Jakie badania przedstawić komisji ZUS?

Dyskusje dotyczące starań o rent z tytułu niezdolności do pracy i rent socjalnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
angelika0103
Początkujący ✽✽
Posty: 178
Rejestracja: 04 sie 2011, 19:53
Choroba: CD
województwo: opolskie
miasto: Prudnik
Lokalizacja: Wielowieś

Re: Jakie badania przedstawić komisji ZUS?

Post autor: angelika0103 » 24 mar 2014, 18:43

witam
Mam problem nie dawno wróciłam ze szpitala mam zaostrzenie aktualnie jestem na L4 pracuje w ośrodku dla ludzi starszych i niepełnosprawnych. Sporo dźwigam jest to praca wymagająca siły fizycznej ale także psychicznej. Szefowa nie chce żebym wracała tylko ciągła l4 i załatwiła rente socjalną, :oops: nie wiem co robić nie mam nawet orzeczenia o niepełnosprawności, a bez tego o rentę się chyba nie mogę starać? :smutny: wszystko się tak nagle skomplikowało, zaczełam pracować w zawodzie w którym czułam się szcześliwa i spełniona nagle wszystko legło w gruzach gdyż praca okazała się nie na moje zdrowie :cry:

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Jakie badania przedstawić komisji ZUS?

Post autor: Szaraja » 24 mar 2014, 19:15

Angelika, jak długo jesteś na zwolnieniu lekarskim, po 180 dniach tracisz prawo do zasiłku chorobowego, albo dostaniesz zasiłek rehabilitacyjny,jesli rokujesz poprawę, albo Cie uzdrowią, możesz również wystąpić o rentę. Odezwij się na pw, Twój pracodawca nie może żądać dalszego L4 jeśli czujesz się już lepiej. Może Cie jednak zwolnić jeśli np. lekarz nie dopuści Cię do wykonywania pracy, to pracodawca powinien zaproponować inną pracę, ale jak jej nie ma to może Cię zwolnić.
Renta socjalna nie ma związku z orzeczeniem z PCPR, poczytaj wyżej, dowiesz się jaka jest procedura.
Oczywiście pomożemy w walce o rentę socjalną,na ten moment proponuję wystąpić do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie o orzeczenie o niepełnosprawności, w zależności od stopnia niepełnosprawności, Twój pracodawca może uzyskać dofinansowanie z PFRON na Twoje wynagrodzenie- poszukaj na forum o ile pamiętam jest w tym względzie informacja. Może to zachęci Twojego pracodawcę do pozostawienia Ciebie w Twojej firmie.
Czekam na wiadomość.
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo ZUS”