Renta Socjalna Odmowa

Dyskusje dotyczące starań o rent z tytułu niezdolności do pracy i rent socjalnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Renta Socjalna Odmowa

Post autor: Baby » 29 sty 2013, 15:41

Natuśka, ja i tak tylko o stopień będę się ubiegała.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Renta Socjalna Odmowa

Post autor: kasia38 » 29 sty 2013, 16:42

a ja też żałuję, że tak późno poszłam po stopień niepełnosprawności, rentę mam od 1999, a orzeczenie o stopniu dopiero od 2009. Tak więc Baby składaj papiery :)
Mało tego jak już w końcu złożyłam i miałam wyznaczony dzień komisji to nie poszłam, drugie wezwanie przysłali poleconym więc łaskawie się zgłosiłam
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Posty: 5135
Rejestracja: 29 kwie 2009, 12:58
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Renta Socjalna Odmowa

Post autor: Natuśka » 02 kwie 2013, 15:50

Dobra, zabrałam się za pisanie odwołania od decyzji ZUS i uderzam do sądu... Tylko... No właśnie... Jutro pojadę do proktologa, może go urobię o jakieś kwity, że mój stan zdrowia jeszcze się pogorszył... Już nie wiem, co mam jeszcze zrobić...

Organizm skutecznie się broni, wyniki nie najgorsze, co mnie czasem załamuje :/ W sumie miałam je robione 3 tygodnie temu, teraz to może tam być maniana... ale nie o to...

Do rzeczy:
1. Czy mam sobie jeszcze pozałatwiać papiery od reumatologa np?
2. Czy możliwym jest to, że podczas komisji odwoławczej nie wzięto pod uwagę przedstawionej przez mnie dokumentacji dotyczącej zabiegu kręgosłupa/opinii lekarza neurologa? Na pierwszej komisji lekarza na orzeczeniu wypisała wszystkie papiery przeze mnie przedstawione, a teraz pominęli te kręgosłupowe i neurologiczne... ? :neutral:
3. Czy biegłemu sądowemu przedstawiam kolejne (najświeższe) dokumenty, czy bazuje na tym co ma z poprzednich komisji?
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Renta Socjalna Odmowa

Post autor: Mamcia » 02 kwie 2013, 16:33

Ad 1. zalatwieć
Ad 2. - możliwe
Ad. 3 - wszystko i stare i nowe, bo ważne jest stan obecny i rokowanie.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo ZUS”