Colitis a renta?

Dyskusje dotyczące starań o rent z tytułu niezdolności do pracy i rent socjalnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Zygfryd
Debiutant ✽
Posty: 29
Rejestracja: 11 sie 2004, 18:03
Choroba: CD
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Colitis a renta?

Post autor: Zygfryd » 21 lut 2006, 15:31

Dzięki za odpowiedź
Myślę, że jescze w tym tygodniu zabiorę się za formalości.

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽
Posty: 645
Rejestracja: 31 sie 2004, 10:55
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź, CU

Re: Colitis a renta?

Post autor: inkaska » 21 lut 2006, 22:20

wiecie co....tak to w ogole jakby sie na naszej chorobie nie znaja.....ba a juz na pewno nie zaliczaja do chorob ciezkich......(tymbardziej ze z tego co pamietam podobno juz nie jest w rejestrze chorob przewleklych).....znalazlam przez przypadek....nie wiem zreszta czy to kogos zainteresuje ze na stronie jedego ztowarzystw ubezpieczeniowych......jesli chcesz sobie zapewnic takie ubzepeiczenie od kosztow leczenia....to my chorzy na nieswoiste zapalenia nie mozemy tego ubezpieczenia zawrzec....a dodatkowo crohn lub cu jest umiesczane obok nowotworu, wylewu, padaczki, AIDS i chocby marskosci watroby.......hmm...ciekawe......a to tez tak a propos "ograniczen" 8)
cos byc musi do cholery za zakretem;)

_Adamo_
Debiutant ✽
Posty: 36
Rejestracja: 10 lut 2006, 16:00
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Colitis a renta?

Post autor: _Adamo_ » 21 lut 2006, 23:23

inkaska pisze:(...) a dodatkowo crohn lub cu jest umiesczane obok nowotworu, wylewu, padaczki, AIDS i chocby marskosci watroby.......hmm...ciekawe...... (...)
(to nawet nie wymaga komentarza) :D

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽
Posty: 645
Rejestracja: 31 sie 2004, 10:55
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź, CU

Re: Colitis a renta?

Post autor: inkaska » 22 lut 2006, 09:30

powiem szczerze ze mnie to bardzo zaskoczylo .....okazuje sie wlasnie jak niewiele ludzie wiedza o naszej chorobie......z jednej strony spychajac ja z listy przewleklych a zdrugiej umieszczajac obok raka, marskosci watroby i AIDS, smutne to.... :cry:
cos byc musi do cholery za zakretem;)

_Adamo_
Debiutant ✽
Posty: 36
Rejestracja: 10 lut 2006, 16:00
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Colitis a renta?

Post autor: _Adamo_ » 22 lut 2006, 22:59

Ale tak to już chyba jest z rzadkimi chorobami. Dopóki nie zachorowałem, to nawet nie wiedziałem, że jest coś takiego, jak choroba Crohna czy wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Także teraz, jak zbieram podpisy, to się wcale nie dziwię, że ludzie pytają, co to jest.
Musimy sobie jakoś radzić... my mamy takie problemy, a inni ludzie mają inne... taka już chyba kolej rzeczy.

Zygfryd
Debiutant ✽
Posty: 29
Rejestracja: 11 sie 2004, 18:03
Choroba: CD
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Colitis a renta?

Post autor: Zygfryd » 24 lut 2006, 19:24

Jeżeli ktoś umie odpowiedzieć to chciałbym dostać odpowiedź na jeszcze jedno pytanie.
Czy jeżeli teraz udałoby mi się dostać rentę na rok, to czy np za 5 lat pracodawca będzie miał możliwość dowiedzenia się że ją miałem?
Zakłady pracy chronionej swoją droga, ale jeżeli mógłbym to wolałbym startować na jakąś posade jako osoba bez problemów zdrowotnych :/

Zygfryd
Debiutant ✽
Posty: 29
Rejestracja: 11 sie 2004, 18:03
Choroba: CD
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Colitis a renta?

Post autor: Zygfryd » 05 mar 2006, 17:36

W ten oto sposób zabiłem ten temat jednym pytaniem :mrgreen:
Sorry 8)

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Colitis a renta?

Post autor: Szaraja » 05 mar 2006, 19:03

Masz rację - zabiłeś, bo na zdrowy rozum- oglądnij świadectwo pracy - brak tam adnotacji że masz grupę inwalidzką, nie pamiętam kwestionariusza osobowego, ale tam chyba tez nie ma pytania o grupe inwalidzką. Jesli do tej pory nie pracowałeś, to jeszcze raz podkreślam, dla pracodawcy niejednokrotnie jest lepiej zatrudnić kogos z grupą inwalidzką. A jeśli kiedyś by wyszło że masz grupę 9 O czym jednak moim zdaniem powinieneś poinformować pracodawcę , to sam fakt jej posiadania nie moż ecię dyskryminować - patrz konstytucja, kodeks pracy itp.
Pozdrawiam Szaraja :lol:
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Colitis a renta?

