Orzeczenie o niepełnosprawności poza miejscem zameldowania

Dyskusje dotyczące starań o orzeczenie o niepełnosprawności.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gundis
Debiutant ✽
Posty: 38
Rejestracja: 19 lut 2010, 15:22
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Orzeczenie o niepełnosprawności poza miejscem zameldowania

Post autor: Gundis » 11 maja 2010, 11:29

Witam wszystkich serdecznie,

bardzo zainteresowały mnie możliwości jakie daje uzyskanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności i chętnie zacząłbym kompletować dokumenty od dziś - mam jednak mały problem. Obecnie mieszkam w Krakowie na stałe, ale nie jestem tu zameldowany (nawet czasowo) i raczej nie mam żadnych możliwości zameldowania w najbliższym czasie. Formalnie "mieszkam" gdzie indziej, daleko (200 km) od Krakowa. Żadne kursowanie na 200-kilometrowej trasie nie wchodzi teraz w grę - mam nefrostomię na prawej nerce i Crohna w zaostrzeniu.

Czy istnieje możliwość żebym złożył te wszystkie papierki w PCPR w Krakowie? Czy też muszę prosić, żeby ktoś za mnie załatwił je tam gdzie mieszkam? Dodam jeszcze tylko, że w Krakowie studiuję i tu mam też lekarza rodzinnego.
CD, diagnoza: styczeń 2010

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Posty: 1885
Rejestracja: 28 sty 2009, 22:45
Choroba: CD u dziecka
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Orzeczenie o niepełnosprawności poza miejscem zameldowania

Post autor: ita71 » 12 maja 2010, 21:55

Gundis pisze:Czy istnieje możliwość żebym złożył te wszystkie papierki w PCPR w Krakowie?
Bez chociażby tymczasowego meldunku,raczej nie da rady.
Gundis pisze:muszę prosić, żeby ktoś za mnie załatwił je tam gdzie mieszkam?
Skoro masz w Krakowie lekarza i tam się leczysz to zbierz wszystkie papiery i wyślij
do kogoś na miejscu,kto zaniesie je do PCPR.Jednak na komisję musisz się wstawić
osobiście,chyba,że akurat leżysz w szpitalu...w takim przypadku wysyłasz zaświadczenie,iż nie możesz się wstawić na wezwanie.
Nigdy nie mów nigdy...

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Orzeczenie o niepełnosprawności poza miejscem zameldowania

Post autor: Mamcia » 12 maja 2010, 23:10

Istnieje bo mam taką sytuację w pracy. Brak meldunku, ale praca, studia, dziecko w przedszkolu, leczenia w Ww i papiery przyjęli.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Posty: 4331
Rejestracja: 06 lis 2003, 15:04
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Orzeczenie o niepełnosprawności poza miejscem zameldowania

Post autor: -Ania- » 02 mar 2011, 15:39

Hej

Ja jestem zameldowana na stałe w Jaworznie (śląsk) a mieszkam w Zielonej Górze i musiałam miec zameldowanie czasowe. Gdy nie mialam, to papiery wysyłalam pocztą i do Jaworzna stawiałam sie tylko na Komisje.
Innej mozliwosci wg nich nie było i nie ma.

Inaczej jest z Zusem - ten sie nie pytał mnie gdzie mam zameldowanie, ale gdzie mieszkam i tylko papiery sobie podróżują tam i spowrotem, a ja lekarza orzecznika miałam w ZG.

Jeszcze inaczej jest z Urzedem Miasta - z zasilkiem pielegnacyjnym - tam wystarczylo tylko potwierdzenie jakies osoby (nawet sasiada) ze mieszkam na terenie miasta ZG i po problemie.

ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
Gundis
Debiutant ✽
Posty: 38
Rejestracja: 19 lut 2010, 15:22
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Orzeczenie o niepełnosprawności poza miejscem zameldowania

Post autor: Gundis » 01 kwie 2011, 10:51

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

Na każde pytanie można by odpowiedzieć "a czemu nie zadzwonisz i nie zapytasz?". Mam pod ręką forum, napisałem z myślą, że ktoś miał może podobny dylemat i może udzielić szybkiej, prostej, konkretnej wypowiedzi.

Sprawa zresztą jest już mocno przedawniona. Tak jak tu już napisano w PCPR ważne jest miejsce zameldowania. Złożyłem papiery przez osobę trzecią z adnotacją od lekarza, że nie mogę stawić się na komisję. Wniosek rozpatrzono zatem na podstawie przesłanej dokumentacji. Dostałem stopień znaczny na rok.
CD, diagnoza: styczeń 2010

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo PCPR”