Szansa na rente crohn od 16 lat

Dyskusje dotyczące starań o rent z tytułu niezdolności do pracy i rent socjalnych.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
To-Masz1980
Debiutant ✽
Posty: 42
Rejestracja: 24 lut 2015, 12:46
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Jasło

Szansa na rente crohn od 16 lat

Post autor: To-Masz1980 » 16 wrz 2021, 18:49

Witam. Mam pytanie. Pracuje w agencji ochrony jako konwojent. Praca zarazem lekka ale czasem daje sie we znaki. Jazda autem, punktualność (brak przerw w razie biegunki) więc człowiek ma czasem stresy, nie robi na budowie ale sie umęczysz za 12h. Znam kilka osob w mojej firmie ktore maja renty i pracują a mam wrażenie że maja mniejsze problemy ze zdrowiem odemnie. Mam 41 lat i choruje od 25 roku życia. Zawsze pracowałem i sądzę ( nie liczyłem jeszcze) powinienem miec 20 lat pracy składkowych. Kilka pobytów w szpitalu, zabiegi, jedna operacja na przetoce okołoodbytniczej. W 2017r leczenie biologiczne. Stale leczenie imuranem 150mg/doba. Zaklad pracy ma status pracy chronionej. Korzystam do teraz z zakladowego funduszu ktory pokrywa mi dojazdy do pracy. Od 6 lat posiadam orzeczenie w st. umiarkowanym,wczesniej st..lekki. Mam zamiar starac sie o rente i nadal pracować. Wiadomo, renta nie wystarczy a pensja rowniez nie należy do godnych ( płaca minimalna) Czy mam jakieś szanse na uzyskanie renty? Warto sie zmierzyć z tematem? Prosze o pomoc w podjeciu decyzji. Dziekuje

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo ZUS”