Jakie badania przedstawić komisji ZUS?

Dyskusje dotyczące starań o rent z tytułu niezdolności do pracy i rent socjalnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Jakie badania przedstawić komisji ZUS?

Post autor: Szaraja » 15 mar 2014, 11:44

Potwierdzam słowa poprzedników, jeśli masz pismo i pouczenie, to dalej podtrzymuje swoją propozycję, zarówno w zakresie odwołania w ZUS jak i postępowania sądowego., gdyż na pewno w ZUS decyzja zostanie podtrzymana. generalnie jak wspomniano wyzej, bardzo trudno taka rente dostac z ZUS
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie badania przedstawić komisji ZUS?

Post autor: mgiełkaa » 15 mar 2014, 12:39

Tomy, faktycznie jest to zasadnicza różnica.Dziękuję za zwrócenie uwagi, bo nie doczytałam.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Jakie badania przedstawić komisji ZUS?

Post autor: obyty.z.cu » 15 mar 2014, 15:35

Bartek1896 pisze:Ja dostałem tylko papierek z nagłówkiem " ORZECZENIE LEKARZA ORZECZNIKA ZUS" i jest w nim napisane że "Nie jest Pan całkowicie niezdolny do pracy." oraz pouczenie.

Z tym papierkiem mogę składać odwołanie do komisji ZUS ? Potrzebny jest do tego jakiś osobny druczek ?
mgiełkaa,
ale częściowo niezdolny do pracy już możesz być?
_________________
W pouczeniu jest mowa o 14 dniach,o możliwości odwołania sie do komisji lekarskiej ZUS,ale też mowa,że i ZUS może sam zmienić decyzje,czyli instatncja nadrzędna .
Na a może mgiełkaa, ma racje,dobrze odcyfrowałeś te orzeczenie ?
W końcu jest możliwość że nie przyznał calkowitego, a częściową,czyli 3 grupe.
No tak,nie doczytałem o rencie socjalnej....
sorki :oops:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Jakie badania przedstawić komisji ZUS?

Post autor: kasia38 » 16 mar 2014, 00:05

ja jestem też po niekorzystnej decyzji Komisji. Cały czas zastanawiam się czy składać pozew do sądu - mam czas do 22 maca i nie wiem co zrobić.... ;(
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie badania przedstawić komisji ZUS?

Post autor: Baby » 16 mar 2014, 00:06

kasia38 pisze:ja jestem też po niekorzystnej decyzji Komisji. Cały czas zastanawiam się czy składać pozew do sądu - mam czas do 22 maca i nie wiem co zrobić.... ;(
Składać, nie masz nic do stracenia. Szaraja na pewno Ci pomoże. Trzymam kciuki!
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Jakie badania przedstawić komisji ZUS?

Post autor: obyty.z.cu » 16 mar 2014, 15:59

kasia38 pisze:ja jestem też po niekorzystnej decyzji Komisji. Cały czas zastanawiam się czy składać pozew do sądu - mam czas do 22 maca i nie wiem co zrobić....
składaj,to tylko pozew.
Tyle,że musisz się przygotować na dłłłłłłłłługi okres ,oni tam mają czas.
Mojej żonie zajęło to 9 mcy,później znów wnoszenie o ponowne badania bo...
zakończyło się prawie po 18 miesiącach.
Z drugiej strony,jak dostaniesz wyrównanie.to jak w totka wygrać :wink:

Nie ma to wpływu na Twoje aktualną sytuacje,z czegoś trzeba żyć :smutny:
czyli gdzieś musisz sobie na dziś coś załatwiać,w końcu musisz mieć ubezpieczenie,choćby po to by ,mieć gdzie się leczyć.Jeśli to będzie np. "kuroniówka",to po wygranej ZUS się z nimi rozliczy.Statystyka mówi ,że ok.1/4 ma pozytywne wyroki.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Jakie badania przedstawić komisji ZUS?

Post autor: Szaraja » 16 mar 2014, 16:23

Tak jak wspomniał obyty z cu, składaj, to nic nie kosztuje, jak wyślesz na maila swoje odwołanie to je możemy przyjrzeć czy wszystko jest zawarte w odwołaniu.
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Bartek1896
Debiutant ✽
Posty: 21
Rejestracja: 28 sie 2012, 12:50
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jakie badania przedstawić komisji ZUS?

Post autor: Bartek1896 » 18 mar 2014, 20:40

Dziękuję za pomoc, przejadę się w piątek do ZUS'u złożyć odwołanie.Do sądu nie wiem czy pójdę- raczej nie ;)

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Jakie badania przedstawić komisji ZUS?

Post autor: Szaraja » 18 mar 2014, 20:51

Jak będzisz miał komisję zwróć uwagę na specjalizacje lekarzy. Oczywiście dokumenty mają znaczenie, ale tak naprawdę bardzo trudno uzyskać rentę z ZUS bez odwołania, choć i to nie daje żadnej gwarancji.
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Tomy
Doświadczony ❃
Posty: 1162
Rejestracja: 07 sty 2006, 13:46
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Polska

Re: Jakie badania przedstawić komisji ZUS?

