Pomoc przy orzeczeniu o niepełnosprawności

Dyskusje dotyczące starań o orzeczenie o niepełnosprawności.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
eukaryota
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 08 sty 2009, 20:19
Choroba: CU
województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok

Re: Pomoc przy orzeczeniu o niepełnosprawności

Post autor: eukaryota » 08 sty 2009, 20:59

w moim przypadku "nie", chociaz doktor mówiła o takiej możliwości. Tylko nie wiem po co mi to, dla jakichs groszy biegać z papierami i prosić.

Olimpijka

Re: Pomoc przy orzeczeniu o niepełnosprawności

Post autor: Olimpijka » 15 sty 2009, 10:48

W poniedzialek mam komisje i mam do Was kilka pytan.
Przede wszystkim czego moge sie spodziewac na komisji? Jakie pytania moga zadawac? Troche sie stresuje szczerze mowiac...
I najwazniejsze, jesli np. przyznaliby lekki stopien niepelnosprawnosci to tak czy siak moge ubiegac sie o ten program Student?
Z gory dzieki za odpowiedzi.

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Posty: 889
Rejestracja: 09 gru 2006, 19:43
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Pomoc przy orzeczeniu o niepełnosprawności

Post autor: misiek1 » 15 sty 2009, 11:07

hej Olimpijko,

Myślę że na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź poniżej :

viewtopic.php?t=3515

Co do studenta to niestety stopień lekki nie wystarcza :

http://www.pfron.org.pl/portal/pl/81/82/Student_II.html
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Olimpijka

Re: Pomoc przy orzeczeniu o niepełnosprawności

Post autor: Olimpijka » 15 sty 2009, 11:21

misiek1, dziekuje.
Kurde pokladalam wielka nadzieje w tym programie grrr. Teraz sie modlic zeby przyznali i zeby to byla grupa umiarkowana...

Olimpijka

Re: Pomoc przy orzeczeniu o niepełnosprawności

Post autor: Olimpijka » 15 sty 2009, 11:37

Żabusia, no wlasnie i to mnie przeraza, bo jak mam trafic np. na reumatologa to chyba sobie nie pogadamy :lol:
W zawiadomieniu jest napisane, ze mamw ziac historie choroby. Czy mam pobrac karte z przychodni i z poradni gastro, ze chodze na biezaco i sie lecze?

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Posty: 889
Rejestracja: 09 gru 2006, 19:43
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Pomoc przy orzeczeniu o niepełnosprawności

Post autor: misiek1 » 15 sty 2009, 11:46

Olimpijka pisze:Czy mam pobrac karte z przychodni i z poradni gastro, ze chodze na biezaco i sie lecze?
Zbierz jak najwięcej dokumentacji medycznej, to tylko może pomóc.

I głowa do góry, to nic strasznego ;)
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Olimpijka

Re: Pomoc przy orzeczeniu o niepełnosprawności

Post autor: Olimpijka » 15 sty 2009, 11:52

Kurde, to powinno byc jakos dostosowane do chorych. No jak do cholery reumatolog moze decydowac o moim stopniu niepelnosprawnosci jak on pewnie nie wie nawet co to za choroba i jak przebiega :mad:
No wiec pozalatwiam te karty, mam nadzieje, ze bez problemu mi wydadza.

elizabet-70
Początkujący ✽✽
Posty: 235
Rejestracja: 30 wrz 2008, 13:33
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: okolice Starachowic
Kontakt:

Re: Pomoc przy orzeczeniu o niepełnosprawności

Post autor: elizabet-70 » 15 sty 2009, 13:33

No to nie ciekawie się zapowiada moje staranie o orzeczenie.Wyglądam normalnie czuję się prawie normalnie,nie leżałam w szpitalu i nie biorę jeszcze sterydów.Złożyłam wniosek ale jakoś nieprzekonana jestem.
ela

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Pomoc przy orzeczeniu o niepełnosprawności

Post autor: obyty.z.cu » 15 sty 2009, 14:14

Olimpijka pisze:No wiec pozalatwiam te karty, mam nadzieje, ze bez problemu mi wydadza.
wez ksero dokumentow, orginaly badan sa Twoje i moga sie jeszcze przydac, w rejestracjach tez wydaja ksero bez problemu- za oplata oczywiscie za ksero,problemem jest kartoteka z prywatnego gabinetu,szczegolnie gdy ona jest w kompie u lekarza, dobrze miec tez jest swoja liste przyjmowanych lekow.
Nienapisalas co to za komisja , czy to ZUS czy inna np.Pow.Zesp.Orzek.o Niepelnosprawnosci, tutaj latwiej, bo wiecej osob z ktorymi bedzisz rozmawiac i tu bedziesz mogla powiedziec, ze stopien umiarkowany pozwoli Tobie wziasc udzial w programie student.
elizabet-70 pisze:No to nie ciekawie się zapowiada moje staranie o orzeczenie.Wyglądam normalnie czuję się prawie normalnie,nie leżałam w szpitalu i nie biorę jeszcze sterydów.Złożyłam wniosek ale jakoś nieprzekonana jestem.
Wszystko zalezy od wielu skladnikow i opisu choroby lekarzy, one sa podstawa a nie wynik badania na komisji, zreszta czasem te badania to tylko takie "prodceduralne" przebadanie, wszystko zalezy od lekarza-orzecznika.To ze wygladasz normalnie (jakto kobiety czyli atrakcyjnie) raczej malo wplywa na ostateczna decyzje.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Olimpijka

