Pomoc przy orzeczeniu o niepełnosprawności

Dyskusje dotyczące starań o orzeczenie o niepełnosprawności.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
elizabet-70
Początkujący ✽✽
Posty: 235
Rejestracja: 30 wrz 2008, 13:33
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: okolice Starachowic
Kontakt:

Re: Pomoc przy orzeczeniu o niepełnosprawności

Post autor: elizabet-70 » 12 lut 2009, 09:03

Tak Żabusia, dzięki za wszelaką pomoc .Zabieram się za resztę papierów. :*
ela

Awatar użytkownika
kasiia_p
Początkujący ✽✽
Posty: 107
Rejestracja: 09 gru 2008, 19:12
Choroba: CU u dziecka
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Pomoc przy orzeczeniu o niepełnosprawności

Post autor: kasiia_p » 20 lut 2009, 14:19

bylysmy dzis z Lena na komisji w celu uzyskania orzeczenia o niepelnosprawnosci
spodziewalam sie czegos innego. nie chcieli ode mnie zadnych pism wyciagow z kart szpitalnych czy poradni, wystarczyly im wypisy ze szpitala zlozone razem z wnioskiem i opinia od lekarza prowadzacego ze szpitala
najpierw rozmawiala z nami mila pani, ktora pytala o punkty apgar, tydzien porodu rodzaj porodu, pierwsze kroki, slowa i zdania, na koniec dala nam karteczke i powiedziala, ze termin odbioru orzeczenia mamy 3 marca (na kartce byly dokladniejsze informacje)
nastepnie Lene zbadala lekarka, ktora gdy po badaniu Lena spytala, co pani pisze, odpowiedziala ze wazne urzedowe papiery wypisuje, ktore przydadza sie mamie do wielu rzeczy.
czy tak wyglada zawsze komisja i zawsze dostaje sie kartke: "odbior orzeczenia tego i tego dnia itd", a dokladniej chodzi mi o to, czy 3 marca moze sie okazac ze nie ma orzeczenia o niepelnosprawnosci?

Awatar użytkownika
kasiia_p
Początkujący ✽✽
Posty: 107
Rejestracja: 09 gru 2008, 19:12
Choroba: CU u dziecka
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Pomoc przy orzeczeniu o niepełnosprawności

Post autor: kasiia_p » 20 lut 2009, 18:40

spytalam i zdziwila sie tym pytaniem "niby czemu ma pani nie dostac, sklada przeciez pani pierwszy raz"....

Awatar użytkownika
Karaoke
Aktywny ✽✽✽
Posty: 501
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:18
Choroba: CD u dziecka
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Pomoc przy orzeczeniu o niepełnosprawności

Post autor: Karaoke » 21 lut 2009, 21:50

kasiia_p pisze:czy tak wyglada zawsze komisja i zawsze dostaje sie kartke: "odbior orzeczenia tego i tego dnia itd"
"Głupie z pozoru pytania wiele mówią o stanie psychicznym chorego, a także ojego prawdomówności. Wszak choroba opisana jest na kartach info. i nie ma powodu jej podważać.
Co do terminu to zawsze warto spróbować czy nie może być bliższy. W sytuacjach potrzeby: do zakładu pracy na urlop wychowawczy, do MOPS na zasiłek (tu złożenie orzeczenia już w nowym msc. skutkuje naliczaniem świadczenia od tego miesiąca bo dopiero wtedy jest kompletna dokumentacja)... są w stanie napisać orzeczenie od ręki lub też na następny dzień. Jeżeli zatem potrzebujesz pilnie te orzeczenie to zwróć się do nich z prośbą.
Obrazek
Rozlicz PIT z sercem - przekaż 1 % podatku na OPP

Aby nie było gorzej...
...to będzie lepiej...
Podobno ;-)

Obrazek
Podążaj za Pajacykiem...

Obrazek
Wspomóż WOŚP, wspomóż dzieciaki bez focha - 13 I 2019r

Awatar użytkownika
kasiia_p
Początkujący ✽✽
Posty: 107
Rejestracja: 09 gru 2008, 19:12
Choroba: CU u dziecka
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Pomoc przy orzeczeniu o niepełnosprawności

Post autor: kasiia_p » 24 lut 2009, 14:11

tyle ze ja nie mam pewnosci czy zostalo ono Lenie przyznane czy moze pojde tam i bedzie rozpatrzone negatywnie
nastawilam sie na trudne otrzymanie tego na odwolania ewentualne itd
muszze czekac do wtorku :]
a w temacie naliczania to podobno cos sie zmienilo od stycznia i naliczaja wstecz od dnia zlozenia wniosku o orzeczenie niepelnosprawnosci

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Pomoc przy orzeczeniu o niepełnosprawności

