Wniosek o III grupe inwalidzką

Dyskusje dotyczące starań o orzeczenie o niepełnosprawności.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Olimpijka

Re: Wniosek o III grupe inwalidzką

Post autor: Olimpijka » 26 sty 2009, 10:39

90Christin, Ja choruje od prawie 3 lat na jelito, a w szpitalu bylam w listopadzie/grudniu ubieglego roku, bo stan sie tak ostro pogorszyl. Zlozylam wniosek, dalam wszelkie wyniki, wypis, historie choroby, powiedzialam jak jest, ze biore sterydy, ze zle sie czuje itd. itp. i przyznano mi stopien umiarkowany na 3 lata.
Sprobuj, nic przeciez nie tracisz, a tylko mozesz zyskac.

90Christin
Początkujący ✽✽
Posty: 140
Rejestracja: 21 sie 2008, 01:15
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wniosek o III grupe inwalidzką

Post autor: 90Christin » 26 sty 2009, 13:15

Może rzeczywiście warto spróbować. W końcu nie osiągnęłam remisji dłuższej niż 3 tygodnie od 2 lat.

bari11
Debiutant ✽
Posty: 30
Rejestracja: 02 lut 2008, 11:12
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: z ksiezyca

Re: Wniosek o III grupe inwalidzką

Post autor: bari11 » 28 sty 2009, 12:11

Witam,ja właśnie dziś odebrałem orzeczenie i dostałem stopień umiarkowany.Byłem 2 razy w szpitalu.
Pozdrawiam!

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Wniosek o III grupe inwalidzką

Post autor: Natalka » 30 sty 2009, 13:58

Ja też się w końcu zebrałam i idę złożyć wniosek i w związku z tym pytanie mam, pewnie głupie ale muszę je zadać :wink:
Jakie dokładnie dokumenty dołączyć do wniosku? Tylko wyniki kolonoskopii, gastroskopii, wypisy ze szpitala, czy coś jeszcze?
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

bari11
Debiutant ✽
Posty: 30
Rejestracja: 02 lut 2008, 11:12
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: z ksiezyca

Re: Wniosek o III grupe inwalidzką

Post autor: bari11 » 30 sty 2009, 14:09

Witaj!
Ja złożyłem 2 wypisy ze szpitala i wniosek o stanie zdrowia wypełniony przez lekarza rodzinnego.

Olimpijka

Re: Wniosek o III grupe inwalidzką

Post autor: Olimpijka » 30 sty 2009, 14:09

Natalka, wszystkie badania jakie masz zwiazane z choroba, jakies usg, badania krwi itp.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Wniosek o III grupe inwalidzką

Post autor: obyty.z.cu » 30 sty 2009, 22:47

Natalka pisze:Jakie dokładnie dokumenty dołączyć do wniosku? Tylko wyniki kolonoskopii, gastroskopii, wypisy ze szpitala, czy coś jeszcze?
podstawa jest wniosek wypelniony przez lekarza- tu dwie mozliwosci, albo rodzinny albo kierujacy- najczesciej specjalista choroby glownej .
Jesli leczysz sie u wiecej lekarzy, czyli, rodzinny plus gastrenterolog plus...to juz masz minimum jedna opinie plus wniosek plus ewentualnie inne opinie lekarskie( np.neurolog, reumatolog, psycholog itp...a to czesto wspolistniejace choroby),do tego odpisy-ksero wszystkich badan, wypisow szpitalnych,kartotek z poradni w ktorych sie leczysz. Tu moja uwaga- choc podobno nie wszyscy sie z nia zgadzaja, ale ja skorzystalem z rady mojej neurolog, na komisji przedstawiam dokumenty , ktore ja uwazam za wazne, te ktore sa neutralne, albo obojetne pomijam,z jednego wzgledu, orzecznicy czesto uzywaja je do podwazenia innych opini.
W podsumowaniu, na podstawie moich doswiadczen, licza sie wypisy szpitalne, ostatnie badania diagnostyczne, opinie lekarzy specjalistow sa ze tak powiem w ostatniej kolejnosci.
A juz tak zupelnie przy okazji, niewiem czemu, ale orzecznicy nie lubia jak sie ktos wyrywa niepytany .
Powodzenia.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

bari11
Debiutant ✽
Posty: 30
Rejestracja: 02 lut 2008, 11:12
Choroba: CD
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: z ksiezyca

Re: Wniosek o III grupe inwalidzką

Post autor: bari11 » 31 sty 2009, 09:34

obyty.z.cu pisze:A juz tak zupelnie przy okazji, niewiem czemu, ale orzecznicy nie lubia jak sie ktos wyrywa niepytany
Wydaje mi się, że nie lubią być pouczani przez innych.
U mnie Pani orzecznik zadała tylko dwa pytania,ile stolców i czy pracuje. :roll:

Olimpijka

Re: Wniosek o III grupe inwalidzką

Post autor: Olimpijka » 31 sty 2009, 16:43

Mi doktor zadawal rozne pytania i nawet pogadal o stypendiach ;)
Nie ma jednak reguly i trzeba sie przygotowac na suche pytania.

Natalka
Weteran ✿
Posty: 4895
Rejestracja: 19 kwie 2007, 13:54
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Wniosek o III grupe inwalidzką

Post autor: Natalka » 12 lut 2009, 16:20

Wreszcie się zebrałam i złożyłam ten wniosek dziś :smile:
pani powiedziała że na komisję czeka się do 3 miesięcy, no to se poczekam.

btw dzięki wszystkim za rady dotyczące papierków potrzebnych do wniosku :smile:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo PCPR”