Ile trzeba czekać na wydanie orzeczenia ?, ile jest ważne

Dyskusje dotyczące starań o orzeczenie o niepełnosprawności.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Przemek84
Początkujący ✽✽
Posty: 64
Rejestracja: 26 wrz 2007, 22:26
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa

Ile trzeba czekać na wydanie orzeczenia ?, ile jest ważne

Post autor: Przemek84 » 30 sie 2010, 17:51

Choruje od 2007 , od 2008 mam orzeczoną niepełenosprawność , ostatnią komisje miałem ok 6 września 2009 w orzeczeniu jest zapis że orzeczenie wygasa 30 września 2010.
Złożyłem dzisiaj wniosek , pani powiedziała mi że jeżeli poprzednie orzeczenie jest do 30 września to oni mi jakoś w październiku zrobią komisje ale mam się nie przejmować bo orzeczenie jest ważne jeszcze 30 dni czyli cały październik.
Ubiegam się o stypednium socjalne i zależy mi na czasie dlatego chciałbym to jakoś przyspieszyć , czy widzicie podstawy tego co usłyszałem bo ja przeglądałem właśnie rozporządzenie i ustawe i jakoś nic nie widze na ten temat.

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Posty: 1885
Rejestracja: 28 sty 2009, 22:45
Choroba: CD u dziecka
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Ile trzeba czekać na wydanie orzeczenia ?, ile jest ważne

Post autor: ita71 » 30 sie 2010, 22:43

Przemek84 pisze:pani powiedziała mi że jeżeli poprzednie orzeczenie jest do 30 września to oni mi jakoś w październiku zrobią komisje ale mam się nie przejmować bo orzeczenie jest ważne jeszcze 30 dni czyli cały październik.
U nas było podobnie i wytłumaczono nam,że nie może zwołać się komisja,a raczej
nie mogą wydać następnego orzeczenia,póki ważne jest jeszcze to obecne.
Jeżeli następne będzie pozytywnie rozpatrzone,ciągłość zostanie zachowana.
To było kilka lat temu i myślę,że jeszcze obowiązuje....jak nie to Żabusia
(mam nadzieję) mnie poprawi :smile:
Nigdy nie mów nigdy...

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ile trzeba czekać na wydanie orzeczenia ?, ile jest ważne

Post autor: mgiełkaa » 01 wrz 2010, 13:49

Ja też z utęsknieniem czekam na Żabusię.To co napisaliście myślę,że tak jest bo również otrzymałam info,że jak będzie kończyło się to składać o następne.Na termin czekałam ok.3 tygodni (na komisję)potem na drugi dzień miałam odebrać orzeczenie, a następnie po upływie 2 tygodni(czas na ewentualne odwołanie)mogłam złożyć wniosek o wydanie legitymacji.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Ile trzeba czekać na wydanie orzeczenia ?, ile jest ważne

Post autor: obyty.z.cu » 01 wrz 2010, 15:57

mgiełkaa pisze:Na termin czekałam ok.3 tygodni (na komisję)potem na drugi dzień miałam odebrać orzeczenie
tylko nie wszedzie tak jest !
Ja zdalem papiery w koncu kwietnia i dalej czekam na komisje.
Moj termin orzeczenia wczesniejszego konczyl sie 30 kwietnia i wczesniej nie chciano przyjac nowego wniosku.
Efekt jest taki,ze od 4 miesiecy nie mam aktualnego orzeczenia i dalej nie znam terminu komisji :mad:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Lorema

Re: Ile trzeba czekać na wydanie orzeczenia ?, ile jest ważne

Post autor: Lorema » 01 wrz 2010, 17:51

Kiedy ja składałam dokumenty dla syna to powiedziano mi, że w ciągu dwóch miesięcy otrzymamy wezwanie na komisję, ponieważ takie są przepisy i rzeczywiście w ciągu dwóch miesięcy dostaliśmy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo PCPR”