Re: Pomoc przy orzeczeniu o niepełnosprawności

Post autor: Olimpijka » 15 sty 2009, 14:53

obyty.z.cu, to komisja w MOPSie.
Wezme oryginal karty z przychodni, wypozycze ja na ten dzien, zeby im pokazac, ze od 2006 roku mialam problemy z jelitem i ze z kazdym rokiem bylo gorzej. Reszte mam wpisana we wniosku, mam tez wypis i badania, a ksero maja oni, bo skladalam razem z wnioskiem.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Pomoc przy orzeczeniu o niepełnosprawności

Post autor: obyty.z.cu » 15 sty 2009, 15:10

Olimpijka pisze:Wezme oryginal karty z przychodni, wypozycze ja na ten dzien, zeby im pokazac, ze od 2006 roku mialam problemy z jelitem i ze z kazdym rokiem bylo gorzej
orginaly niewyda przychodnia,wyda ksero za caly okres leczenia, albo tyle ile bedzisz chciala.Orginaly kartoteki pozostana jako wlasnosc przychodni.Nikt na komisji niebedzie zadac orginalow.W MOPS jest latwiej, powinnas miec okazje sie wypowiedziec,w tym i o programie student = min.umiarkowany stopien.
Przy tym warto przypomniec czytajacym, ze na komisji mozna poprosic o wydanie np. karty parkingowej dla niepelnosprawnych, taki wpis w orzeczenie pozwoli ja uzyskac w Urzedzie Miasta.Karta przyda sie tak dla zainteresowanego jak i osoby ktora bedzie ja wozic.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Olimpijka

Re: Pomoc przy orzeczeniu o niepełnosprawności

Post autor: Olimpijka » 15 sty 2009, 15:21

obyty.z.cu, mi przychodnia nie robi problemu z wydaniem oryginalu :wink: Ale skoro nie jest potrzebny oryginal to zabiore ksero, ktore mam od czasu pierwszych objawow i nie bede musiala sie fatygowac.
Ciesze sie, ze w MOPSie jest latwiej, chce pogadac wlasnie o tym, ze mam zamiar ubiegac sie o stypendium socjalne i dofinansowanie studiow. Myslalam tez jakby co o dofinansowaniu do notebooka, ktory bedzie mi potrzebny na uczelnie.
Mam nadzieje, ze bedzie okazja, aby o tym wszystkich i o chorobie pogadac z lekarzami.

Olimpijka

Re: Pomoc przy orzeczeniu o niepełnosprawności

Post autor: Olimpijka » 15 sty 2009, 15:40

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

Dzieki, zdaje sobie wlasnie z tego sprawe, dlatego licze na to, iz szanowna komisja da mi sie wypowiedziec. Chcialabym im powiedziec, ze potrzebuje takiej pomocy na studiach, gdyz z powodu choroby zostalam zwolniona z pracy :evil: i z powodu choroby ogolnie jest mi ciezko.
Mam nadzieje, ze nie beda robic problemow, w koncu nie oni beda te stypendia itp. placic.

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Posty: 1479
Rejestracja: 22 sty 2009, 17:20
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Lokalizacja: Świętochłowice
Kontakt:

Re: Pomoc przy orzeczeniu o niepełnosprawności

Post autor: izo.sim » 22 sty 2009, 21:07

Odpowiedziałam w imieniu mojego syna. Ma niepełnosprawność znaczną, ale CD nie jest jego główną chorobą.
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

elizabet-70
Początkujący ✽✽
Posty: 235
Rejestracja: 30 wrz 2008, 13:33
Choroba: CU
województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: okolice Starachowic
Kontakt:

Re: Pomoc przy orzeczeniu o niepełnosprawności

Post autor: elizabet-70 » 11 lut 2009, 18:51

Byłam dziś na komisji i choć miałam obawy ,że nie dostanę orzeczenia bo nie widać choroby po mnie.Miłe rozczarowanie dostałam i to stopień umiarkowany.
Doktor sympatyczny,wiele nie pytał, prawie wcale o objawy.
Powiedziałam,że staram się o orzeczenie bo chcę rozpocząć działalność gospodarczą i to mi pomoże.
Więc nie rezygnujcie zawsze jest nadzieja.
ela

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo PCPR”