odwołanie się od decyzji

Dyskusje dotyczące starań o orzeczenie o niepełnosprawności.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

odwołanie się od decyzji

Post autor: ewkunia » 11 paź 2009, 20:28

Sluchajcie. Jako początkujący prawnik zetknęłam się z takim pytaniem od strony jednej Pani. Wolę skonsultować ten stan faktyczny z Wami, jako lepszymi praktykami niż ja:)
W czerwcu 2009 Zespół ds Orzekania o Nepełnosprawności przyznała Pani lekki stopień„ niepełnosprawności z zanaczeniem istnienia choroby od 2008 roku. Pani jest chora na chorobę dziedziczną oczu tj chorobę Besta bez rokowań na jakąkolwiek poprawę stanu zdrowia. Pani postanowiła się odwołać od decyzji, prosząc o zmianę daty powstania choroby oraz stopień niepelnosprawności: umiarkowany. Datę zmieniono, stopnia nie. Komisja w Gdyni odrzucila wniosek o zmianę stopnia niepelnosprawności, Wojewodzki zespół w Gdańsku poprał decyzję Gdyni.


Gdzie należy zlożyć odwołanie od ww decyzji? Z góry dziękuję za pomoc. czy choroba Besta kwalifikuje się na stopień umiarkowany?
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: odwołanie się od decyzji

Post autor: ewkunia » 11 paź 2009, 21:11

Jestem w trakcie pytań dodatkowych do tej Pani. :) Dziękuję za odpowiedź. Jeżeli nie masz nic na przeciw, mogę wspomnieć,że udzieliłaś mi pomocy / ewentualnie Towarzystwo. W końcu prawa autorskie....;)
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Posty: 1030
Rejestracja: 05 kwie 2008, 12:53
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie
Lokalizacja: z Nibylandii:)

Re: odwołanie się od decyzji

Post autor: ewkunia » 11 paź 2009, 21:23

Tak świadomam skuteczności. Potrzebowałam jakiegokolwiek nakierowania- żeby chociaż jakieś pytania tej kobiecie zadawać na temat. Nigdy nie mialam styczności z takim problemem - ciagle spadki i rozwody...:P

Powiem tylko,że zaimponowałam znajomym chociażby i tym, że 'znam' Kogoś, kto tak dobrze jest poinformowany w takich sprawach. zUs, Koimisje i prawo pracy to zmora większości studentów prawa...:)
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: odwołanie się od decyzji

Post autor: Mamcia » 12 paź 2009, 23:18

O chorobie http://www.okulistyka.com.pl/03_nr_1_art07.htm a jak pisze Żabusia stopień niepełnosprawności zależy od przebiegu choroby i ograniczeń jakie powoduje.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
asmilky
Początkujący ✽✽
Posty: 268
Rejestracja: 07 wrz 2014, 12:41
Choroba: polipowatość rodzinna
województwo: pomorskie
Lokalizacja: GDAŃSK-LUBLIN

odwolanie od stopnia niepelnosprawnosci

Post autor: asmilky » 14 lis 2014, 20:52

witam dostalam przyznany umiarkowany stopien niepelnosprawnosci, ale napisalam o odwolanie na stopien znaczny, przyszla mi odmowa od mojego odwolania, a dzis przyszlo mi zawiadomienie o komisji w sparwie mojego odwolania- pomieszanie z poplataniem, moje pytanie do Was czy ktos z Was sie odwolywal, jakies cenne wskazowki, bede bardzo wdzieczna za kazde info :)
20.03.2014r. laparoskopowa pankolektomia. Zespolenie kretniczo-odbytnicze J-pouch. Ileostomia petlowa odbarczajaca.Drenaz jamy otrzewnej.
Wyciecie wyrostka robaczkowego-nowotwor neuroendokrynny.
21.08.2014r. zamkniecie ileostomii petlowej, zespolenie
jelito cienkie-jelito cienkie. Obie operacje MSWiA Warszawa.
16.12.2015-usunięcie 4desmoidów - Szpital Wojewódzki Gdańsk.
28.12.2016-usunięcie 1desmoidu - Szpital Wojewódzki Gdańsk

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo PCPR”