Post autor: obyty.z.cu » 24 lut 2009, 14:24

kasiia_p pisze:tyle ze ja nie mam pewnosci czy zostalo ono Lenie przyznane czy moze pojde tam i bedzie rozpatrzone negatywnie
ale, komisja juz byla ,wiec i decyzja jest, temat 3 marca wychodzi z dzialan administracyjnych, czyli wypisania papierow itp.,teraz juz nie bedziesz rozmawiac z lekarzami tylko pracujacymi tam ludzmi.
Zapytac zawsze mozesz, mowiac, ze potrzebny papier jest juz na dzis, albo, ze nerwy tobie wysiadaja z czekania.
Pytanie raczej nie zaszkodzi.Zawsze tez mozna zadzwonic.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
kasiia_p
Początkujący ✽✽
Posty: 107
Rejestracja: 09 gru 2008, 19:12
Choroba: CU u dziecka
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Pomoc przy orzeczeniu o niepełnosprawności

Post autor: kasiia_p » 24 lut 2009, 19:49

no tak, powiedziala mi tak lekarka, ale to dziwne - tak jak napisalam nastawiona bylam na "ciezkie boje" wiec nie jestem juz pewna moze ona nie wie ze odrzucaja wnioski :razz: :wink:
no nic jeszcze tydzien intensywnego myslenia :wink: :wink:

barbarka57
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 16 sie 2008, 15:50
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: opolskie
Lokalizacja: Brzeg

Re: Pomoc przy orzeczeniu o niepełnosprawności

Post autor: barbarka57 » 24 lut 2009, 21:20

rok temu mialam zapalenie jelit- niedrożność zrostowa z perforacja jelita cienkiego,
5 operacjacji, kałowe zapalnie otrzewej,przetokę jelitowa, w sierpniu rekonstrukcja jelita,obecnie jestem pod stała opieka gastrologa jako przewlekle chora czy jest sens starac sie na to o niepełnostrawnosc pozdrawiam Barbara
barbarka 57

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Pomoc przy orzeczeniu o niepełnosprawności

Post autor: obyty.z.cu » 24 lut 2009, 23:37

barbarka57 pisze:jestem pod stała opieka gastrologa jako przewlekle chora czy jest sens starac sie na to o niepełnostrawnosc pozdrawiam Barbara
moja pierwsza uwaga -> mysl pozytywnie !!
druga uwaga....zbyt malo danych, ale "rekonstrukcja jelita", 5 operacji...to sa argumenty, wystarczy zebrac wszystkie dokumenty i starac sie o: tu wlasnie musisz ustalic o co..ZUS i renta...czy inne osrodki przyznajace niepelnosprawnosc.
Moze , zle zrobie, ale sadze, ze przy zebraniu "wszystkich papierow" nie bedziesz miala zadnych problemow, mysl pozytywnie !
Inna sprawa,czy dostalas odpowiednia diagnoze ?
Co u Ciebie znaczy rekonstrukcja jelita, jaka byla diagnoza ?
Podano przyczyne?
duzo niewiadomych.......
dla mnie wazniejsze by bylo , czy choroba jest zdiagnozowana i wyleczona, czy jestes dalej jako choroba przewlekla,....
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Pomoc przy orzeczeniu o niepełnosprawności

Post autor: obyty.z.cu » 25 lut 2009, 00:35

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
no tak, to oczywiste !
Stad tak wiele moich pytan, wlasnie po to by sobie uswiadomila, czego oczekuje, jakimi dokumentami dysponuje (wiemy, ze tu 1 post jest taki wywolawczy), wazne, by chciala z nami pogadac i podac wiecej szczegolow,..- 5 operacji- to jest temat naprawde do rozpatrzenia !!
Moze wbrew innym, ja jestem zdania , ze kazdy chory zasluguje na rozpatrzenie swojego stanu zdrowia, a wiec i uzyskania opinii o swojej "niepelnosprawnosci".
Tematem jest, czego w tym "temacie" oczekujesz, w sensie, gdzie sie bedziesz ubiegac o ten stopien, ZUS=renta....MOPS czy PCPR ..stopien niepelnosprawnosci i z tego tytulu przywileje=ulgi.

