Czy należy mi się renta lub zasiłek pielęgnacyjny ??

Dyskusje dotyczące starań o rent z tytułu niezdolności do pracy i rent socjalnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
19buli86
Debiutant ✽
Posty: 11
Rejestracja: 19 lip 2011, 23:05
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz

Czy należy mi się renta lub zasiłek pielęgnacyjny ??

Post autor: 19buli86 » 08 sie 2011, 11:56

Witam !!



Od 3 lat diagnozowano u Mnie chorobe Leśniewskiego-Crohna i po ostatniej wizycie potwierdzono ją. Teraz wyłoniono u mnie stomie (mam nadzieje że czasowo) . Moje pytanie jest następujące

Czy przysługuje mi prawo do starania sie o rente ( styczeń 2011 składałem w zusie i dostałem odmowe ) lub zasiłek pielęgnacyjny ??? Nie moge nigdzie podjąć pracy (próbowałem w 5-6 firmach gdzie góra po miesiącu pracowałem) ponieważ moja choroba przebiegała dość ciężko. No a teraz mam tą stomie . Jeżeli ktoś jest w stanie chociaż troszke mi pomóc to będe bardzo wdzięczny...:):)

Pozdrawiam
I <3 Bydgoszcz !!!

Awatar użytkownika
Golfi
Doświadczony ❃
Posty: 1019
Rejestracja: 27 gru 2005, 22:41
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: Czy należy mi się renta lub zasiłek pielęgnacyjny ??

Post autor: Golfi » 08 sie 2011, 20:53

martita pisze:stwierdzą wg dokumentacji, że choroba powstała przed bodajże 21 rokiem życia
hmm chyba jeszcze wczesniej , jakos 16 albo 17 rokiem życia
"Nic, co ma wielką wartość w życiu nie przychodzi łatwo."

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: Czy należy mi się renta lub zasiłek pielęgnacyjny ??

Post autor: taloca » 08 sie 2011, 20:56

Zasiłek pielęgnacyjny przysługuje także osobie niepełnosprawnej w wieku powyżej 16. roku życia, legitymującej się orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, jeżeli niepełnosprawność powstała w wieku do ukończenia 21 roku życia.
Źródło: http://pomoc-spoleczna.wieszjak.pl/zasi ... zenie.html
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Piotrek_Lodz
Debiutant ✽
Posty: 44
Rejestracja: 04 wrz 2006, 21:30
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Czy należy mi się renta lub zasiłek pielęgnacyjny ??

Post autor: Piotrek_Lodz » 13 sie 2011, 18:49

By nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj.

Od 2000 roku mam wykrytą chorobę colitis ulcerosa. z tej też przyczyny otrzymywałem rentę z powodu całkowitej niezdolności do pracy. przechodziłem kilka komisji i za każdym razem rentę mi przedłużano. niestety orzecznik podczas ostatniej komisji stwierdził, że jestem już dolny do pracy i renta została wstrzymana. odwołanie do komisji odwoławczej również nie przyniosło efektu i renty już nie utrzymuję.
posiadam umiarkowany stopień niepełnosprawności.


i teraz zapytanie.

doszły mnie słuchy że istnieje coś takiego jak renta wypłacana przez MOPS. moja przewlekła choroba została wykryta zanim ukończyłem 18 rok życia.

czy fachowcy z tego forum mogą mi odpowiedzieć czy faktycznie taka renta z MOPS przysługuje?

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Posty: 1489
Rejestracja: 09 paź 2010, 14:02
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie
Lokalizacja: ......

Re: Czy należy mi się renta lub zasiłek pielęgnacyjny ??

Post autor: taloca » 13 sie 2011, 19:46

O ile się orientuję MOPS nie wypłaca żadnych rent tylko zasiłki. Kiedyś wypłacał renty socjalnie, ale obecnie już ich nie wypłaca ponieważ są one wypłacane przez zus. Może słyszałeś o zasiłku stałym.
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Piotrek_Lodz
Debiutant ✽
Posty: 44
Rejestracja: 04 wrz 2006, 21:30
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Czy należy mi się renta lub zasiłek pielęgnacyjny ??

Post autor: Piotrek_Lodz » 13 sie 2011, 22:20

ok dzięki. a o ten zasiłek pielęgnacyjny wnioskować należy w oddziale MOPS dzielnicowym pod który podlegam ze względu na zameldowanie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo ZUS”