Jakie badania przedstawić komisji?

Dyskusje dotyczące starań o rent z tytułu niezdolności do pracy i rent socjalnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
xox
Debiutant ✽
Posty: 28
Rejestracja: 28 lip 2012, 15:36
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Jakie badania przedstawić komisji?

Post autor: xox » 12 wrz 2013, 10:44

Witajcie! Jakie badania powinno się pokazać komisji podczas starania się o rentę socjalną?
Zabieram ze sobą
- zaświadczenie od lekarza
- pierwsze wyniki kolonoskopii z wykryciem choroby
- ostatnie badanie kolonoskopii sprzed 3 miesięcy, które przedstawia aktywny stan choroby
Czy jeśli w morfologii wyszło wszystko w normie oprócz jednej rzeczy to powinno się to pokazać?
W tym roku skończyłam naukę w liceum, wybieram się na studia, które będą dostowane do mojego stanu zdrowia, nie jestem aktualnie w stanie pracować i nie pracowałam wcześniej. Jakie jeszcze dokumenty powinnam ze sobą wziąć?

Awatar użytkownika
Mocca
Początkujący ✽✽
Posty: 96
Rejestracja: 15 lis 2013, 02:05
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Czeladź

Re: Jakie badania przedstawić komisji?

Post autor: Mocca » 31 gru 2013, 01:27

Wypisy ze szpitala, ksero kartotek od lekarzy, zaświadczenie tez ale oddaje się przy składaniu wniosku. Wyniki badan niekoniecznie, bo i tak maja wszystko napisane w kartotece.
Dokładnie co musisz mieć, jest napisane w liście z terminem komisji.

Awatar użytkownika
Mocca
Początkujący ✽✽
Posty: 96
Rejestracja: 15 lis 2013, 02:05
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Czeladź

Re: Jakie badania przedstawić komisji?

Post autor: Mocca » 02 sty 2014, 13:54

Według mnie tak, bo na tej podstawie również oceniają c Jak faktycznie się "czujemy" i może być latwiej. A czemu nie masz mozliwosci? Odległość?

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jakie badania przedstawić komisji?

Post autor: Natuśka » 02 sty 2014, 14:16

Ja miałam ksero kartotek z poradni proktologicznej i gastrologicznych, ale nawet tego nie wzięli pod uwagę- opinię wystawili w oparciu o karty wypisowe ze szpitali (ale generalnie moje boje komisyjne były "pokręcone", więc zapewne różnie jest w różnych miastach/komisjach itp.)
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Jakie badania przedstawić komisji?

Post autor: obyty.z.cu » 02 sty 2014, 18:04

Natuśka pisze:Ja miałam ksero kartotek z poradni proktologicznej i gastrologicznych, ale nawet tego nie wzięli pod uwagę
w Olsztynie nie mówili nic na temat kartotek że wymagane...
_________________
bo z moich doświadczeń wynika,że te kartoteki chca orzecznicy po to,by sprawdzić intensywność naszego leczenia,czyli wizyt lekarskich.
Na zasadzie,każdy chory często odwiedza lekarza,Jak sie ma remisje to nie chodzi sie do lekarza.
Głupie bo głupie,ale tak to działa.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Stanley76rsko
Początkujący ✽✽
Posty: 325
Rejestracja: 02 lut 2013, 19:53
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko

Re: Jakie badania przedstawić komisji?

Post autor: Stanley76rsko » 03 sty 2014, 23:28

Witam. Widzę, że mogę być w temacie, jestem rencistą z II grupą od września 2013 roku, przy czym do grudnia pobierałem świadczenie chorobowe, gdyż w czerwcu miałem operację bedąc jeszcze pracownikiem firmy, w której dostałem wypowiedzenie :( ale to nie jest tematem...dziś, t.j.03-01-2014 r. dostałem pisemko, że do maja 2014 r. ZUS będzie mi wypłacał rentę :lol: :razz: co mnie bardzo cieszy bo to zawsze jakieś zabezpieczenie finansowe...i nie jest to socjalna bo mam za sobą przepracowne ponad 15 lat...
A co do dokumentów to bierz co masz, bo nigdy nie wiesz na jakiego lekarza trafisz...
21 X 2011 r. pierwsze objawy.
03 XI 2011 r. dwutyg. "leżakowanie" w Piotrkowie.Rozpoznanie CU.
04 XII 2011 r.- 10 I 2012 r. wizyta u A.Dzikiego i "leżakowanie" na WAM-ie na Hallera(zaostrzone CU i usunięcie całego j.grubego, ileostomia)
21 sierpnia 2012 r.- 12 września 2012 r. ponowne "leżakowanie" na WAM-ie, zrobiony J-Pouch.
20 czerwiec 2013 r. witamy się na Hallera, Łódź
21 - 28 czerwiec 2013 r. rekonstrukcja przewodu pokarmowego, zamknięcie stomii
Waga 68 kg