Sorki...opinia gastrologa to podstawa, ale ona musi wynikac z dotychczasowych badan,operacji,wynikow itp....wiec chyba ten etap jest juz na wydaniu opini jako podstawy osiagniety.Rozumiem, brak diagnozy, ale to nie zwalnia od wydania opini od niepelnosprawnosci !! To moze tylko wnosic do tematu okresu niepelnosprawnosci, w sensie do czasu pelnego zdiagnozowania.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Pomoc przy orzeczeniu o niepełnosprawności

Post autor: obyty.z.cu » 25 lut 2009, 12:15

no tak, ale takie zalozenie powodowaloby, ze osoby chore, ktore trudno zdiagnozowac,zawsze bylyby zdane na "zdrowe", czyli bez mozliwosci korzystania z ulg itp.W przypadku osob mieszkajacych z dala od osrodkow uznanych,referencyjnych ,ktorym brak srodkow i zwykla zyciowa postawa wynikajaca z braku przebojowosci, musi sie zgodzic z tym, ze pozostanie poza systemem leczenia, czyli braku diagnozy.
Wszystko zalezy od opisow lekarskich i dokumentacji lekarskiej.
Pewnie w ZUS zrobia wszystko by nie przyznac, ale juz w PZON to juz sadze, byloby inaczej, tam jednak procz lekarza bierze sie pod uwage takze inne przeslanki.
Od lekarza prowadzacego zalezy jak zakwalifikuje dotychczasowe leczenie i jaki wpisze nr jednostki chorobowej, bo przeciez po 5 operacjach i stalej opieki gastrologa
wynika, ze ciagle sie utrzymuje stan chorobowy.
Ale masz racje w sumie,
tyle , ze moja kolezanka pracujaca takze w PZON mowi, ze oni raczej staraja sie dawac jak najwiecej takich decyzji pozytywnych, chocby dlatego, ze latwiej tym ludziom uzyskac prace.Jesli znajda prace, to przestaja byc min.bezrobotnymi,
a to czesto wlasnie "stawia" ludzi na nogi, zmieniajac swoja pozycje zyciowa.
Wszystko zalezy od nastawienia.

O ZUS nie pisze, bo i po co, tam jest loteria.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Pomoc przy orzeczeniu o niepełnosprawności

Post autor: obyty.z.cu » 25 lut 2009, 15:20

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

sa tacy , ktorym grupa inwalidzka jest potrzebna by dalej pracowac w zakladach pracy chronionej.
Tam zdrowych nie potrzebuja, ich interesuje tylko papier-podkladka.
Z tego tutułu maja swoje "ulgi"...wiadomo.
Wniosek na komisje wypisuje jakis lekarz, wiec musi tam wpisac jakis nr jednostki chorobowej .
U mnie szefem komisji jest specjalista medycyny pracy i raczej niema problemow z pozytywnym wynikiem.
Poza tym Mops bardzo scisle wspolpracuje z Urzedem Pracy, kazdemu zalezy, by ludzie mieli prace.
Sadze, ze nasza roznica zdan wynika z tego, ze Ty mialas doswiadczenia z dzieckiem,
a inaczej sie traktuje osoby dorosle.
Np. trudno nie uznac za osobe czesciowo niezdolna do pracy murarza w wieku kolo 50 lat,u niego zawsze cos sie znajdzie, chocby skrzywiony kregoslup itp. Dostajac grupe moze sie starac o przekwalifikowanie itp, duzo mozliwosci z roznych stron.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Pomoc przy orzeczeniu o niepełnosprawności

Post autor: obyty.z.cu » 25 lut 2009, 19:01

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
no tak, gratuluje,ale klopoty chyba byly wczesniej ?
[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

pewnie powinno :wink: tyle ze nie wszystkim potrzebna jest grupa .
Pewnie , ze stopien umiarkowany jest lepszy,..wogole ostatnie przepisy z PFRON sa coraz bardziej nieciekawe.
Wiem cos o tym, bo zona sie tym zajmuje :wink: wiem tez, ze ciezko o ludzi z umiarkowana grupa w ich firmie i do tego specjalistow.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

aga5
Debiutant ✽
Posty: 12
Rejestracja: 19 lis 2008, 10:48
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: topołowa

Re: Pomoc przy orzeczeniu o niepełnosprawności

Post autor: aga5 » 26 lut 2009, 14:11

Witam Wszystkich jestem nowa na forum właśnie składam dokumenty o orzeczenie i chciałam się zapytać o co pytają na komisji i jak najlepiej się "zachować" :oops:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Pomoc przy orzeczeniu o niepełnosprawności

Post autor: obyty.z.cu » 26 lut 2009, 16:28

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
tak, taka prywatna firma ok.100 osob, ale powiedzmy ze ona tam zarzadza.
aga5 pisze:Wszystkich jestem nowa na forum właśnie składam dokumenty o orzeczenie i chciałam się zapytać o co pytają na komisji i jak najlepiej się "zachować"
bez obrazy :wink: ale to chyba Slominski powiedzial:
jak nie umiesz sie zachowac , to zachowaj sie porzadnie :oops:
wiem, to zart...
napisz cos wiecej o tej komisji !
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo PCPR”