Post autor: Tomy » 18 mar 2014, 22:46

Bartek1896 a odwołanie ktoś z naszego forum pomagał napisać? Bo wiesz, trzeba to ułożyć wg. zasady: mam owrzodzenia w żołądku i dwunastnicy i w związku z tym mam bardzo częste mdłości i dość częste wymioty, jestem ciągle osłabiony, co nie pozwala mi podjąć pracy w jakimkolwiek wymiarze a w obecnej sytuacji bardzo komplikuje kontynuowanie nauki. A na to że tak jest mam dowód w postaci aktualnej kolonki. I tak dalej z każdą dolegliwością jaką masz. Trzeba to przedstawić tak, że jakaś dolegliwość fizycznie i w bardzo dużym stopniu utrudnia lub eliminuje możliwość podjęcia pracy lub nauki. Tam specjalnie nie robią na nikim wrażenia same wyniki badań i ich ilość ani że coś boli. Oni mają ustalić, czy mimo tego że boli można pracować. Na to trzeba patrzeć pod tym kątem.

Piszę o tym teraz, bo ważne jest żeby te same argumenty były podnoszone w sprzeciwie do komisji Zusowskiej i potem w odwołaniu do sądu, bo biegły sądowy te wszystkie papiery potem dostanie. Wtedy stajesz się dla biegłego sądowego wiarygodny.
Jeżeli potrzebujesz pomocy w pisaniu jakichś pism to odezwij się na PW.
Pisanie tych pism nie jest trudne, za to uzyskanie renty socjalnej jest bardzo trudne, bo trzeba udowodnić, że się jest całkowicie niezdolnym do pracy.

Bartek1896
Debiutant ✽
Posty: 21
Rejestracja: 28 sie 2012, 12:50
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jakie badania przedstawić komisji ZUS?

Post autor: Bartek1896 » 19 mar 2014, 19:51

Tomy, zbierzmy to wszystko w całość...14 marca byłem na badaniu u lekarza orzecznika ZUS, który stwierdził że jestem zdolny do pracy i renta mi się nie należy.

Teraz chcę się odwołać do komisji ZUS, czy muszę pisać jakieś pismo, wypełniać kolejne dziwne druki ?

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Jakie badania przedstawić komisji ZUS?

Post autor: Szaraja » 19 mar 2014, 20:10

Bartek, badał Ciebie jeden lekarz, na pewno nie gastrolog, zresztą nie badał, a raczej przejrzał dokumenty, nie wiem czy coś pytał, teraz masz prawo odwołać się do komisji lekarskiej w ZUS, będzie 3 lekarzy, ale aby do tego doszło musisz napisać odwołanie od decyzji orzecznika. Jak pisał Tomy musisz tam opisać swój obecny stan zdrowia i dlaczego nie zgadzasz się z decyzją orzecznika. Tomy proponował, że pomoże Tobie w pisaniu odwołania, ja również proponowałam pomoc. W ZUS trzeba się przygotować na papierologię i walkę o swoje.
Masz mało czasu,
Ostatnio zmieniony 19 mar 2014, 21:50 przez Szaraja, łącznie zmieniany 1 raz.
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Tomy
Doświadczony ❃
Posty: 1162
Rejestracja: 07 sty 2006, 13:46
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Polska

Re: Jakie badania przedstawić komisji ZUS?

Post autor: Tomy » 19 mar 2014, 21:33

Dokładnie tak jak pisze Szaraja. Trzeba napisać odwołanie do komisji lekarskiej, które w Zusie ma nazwę "sprzeciw do komisji lekarskiej" - tu jest link do strony ZUS: http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=415
Najlepiej zadzwonić i wypytać się o szczegóły. Z tego jak było u mnie, to żeby wnieść sprzeciw do komisji lekarskiej nie trzeba było wypełniać żadnych dodatkowych druczków pobranych z Zusu, tylko napisać ten sprzeciw. To ma formę normalnego podania jakich w życiu już pewnie kilka napisałeś.
Ja to widzę tak, że jeżeli uznajesz, że ta renta socjalna jest Tobie naprawdę potrzebna, to trzeba o to powalczyć. Gwarancji, że wygrasz nikt Ci nie da. Raczej odwołanie do sądu będzie konieczne, ale to jest wtedy też tylko jedno pisemko do napisania. Potem już tylko trzeba pilnować terminów i trzymać się jednej wersji. ZUS na tym etapie ma za zadanie zniechęcić petenta do starania się o świadczenie.
Jeżeli chcesz spróbować, to oczywiście pomożemy. Potrzebna jest Twoja determinacja i osobiste przekonanie, że to świadczenie jest Tobie naprawdę niezbędne.

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Jakie badania przedstawić komisji ZUS?

Post autor: kasia38 » 20 mar 2014, 23:30

ja dzięki Waszemu zmobilizowaniu mnie i pomocySzaraja, - za co BARDZO dziękuję :* , pozew do sądu mam już dziś złożony. Pani powiedziała, że mają miesiąc na przesłanie dokumentów do sądu a czeka się .... z 6 miesięcy :(
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Jakie badania przedstawić komisji ZUS?

Post autor: Szaraja » 21 mar 2014, 20:30

Zostaje teraz tylko trzymać kciuki.
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo ZUS”