pomoc w uzyskaniu renty

Dyskusje dotyczące starań o rent z tytułu niezdolności do pracy i rent socjalnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
janinasz

pomoc w uzyskaniu renty

Post autor: janinasz » 17 sty 2012, 20:48

Witam, mam 58 lat i od 8lat choruje na CD,mam pytanie czy jezeli nie pracuje od 1997r a mam 20lat pracy skladkowych i nie skladkowych moge isc na rente

janinasz

Re: pomoc w uzyskaniu renty

Post autor: janinasz » 18 sty 2012, 10:46

to z tego wynika ,ze musze czekac az do emertytury,dziekuje i pozdrawiam

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: pomoc w uzyskaniu renty

Post autor: obyty.z.cu » 18 sty 2012, 17:09

janinasz pisze:to z tego wynika ,ze musze czekac az do emertytury
no chyba,że pokombinujesz z zatrudnieniem,czy samozatrudnieniem....
Jeśli masz grupe inwalidzką odpowiednią,to można też hm... "pracować" np. na etacie w Zakł.Pr.Chronienej ,pracodawca dostaje dotacje,a ty ...cóz :wink: życie ma niejeden wymiar.Po przepracowaniu odpowiedniego czasu starasz sie o rente i już .
Pytanie tylko jak to sie u ciebie z czasem do emerytury sie rozłoży,bo jeśli byłaby wcześniej to ..sprawa dyskusyjna.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

janinasz

Re: pomoc w uzyskaniu renty

Post autor: janinasz » 20 sty 2012, 08:34

mam grupe umiarkowana na stale , a do pracy sie nie nadaje, bo jestem pogorszeniu stanu zdrowia i dziekuje za podpowiedz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo ZUS”