Renta

Dyskusje dotyczące starań o rent z tytułu niezdolności do pracy i rent socjalnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Renta

Post autor: kasia38 » 02 gru 2011, 23:07

8 grudnia mam komisję
nie wiem jak tam wytrwam, chyba pampersa założę
albo będę wychodziła ze 3 razy:) :wc:
strasznie się denerwuję na kogo trafię, bo to od tego też chyba sporo zależy
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

tomek1971
Początkujący ✽✽
Posty: 57
Rejestracja: 17 lut 2009, 12:05
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Re: Renta

Post autor: tomek1971 » 06 gru 2011, 23:25

Witam. Nie chciałem zakładać nowego tematu więc pozwole sobie tutaj zapytać Was o taką sprawe. Moja żona tydzień temu staneła na pierwszą komisje w zusie.Lekarz orzecznik wydał takie orzeczenie.,,Jest pani częściowo niezdolna do pracy do 31.12.2012.Data powstania częściowej niezdolności do pracy; w okresie od 23.2.1997. do 17.3.2004. A wczoraj przyszło pismo z tegoż zusu Ze uprzejmie zawiadamiają iż na podstawie art.14 ust.2d ustawy z 17 grudnia 1998r. został zgłoszony zarzut wadliwości orzeczenia lekarza orzecznika zus i sprawa zostaje przekazana do rozpatrzenia komisji lekarskiej zakładu. O co im chodzi ?

tomek1971
Początkujący ✽✽
Posty: 57
Rejestracja: 17 lut 2009, 12:05
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Re: Renta

Post autor: tomek1971 » 06 gru 2011, 23:54

Dzięki za wyjasnienie . A myślałem ze wszystko pójdzie szybko i gładko i że ja teraz będę mógł składać swoje papiery.

tomek1971
Początkujący ✽✽
Posty: 57
Rejestracja: 17 lut 2009, 12:05
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Re: Renta

Post autor: tomek1971 » 07 gru 2011, 00:15

Nie chciałem żeby nas skojarzono że jestesmy małżeństwem. Lekarz też tak radził. Poza tym żona przeszła w sierpniu czwartą operacje zespolenia żołądka z jelitem i jej powinni szybciej przyznać rente niż mnie.
A leki coraz droższe i pare złotych by się przydało.

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Renta

Post autor: kasia38 » 07 gru 2011, 12:12

Tomek czy Twoja żona pracuje?
pytam bo jutro ma komisję po raz szósty ale pierwszy raz jako pracująca
i boję się, e to może być dla szanownego zus-u przeszkodą w przedłużeniu mi świadczenia

a i nigdy nie zdarzyło mi się coś takiego o czym napisałeś powyżej, raczej myślałam, że to tylko teoretycznie tak może być, ale okazuje się ze nie koniecznie
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

tomek1971
Początkujący ✽✽
Posty: 57
Rejestracja: 17 lut 2009, 12:05
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Re: Renta

Post autor: tomek1971 » 08 gru 2011, 20:55

Moja żona jest aktualnie na wychowawczym płatnym.Jak dostanie kolejne pismo to się odezwę.

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Renta

Post autor: kasia38 » 09 sty 2012, 23:03

Miałąm komisję 8 XII i dostałam orzeczenie "częściowa niezdolnośc do pracy na 2 lata",
ale dopiero dziś odetchnęłam z ulgą jak wreszcie przyszła decyzja.
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

tomek1971
Początkujący ✽✽
Posty: 57
Rejestracja: 17 lut 2009, 12:05
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Re: Renta

Post autor: tomek1971 » 11 sty 2012, 00:25

Super że ci sie udało. Moja żona ma komisję 17.01. tym razem w Łodzi.

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Posty: 1053
Rejestracja: 16 lut 2008, 18:49
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Renta

Post autor: kasia38 » 11 sty 2012, 11:56

Żabusia - tak od 99 roku mam cały czas tak samo, zmienia się tylko czas na jaki jest przyznawana

Tomek - czyli ZUS zaskarżył orzeczenie i teraz jest odwołanie, tak?
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
szczesciara
Początkujący ✽✽
Posty: 136
Rejestracja: 04 lut 2011, 20:49
Choroba: polipowatość rodzinna
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

Re: Renta

Post autor: szczesciara » 11 sty 2012, 23:09

Garek pisze:A tak wracając do Renty ..Dzisiaj w ZUS dowiedziałem się że jeżeli ktos m 30 lat i nie ma 5 letniego stazu pracy to nie ma co starać sie o rente bo tak nie dostanie i tak :) tak mi pani w ZUS powiedziała, moge dostać tylko grupe bez świadczeń ...czyli zostaniesz na Lodzie !! :cry:
tak trochę wertuje temat i na bieżąco chce napisać, że mi pani w ZUS powiedziała, że potrzebuję 4-letniego okresu składkowego miejąc 26 lat...wiec miejąc 30 lat, łatwiej jest uzbierać 5lat okresu składkowego...