Post autor: Szaraja » 05 mar 2006, 19:04

Patrząc na Two" licznik " wynika , że nie pracowałeś, stąd już się nie dziwię -i jeszcze jedno nie martw sie na zapas- do wszytskiego się nie przygotujesz co cię czeka
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Zygfryd
Debiutant ✽
Posty: 29
Rejestracja: 11 sie 2004, 18:03
Choroba: CD
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Colitis a renta?

Post autor: Zygfryd » 06 mar 2006, 16:01

Szaraja pisze:Patrząc na Two" licznik " wynika ...
Tak nie pracowałem, zgadza się, dopiero się ucze .
Patrząc na co??

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Colitis a renta?

Post autor: Szaraja » 06 mar 2006, 16:22

Wiek - 18 , no cóż różnica pokoleń i języka.
Potwierdzam, orzeczenie o niepełnosprawności na pewno Ci się przyda, równiez rodzice mogą z tego skorzystać ( np. odliczenia od podatku ). Ale nie musisz informować o tym pracodawcy, choć sama nim będąc wolałabym o tym wiedzieć - grupę masz pewną do końca życia, tylko od czasu do czasu, będziesz musiał o nią powalczyć
Szaraj :o
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Colitis a renta?

Post autor: ranka » 06 mar 2006, 20:18

ja nie wiem czy to plus...czeste wizyty u lekarza nie podobaja sie pracodawcy....a jeszcze jak dojdzie szpital????
pozdro
Obrazek

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Colitis a renta?

Post autor: Szaraja » 06 mar 2006, 21:07

Tak się zastanawiam, czy nam wszystkim sprawia przyjemność to to " gdybanie". Masz przed sobą jeszcze kilka lat nauki i prawdopodobnie nie do końca sprecyzowane plany co będziesz robił i w jakim zawodzie pracował. A nawet jeśli sie mylę to nie jesteś w stanie przewidzieć, gdzie cię życie poniesie i co będziesz robił. Tak naprawdę- decyzje, powiedzieć czy nie będziesz podejmował za kilka lat- teraz, ucząc się czy studiując nie ma to takiego znaczenia- i tak najlepiej zatrudnić cię na umowę zlecenia, bo nie ma ZUS-u.
Tak wię życie jest piękne, za kilka lat wymyślą lek na Cu i nie tylko, a twoje wątpliwości będą wtedyu bez znaczenia
Pozdrawiam i życzę na dzień dzisiejszy przyjemniejszych tematów np. gdzie i za co spędzisz wakacje. ( przepraszam, za tem mentorski ton, ale sama jestem mamąi od czasu do czasu muszę córę stawiać do pionu jak zaczyna jojczeć w związku ze swoją chorobą, choć ma dopiero 13 lat )
Pozdrawiam Szaraja :lol:
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Zygfryd
Debiutant ✽
Posty: 29
Rejestracja: 11 sie 2004, 18:03
Choroba: CD
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Colitis a renta?

Post autor: Zygfryd » 07 mar 2006, 15:43

Ale ja juz tak mam, że przed podjęciem jakiejś decyzji rozpatruję co dobrego mi to przyniesie, oraz jakie mogą być efekty negatywne.
A niestety ale zarówno i Crohn i Colitis zmuszają nas to takiego "gdybania". Dlaczego nie odstawić leków? Bo po chwili zastanowienia wiemy, że to będzie miało tylko negatywne następstwa. To samo z dietą. Nawet głupi wyjazd na dłuższa wycieczkę zmusza nas do myślenia co to będzie jak sie zechce a nie będzie w pobliżu toalety. Wtedy zapobiegawczo jemy garść tabletek na biegunkę.
Dlatego właśnie chciałem wiedzieć czy renta o którą się staram, jeżeli zostanie mi przyznana nie poniesie za sobą konsekwencji ze strony pracodawcy. Dziękuję za odpowiedź, teraz juz wiem, że pracodawcy to nie interesuje, a jeżeli dowiedzą się że ma się grupę to uznają to za plus.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3958
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Colitis a renta?

Post autor: ranka » 08 mar 2006, 00:07

moja babcia leczyla sie 20 lat temu sulfasalazyna..wiec raczej jak widac nie ma nic nowego :roll:
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo ZUS”