Jakie badania przedstawić komisji ZUS?

Dyskusje dotyczące starań o rent z tytułu niezdolności do pracy i rent socjalnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Jakie badania przedstawić komisji ZUS?

Post autor: Szaraja » 13 mar 2014, 22:16

Trzymam kciuki, gdyby jednak był problem pamiętaj, że zawsze można odwołać się do sądu. Gdyby potrzebna była pomoc w tym zakresie daj znać.
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Bartek1896
Debiutant ✽
Posty: 21
Rejestracja: 28 sie 2012, 12:50
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jakie badania przedstawić komisji ZUS?

Post autor: Bartek1896 » 13 mar 2014, 22:20

Rozmawiałem ze swoim lekarzem prowadzącym o rencie, jego jak i moim zdaniem renta należy mi się i jeśli wynik komisji będzie na moją niekorzyść będę się odwoływał.Ale trzeba być dobrej myśli :wink:

A tak nawiasem, odpowiedź jest odrazu czy trzeba czekać na list ?

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Jakie badania przedstawić komisji ZUS?

Post autor: Szaraja » 13 mar 2014, 22:41

Raczej czekać, nie licz na natychmiastową informację. Przyjdzie decyzja z ZUS
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Bartek1896
Debiutant ✽
Posty: 21
Rejestracja: 28 sie 2012, 12:50
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jakie badania przedstawić komisji ZUS?

Post autor: Bartek1896 » 14 mar 2014, 16:02

Okazało się że u mnie w ZUS'ie odpowiedź jest natychmiastowo.Niestety wynik na moją niekorzyść.

Prosiłbym o jakieś info na priv jak najlepiej napisać odwałanie ;) Z góry dziękuję.

Bartek

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Jakie badania przedstawić komisji ZUS?

Post autor: Szaraja » 14 mar 2014, 21:47

Odezwij się na pw, musisz jeszcze otrzymać decyzję, od której będziesz mógł się odwołać do sądu. Odwołanie nie generuje kosztów, nie ma żadnych opłat. Jak dostaniesz decyzję, to opisz własnymi słowami zarzuty do decyzji, dlaczego się z nią nie zgadzasz. Wyślij to proszę do mnie - na pw podam maila. Pomogę przygotować odwołanie.
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

martita
Początkujący ✽✽
Posty: 93
Rejestracja: 26 paź 2007, 22:58
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: już nie Sosnowiec :D
Kontakt:

Re: Jakie badania przedstawić komisji ZUS?

Post autor: martita » 14 mar 2014, 22:53

Na sąd jest zdecydowanie za wcześnie. Nie wychodź przed orkiestrę.
Powodzenia

Tomy
Doświadczony ❃
Posty: 1162
Rejestracja: 07 sty 2006, 13:46
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Polska

Re: Jakie badania przedstawić komisji ZUS?

Post autor: Tomy » 14 mar 2014, 23:36

Bartek1896 jeżeli byłeś w ZUS-ie pierwszy raz, to znaczy, że byłeś u lekarza orzecznika a nie na komisji, czyli zaliczyłeś pierwszy etap. Teraz, jeżeli decyzja orzecznika jest odmowna i masz ją na piśmie, to masz od tego momentu 14 dni na wniesienie sprzeciwu do komisji w ZUS-ie, czyli to będzie to samo tylko będzie siedziało co najmniej trzech takich orzeczników w komisji :) Ich decyzja będzie prawdopodobnie taka sama, czyli odmowna ale tym się nie zrażaj. I dopiero po tej decyzji odmownej z komisji zusowskiej pisze się pozew do sądu pracy. Nie jest to trudne, a szanse na rentę masz duże.

martita
Początkujący ✽✽
Posty: 93
Rejestracja: 26 paź 2007, 22:58
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: już nie Sosnowiec :D
Kontakt:

Re: Jakie badania przedstawić komisji ZUS?

Post autor: martita » 14 mar 2014, 23:43

Dokładnie. W sądzie na tą chwilę nic byś nie ugrał, także nie wiem skąd taka porada prawna. Tomy ma rację, tu kolejność jest ważna

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Jakie badania przedstawić komisji ZUS?