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jakie badania przedstawić komisji?

Post autor: Natuśka » 06 sty 2014, 00:28

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
A nie, bo to się w większości po pytaniu zadanym przez kota rozwinęło :razz:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3162
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:26
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: obywatel świata
Kontakt:

Re: Jakie badania przedstawić komisji?

Post autor: maggie0278 » 07 sty 2014, 22:40

Na pytanie " jakie badania przedstawić komisji ?"

odpowiedziałabym z własnego doświadczenia - na pewno nie takie, w których jest mowa o remisji i dobrym samopoczuciu=funkcjonowaniu :wink: .

Przekonałam się o tym stawiając się na komisję z Klaudią, że jak to przysłowie głosi "uczciwość nie popłaca". Ale o tym więcej w tym wątku :

http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.ph ... &start=375
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
Mocca
Początkujący ✽✽
Posty: 96
Rejestracja: 15 lis 2013, 02:05
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Czeladź

Re: Jakie badania przedstawić komisji?

Post autor: Mocca » 08 sty 2014, 19:55

Dokladnie tak!
Trzeba troche posciemniac! Ze swojego doswiadczenia wiem ze w ZUSie w Sosonowcu najwazniejsza jest ilosc wyproznien -.- jak chodzisz rzadziej niz 5 razy to mozna pomarzyc o rencie -.- co z tego ze np sa bole brzucha, stawow, mdlosci i inne cuda. KUPA jest najwazniejsza -.-

Awatar użytkownika
Mocca
Początkujący ✽✽
Posty: 96
Rejestracja: 15 lis 2013, 02:05
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Czeladź

Re: Jakie badania przedstawić komisji?

Post autor: Mocca » 08 sty 2014, 22:01

W ogole sie nie zrozumialysmy
Mnie chodzilo o to ze czujac sie zle, jesli nie ma sie wiekszej ilosci wyproznien to jest problem zeby rente dostac.
Moze inaczej, za sama kupe sie nie dostanie renty, ale bez niej jest ciezko. Bardziej zrozumiale?:)

Awatar użytkownika
Mocca
Początkujący ✽✽
Posty: 96
Rejestracja: 15 lis 2013, 02:05
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Czeladź

Re: Jakie badania przedstawić komisji?

Post autor: Mocca » 08 sty 2014, 22:20

rozmawialam z wieloma osobami na ten temat i kazda uwazala podobnie, ale skoro twierdzisz ze jest inaczej to ok :D moze akurat trafilam na dziwnego lekarza ;]

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Jakie badania przedstawić komisji?

Post autor: kasia38 » 08 sty 2014, 22:30

no ja byłam na komisji równo msc temu i akurat mój pan orzecznik miał gdzieś moją ilość kupek :)
w ogóle był baaaardzo zdziwiony, jak powiedziałam, że ja co dzień 3-4 a nieraz i 6 biegam do WC
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

McCarty

Re: Jakie badania przedstawić komisji?

Post autor: McCarty » 09 sty 2014, 12:12

Mocca pisze: Mnie chodzilo o to ze czujac sie zle, jesli nie ma sie wiekszej ilosci wyproznien to jest problem zeby rente dostac.
Dlaczego nie? Jeśli się ktoś czuję źle, to jeszcze nie oznacza przecież, że musi mieć więcej wypróżnień. Ale moim zdaniem, lepiej jest powiedzieć, że ma się dużo wypróżnień, przecież lekarz tam na miejscu tego nie udowodni. :smile:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo ZUS”