zaostrzeniu i przedstawia się twarde dowody o tym, że jest się całkowicie niezdolnym do pracy, że nasz stan zdrowia na to nie pozwala.
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Jakie badania przedstawić komisji ZUS?

Post autor: kasia38 » 04 sty 2014, 18:54

Manniek66 pisze:
Z tego co wiem bezduszny ZUS patrzy głównie na nasz aktualny stan zdrowia a teraz bądź co bądź czuje się idealnie dobrze :) Czasami nawet zapominam o moim towarzyszu życiowym.Więc wyniki od grudnia 2012 są bdb.
no w moim przypadku bezduszny zus miał w głębokim poważaniu jak ja się czuję,
chciał tylko papierki z najnowszych badań, których nikt mi nie zlecił i nie miałam ich i oczywiści
szanony zus uznał, że jestem zdolna do pracy - po 14 latach :mad:
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Jakie badania przedstawić komisji ZUS?

Post autor: obyty.z.cu » 04 sty 2014, 20:15

Natuśka pisze:Ja tylko zaznaczę, że po rentę socjalną idzie się z w zaostrzeniu, z uwagi na zły stan zdrowia, bo to jest orzecznictwo o niezdolności do pracy, a nie pomoc socjalna.

po rentę idzie się w zaostrzeniu i przedstawia się twarde dowody o tym, że jest się całkowicie niezdolnym do pracy, że nasz stan zdrowia na to nie pozwala.
bo to prawda,tyle że trzeba miec podkładki.
Liczy sie papierologia i niestety ...orzecznik.
To on decyduje,tyle że bez podkładek nic nie może.
Nie może tez zlekceważyć ich ,tylko od niego zależy czy uzna je za wystarczające.
Przecież to on stwierdza stan ,jesli sa opinie lekarskie i inne ,np. wypisy szpitalne to może uznać że renta sie należy.
No chyba że starający sie powie
:"akurat teraz czuje sie dobrze i nie mam żadnych problemów."

Ja pamiętam twoje problemy o których pisałas,ale tak nie jest zawsze.
Przy przewlekłych chorobach wszyscy wiedza że stan chorego zmienia sie z dnia na dzień.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jakie badania przedstawić komisji ZUS?

Post autor: Natuśka » 04 sty 2014, 20:28

obyty.z.cu pisze:Przy przewlekłych chorobach wszyscy wiedza że stan chorego zmienia sie z dnia na dzień.
Tak owszem... Ale niewielu patrzy w przyszłość :razz: Liczy się tu i teraz. Przecież i tak w naszych chorobach szukają przede wszystkim aktywnego stanu zapalnego... Wyniki dobre, czuje się dobrze- jest zdolny.
I akurat nie patrzę przez pryzmat swojego przypadku, bo u mnie to już była "ZUS-owska patologia" :wink:

Dobra, bo OT się robi.

Ale jeszcze co...
Manniek66 pisze:Prosłbym o pomoc w ustaleniu co zabrać a co najlepiej schować głęboko do szafki i nikomu nie pokazywać
Generalnie zaleca się przedstawiać te złe wyniki, korzystne dla nas opinie specjalistów, a chować te dobre. Tyle, że potrzebne są też aktualne wyniki.
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Bartek1896
Debiutant ✽
Posty: 21
Rejestracja: 28 sie 2012, 12:50
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jakie badania przedstawić komisji ZUS?

Post autor: Bartek1896 » 28 sty 2014, 18:08

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

Fakt, pomyłka :) Chodziło mi o leczenie remicade.

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

Oczywiście, sam fakt pełnoletności nie jeste wystarczającym powodem.Staram się rentę głównie dlatego, że w chwili obecnej jestem w takim można powiedzieć zastrzeniu.Po ostatniej kolonoskopii wyszło coś czego miało nie być.Mam w 100% owrzodzony żałądek oraz sporo drobnych zmian w jelicie cienkim jak i grubym.
Obecnie jestem na sterydach ( calcort 24mg ) oraz innych wspomagaczach.Czekam na wyniki przeprowadzonego dziś rezonansu i zaczynam zbierać dokumentację.

Ogólnie rzec biorąc w ostatnim miesiącu wiele się podziało i nie jest tak kolorowo jak było jeszcze niedawno :cry:

I takim przypadkiem jestem ja, od 2005 roku czyli zaostrzenia do mojej operacji w 2011 r bywałem w szpitalu bardzo często a zaostrzenia nie były łagodne i nie przechodziły szybko.Zdarzało się że byłem w szpitalu co 3-4 miesiące po miesiąc :neutral: ... teraz znowu się odezwało ale mam nadzieję, że szybko odpuści i będzie na jakiś czas spokój :)

Z pozdrowieniami
Bartek

PS.Proszę o kontakt na priv osobę,która jest w stanie zmienić nick na forum.Z góry dzięki.

Awatar użytkownika
izabelka70
Debiutant ✽
Posty: 25
Rejestracja: 05 mar 2009, 17:00
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Końskie

Re: Jakie badania przedstawić komisji ZUS?

Post autor: izabelka70 » 17 lut 2014, 19:34

Witam :)
Mam pytanko.Kończy mi się grupa i muszę składać wniosek, jakie badania powinnam przedłożyć, żeby było oki :)
CU remisja hura :). Sulfasalazyna EN 3x2, kwas foliowy 15 1x1

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie badania przedstawić komisji ZUS?

Post autor: mgiełkaa » 17 lut 2014, 19:40

izabelka70, wszystkie, które przemawiają za tym, że Twój aktualny stan zdrowia nie jest oki :wink:, podkładki-argumenty.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo ZUS”