KOMISJA W CPR

Dyskusje dotyczące starań o orzeczenie o niepełnosprawności.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2418
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

KOMISJA W CPR

Post autor: kasinp » 06 lip 2007, 19:28

Ludziska napiszcie co gadac na takiej komisji i jak sie do niej przygotowac aby choc lekki stopien przyznali !!!!!!

Rudi
Początkujący ✽✽
Posty: 122
Rejestracja: 19 maja 2006, 13:17
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Chodzież

Re: KOMISJA W CPR

Post autor: Rudi » 07 lip 2007, 11:14

Witam,

tak jak napisała Żabusia przynieś wszelkie papierki świadczące na Twoją korzyść, dlatego raczej daruj sobie te wyniki, które są dobre. Wiem,że moralnie to złe,ale warto zastosować metodę mówienia prawdy,ale tej tylko wygodnej. Nie ma co mówić, że posidasz duże mieszkanie z swobodnym dostępem do toalety.Lepiej powiedziec, że mieszkanie masz,ale napotykasz na same trudności. Wiesz...chodzi o zrobienie z siebie jak najbardziej chorego o złym statusie materialnym.

Pozdrawiam

kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2418
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: KOMISJA W CPR

Post autor: kasinp » 07 lip 2007, 13:22

No tak , wyników to ja nie mam dobrych jedne zostały w szpitalu , na wypisie ze szpitala mialam napisane ze wychodze w stanie dobrym do dalszego stalego leczenia ambulatoryjnego .Wiec nie wiem czy stan dobry to do CPR dobrze , a pracuje na pol etetu wiec materialnie tak sobie ,sama nie wiem ?? spuchneita od sterydow , niewiem czy narzekac na dolegliwosci od przyjmowania lekow ??

Rudi
Początkujący ✽✽
Posty: 122
Rejestracja: 19 maja 2006, 13:17
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Chodzież

Re: KOMISJA W CPR

Post autor: Rudi » 07 lip 2007, 21:28

Zenobius pisze:Generalnie to narzekaj na wszystko :-) ale oczywiscie konstruktywnie i prawdziwie ;-)
Witam,

Właśnie o to chodzi. Chodzi o to, żeby to co się mówi było względnie konstruktywne. Napisałem względnie, bo należy mówić negatywnie o swojej sytuacji, aczkolwiek nie bez przesady. Warto podkreślić wszytskie minusy, dolegliwości, negatywy. O pozytywach lepiej mówić z umiarem...Ja stosowałem taktykę szklanki "do połowy pustej, do połowy pełnej". Tą samą rzecz można opisać negatywnie i pozytywnie np. pracujesz tylko na pół etatu, bo choroba Ci na więcej nie pozwala i musisz na siebie cały czas uważać, że nie możesz prowadzić w pełni aktywnego życia prywatnego i społecznego przez dolegliwości, że chciałabyś pracować więcej,ale nie możesz bo choroba ogranicza...pisze tylko ogólnie i to przychodzi mi do głowy,bo Twojej dokładnej sytuacji nie znam i trzeba uważać, aby wyjśc z tego obronną ręką :roll: Mam nadzieję, że uda się zdobyć niepełnosprawność :roll: Powodzenia :!:

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: KOMISJA W CPR

Post autor: Shima » 08 lip 2007, 08:15

Poza tym nie maluj sie i ubierz sie jak najbiedniej ;) (tylko bez przesady-nie w łachmanach)...włoski też nie po świeżej farbie :)
No i zabierz dokumenty poświadczajace choroby dodatkowe...jeśli takie posiadasz.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2418
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: KOMISJA W CPR

Post autor: kasinp » 08 lip 2007, 10:39

super ta chomikowata twarz od sterydow i te krosty przebrzydle

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: KOMISJA W CPR

Post autor: Shima » 08 lip 2007, 10:46

I o to chodzi ;) rzecz w tym żebyś wyglądała na kupkę nieszczęścia ;)
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2418
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: KOMISJA W CPR

Post autor: kasinp » 08 lip 2007, 10:49

teraz wygladam ale w sierpniu moge wygladac juz inaczej! jak bym miala komisje trzy tygodnie temu to wygladalabym jak anorektyczka a teraz jestem gruba od sterydow i mowia ze wygladam korzystniej .buhaha jak anorektyczka w ciazy z wielka gebą,,fujjj

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: KOMISJA W CPR

Post autor: Shima » 08 lip 2007, 10:57

ojj...przejdzie :)
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2418
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: KOMISJA W CPR

Post autor: kasinp » 08 lip 2007, 13:14

Żabusia, nie mialam takiego badania ,a sterydki jakos tak do polowy sierpnia skoncze

kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2418
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: KOMISJA W CPR

Post autor: kasinp » 08 lip 2007, 13:30

a kto moze dac skierowanie na takie badanie i na czym ono polega??

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: KOMISJA W CPR

Post autor: Shima » 08 lip 2007, 13:39

Skierowanie może dać lekarz rodzinny na przykład.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2418
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: KOMISJA W CPR

Post autor: kasinp » 08 lip 2007, 14:20

sprobuje dostac skierowanie ;(

Rudi
Początkujący ✽✽
Posty: 122
Rejestracja: 19 maja 2006, 13:17
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Chodzież

Re: KOMISJA W CPR

Post autor: Rudi » 08 lip 2007, 15:58

Witam,

tak a propos. To własnie warto brać wapń z witaminą D3 w tabletkach przez okres gdy bierze się sterydy. Ubytki wapnia nie są wtedy tak mocne i szkodliwe. Zresztą do dzisiaj łykam wapń, chociaż sterydów nie mam, co prawda w dawkach mniejszych,ale o pierwiastek ten na pewno warto zadbać :roll:

Pozdrawiam

kasinp
Znawca ❃❃
Posty: 2418
Rejestracja: 19 cze 2007, 17:48
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: KOMISJA W CPR

Post autor: kasinp » 17 lip 2007, 10:11

dzieki wszystkim za podpowiedzi!;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo PCPR”