Post autor: obyty.z.cu » 14 mar 2014, 23:55

Tomy pisze:eraz, jeżeli decyzja orzecznika jest odmowna i masz ją na piśmie, to masz od tego momentu 14 dni na wniesienie sprzeciwu do komisji w ZUS-ie, czyli to będzie to samo tylko będzie siedziało co najmniej trzech takich orzeczników w komisji Ich decyzja będzie prawdopodobnie taka sama, czyli odmowna ale tym się nie zrażaj.
nie do końca,mi komisja przyznała rentę na dwa lata.
Orzecznik wpisał mase głupot,nie mając do tego podstaw,Dokumenty mówiły co innego,Komisja na podstawie tej samej dokumentacji była zdziwiona jak można było nie dać.
Bartek1896, pilnuj terminu,jesli dostałeś decyzje od orzecznika,to tam jest wpis o tym.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Bartek1896
Debiutant ✽
Posty: 21
Rejestracja: 28 sie 2012, 12:50
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jakie badania przedstawić komisji ZUS?

Post autor: Bartek1896 » 15 mar 2014, 08:16

Ja dostałem tylko papierek z nagłówkiem " ORZECZENIE LEKARZA ORZECZNIKA ZUS" i jest w nim napisane że "Nie jest Pan całkowicie niezdolny do pracy." oraz pouczenie.

Z tym papierkiem mogę składać odwołanie do komisji ZUS ? Potrzebny jest do tego jakiś osobny druczek ?

Tomy
Doświadczony ❃
Posty: 1162
Rejestracja: 07 sty 2006, 13:46
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Polska

Re: Jakie badania przedstawić komisji ZUS?

Post autor: Tomy » 15 mar 2014, 10:16

Tak, ten papierek wystarczy. Zresztą informacja o możliwości wniesienia sprzeciwu powinna być zawarta właśnie w tym pouczeniu.

Za moich czasów kiedy składałem do ZUS-u sprzeciwy, to żadnego specjalnego druczka do tego nie było, to zapewne się nie zmieniło. Trzeba samemu ułożyć jakieś sensowne pisemko. To nie jest trudne.

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie badania przedstawić komisji ZUS?

Post autor: mgiełkaa » 15 mar 2014, 11:10

Niemniej jednak Szaraja zaoferowała swoją pomoc w napisaniu odwołania do Sądu, a to już nie jest takie proste :wink: biorąc pod uwagę świadomość, że jest to wyższa instancja, z którą ZUS będzie musiał się liczyć.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Tomy
Doświadczony ❃
Posty: 1162
Rejestracja: 07 sty 2006, 13:46
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Polska

Re: Jakie badania przedstawić komisji ZUS?

Post autor: Tomy » 15 mar 2014, 11:18

Nie no oczywiście - napisałem "samemu ułożyć" w sensie, że nie ma do tego gotowego druczka do wypełnienia. W tej chwili trzeba napisać sprzeciw do ZUS-u a nie odwołanie do sądu.

A jeżeli trzeba będzie pomóc w ułożeniu pisemka to oczywiście chętni tu się na pewno znajdą.

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie badania przedstawić komisji ZUS?

Post autor: mgiełkaa » 15 mar 2014, 11:31

[quote="Bartek1896"]Ja dostałem tylko papierek z nagłówkiem " ORZECZENIE LEKARZA ORZECZNIKA ZUS" i jest w nim napisane że "Nie jest Pan całkowicie niezdolny do pracy." oraz pouczenie.

ale częściowo niezdolny do pracy już możesz być?
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Tomy
Doświadczony ❃
Posty: 1162
Rejestracja: 07 sty 2006, 13:46
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Polska

Re: Jakie badania przedstawić komisji ZUS?

Post autor: Tomy » 15 mar 2014, 11:39

mgiełkaa z tego co można wyczytać, to Bartek1896 stara się o rentę socjalną. A żeby taką rentę dostać, to trzeba udowodnić, że jest się całkowicie niezdolnym do pracy - częściowa niezdolność to za mało.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo ZUS”