Awatar użytkownika
szczesciara
Początkujący ✽✽
Posty: 136
Rejestracja: 04 lut 2011, 20:49
Choroba: polipowatość rodzinna
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

Re: Renta

Post autor: szczesciara » 12 sty 2012, 09:46

Bym miała...
...ale okresy L4, macierzyński i rehabilitacyjny się nie wliczają, eh...
tak przynajmniej w ZUS mówiła dr, że to okresy bezskładkowe...

Awatar użytkownika
szczesciara
Początkujący ✽✽
Posty: 136
Rejestracja: 04 lut 2011, 20:49
Choroba: polipowatość rodzinna
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

Re: Renta

Post autor: szczesciara » 13 sty 2012, 01:51

Jak byłam na komisji w ZUS odnośnie świadczenia rehabilitacyjnego, pani dr po przeanalizowaniu mojej historii choroby powiedziała, że ona nie widzi tu podstaw do jakiej kolwiek pracy, że na rentę, później z rozmowy wyszło, że nie mam wystarczającego okresu składkowego...wiec dostałam świadczenie rehabilitacyjne na 12 m-cy i zaznaczyła również, że nie powinna mi go dać bo nie widzi ewentualnej poprawy stanu zdrowia i powrotu do pracy, ale, że nie mam uprawnień do renty, to robi tak i życzy mi powodzenia i dużo zdrowia, a do pracy i tak mnie nie dopuszczą nawet jeśli jakimś cudem by mnie zespolili (zamknęli stomię) :oops: Wyszłam załamana i szczęśliwa, że rehabilitacyjny a nie rentka...wiadomo kwestia finansowa...
Tak tez mam pytanie Żabusia...
Miałam umowę od VII.2007-VII.2011 w tym zaliczyłam L4 od 13tc do porodu, urlop macierzyński, pół roku L4 po operacji, pół roku rehabilitacyjnego i jeszcze 6 mies rehabilitacyjnego nie miejąc już umowy o pracę, świadczenie wypłaca mi ZUS.
Czy mam prawo ubiegać się o płatna grupę?

Swoja drogą...ale sie napracowałam
:oops:

Awatar użytkownika
szczesciara
Początkujący ✽✽
Posty: 136
Rejestracja: 04 lut 2011, 20:49
Choroba: polipowatość rodzinna
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

Re: Renta

Post autor: szczesciara » 13 sty 2012, 15:42

Chodziło jej o okres składkowy, że wymagany jest 4letni na mój wiek (to było w ubiegłym roku-miałam 26lat)
Przed umowa o pracę, pracowałam na UZ jako osoba ucząca się... :neutral:

Awatar użytkownika
szczesciara
Początkujący ✽✽
Posty: 136
Rejestracja: 04 lut 2011, 20:49
Choroba: polipowatość rodzinna
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

Re: Renta

Post autor: szczesciara » 16 sty 2012, 16:49

Matko jedyna jakie to wszystko porypane delikatnie mówiąc, jestem zbyt zielona by tą biurokrację zrozumieć...
Dziękuje bardzo za wyjaśnienia :*

tomek1971
Początkujący ✽✽
Posty: 57
Rejestracja: 17 lut 2009, 12:05
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Re: Renta

Post autor: tomek1971 » 17 sty 2012, 20:50

Moja żona dzisiaj była na komisji i wyszło tak jak u ciebie szczęściara.Jeszcze muszą to policzyć ale chyba jest za krótki okres składkowy.Do stanu zdrowia nie mieli zastrzeżeń.Jeden z lekarzy już na korytarzu powiedział że lepiej będzie jak napiszą opinie że jest zdolna do pracy i trzeba będzie nadal pracować i zbierać te okresy składkowe.Cała ta procedura z rentą jest dla mnie trochę chora bo powinno być tak że przy składaniu dokumentów w Zusie u nas w mieście powinni ten okres policzyć i jeśli jest on za krótki to taki wniosek odrzucić i nie uruchamiać całej machiny mam na mysli badań u lekarza orzecznika odwołań i komisji.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo ZUS”