renta 2011r - nowe przepisy

Dyskusje dotyczące starań o rent z tytułu niezdolności do pracy i rent socjalnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Misia

Re: renta 2011r - nowe przepisy

Post autor: Misia » 19 mar 2011, 15:01

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Garek
Początkujący ✽✽
Posty: 301
Rejestracja: 18 mar 2010, 15:36
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: renta 2011r - nowe przepisy

Post autor: Garek » 19 mar 2011, 17:07

Mi wypisywało dwóch lekarzy wnioski prof Andrzej NOwak oraz doc . Gonciarz jak zobaczyła komisja to nie dyskutowali :)
Grzegorz

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: renta 2011r - nowe przepisy

Post autor: mgiełkaa » 21 mar 2011, 17:40

czyli powinnam zapisać się na wizytę u Profesora i poprosić o wypełnienie papierków?
Nie wyrzuci mnie z gabinetu?
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Misia

Re: renta 2011r - nowe przepisy

Post autor: Misia » 21 mar 2011, 18:14

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: renta 2011r - nowe przepisy

Post autor: mgiełkaa » 21 mar 2011, 18:50

nie byłam jeszcze u profesora więc byłby to mój debiut więc tak głupio pójść na pierwszą konsultację i z mety prosić o wypełnienie wniosku...chyba...poza tym do kogo w Warszawie mogłabym pójść, przychodzi mi na myśl tylko Profesor Rydzewska (na pewno by nie odrzucili :wink: ) Co o tym myślicie?
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Garek
Początkujący ✽✽
Posty: 301
Rejestracja: 18 mar 2010, 15:36
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: renta 2011r - nowe przepisy

Post autor: Garek » 22 mar 2011, 14:08

KAzdy lekarz moze wypłenic tak mysle zaświadczenie o stanie zdrowia ino , poprostu trzeba czasem szcześciu pomóc !! :)
Grzegorz

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: renta 2011r - nowe przepisy

Post autor: mgiełkaa » 22 mar 2011, 19:11

Żabusia, miałam takie obiekcje ale wyraźnie było napisane, że jak tytuł profesora to nie dyskutują.
Na szczęście na profesorów mnie nie stać więc nie ma obawy :lol:
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: renta 2011r - nowe przepisy

Post autor: obyty.z.cu » 14 kwie 2011, 17:12

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/8 ... 14.04.2011
Gościem Piotra Pawłowskiego w najbliższym odcinku programu „Integracja” będzie Grażyna Wawrzyńczyk-Kaplińska - doktor nauk medycznych, absolwentka Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, od 2006 roku naczelny lekarz ZUS i dyrektor Departamentu Orzecznictwa Lekarskiego w Centrali ZUS.
O systemie przyznawania rent z tytułu niezdolności do pracy porozmawiamy z Grażyną Wawrzyńczyk – Kaplińską. Jakie są metody określania tej „niezdolności” oraz przewidywania czasu jej trwania? Czy każda osoba z niepełnosprawnością musi mieć rentę? Kogo uznaje się za osobę niezdolną do pracy? Odpowiedzi na te pytania poznamy już w najbliższym odcinku „Integracji”.

Ponadto poruszymy kwestię tzw. dorabiania do renty oraz zapytamy naszego gościa, czy obecne kryteria orzecznictwa rentowego mają rację bytu i co można w tej kwestii zmienić.
Program "Integracja" można oglądać w każdą sobotę o godz. 15.45 na antenie Polsat News. Na powtórki zapraszamy w niedziele o godz. 23.15, a we wtorki - na premierę odcinków na naszym portalu.


--------------------------------------------------------------------------------
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo ZUS”