KOMISJA W CPR

Dyskusje dotyczące starań o orzeczenie o niepełnosprawności.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
langusta
Aktywny ✽✽✽
Posty: 593
Rejestracja: 18 lis 2006, 18:44
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: KOMISJA W CPR

Post autor: langusta » 31 lip 2007, 16:17

Pomocy!!! Po 20 sierpnia ide z Olga na komisje do miejskiego osrodka o orzek o niepeł. Olga juz ze 4 mc ma remisje .Nie wiem równiez co ona ma mówić .Na wniosku lekarz napisał ze CU itd z uszkodzeniem watroby.. Wystapiłam o zasiłek pielegnacyjny, tylko nie wiem na co go przyznaja.fakt leki sa bardzo drogie dieta tez.Nie wiem czy Olga wogóle dostanie to orzeczenie.
langusta
dwie córki chore na CD

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
Posty: 1303
Rejestracja: 23 wrz 2006, 19:44
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków, Gronków

Re: KOMISJA W CPR

Post autor: Patryśka » 31 lip 2007, 16:27

Pomocy!!! Po 20 sierpnia ide z Olga na komisje do miejskiego osrodka o orzek o niepeł. Olga juz ze 4 mc ma remisje .Nie wiem równiez co ona ma mówić .Na wniosku lekarz napisał ze CU itd z uszkodzeniem watroby.. Wystapiłam o zasiłek pielegnacyjny, tylko nie wiem na co go przyznaja.fakt leki sa bardzo drogie dieta tez.Nie wiem czy Olga wogóle dostanie to orzeczenie.
Hm u mnie bylo z tym dosyc dziwnie..Nie stawilam sie przed komisja poniewaz lezalam na klinice..Komisja patrzac na leki ktore bralam (sulfa) powiedziala ze dobrze sie trzymam i CU jest dla mnie nieszkodliwe skoro ide na te leki. Dopiero po zobaczeniu oswiadczenia o pobycie w csk i aktualnych lekach zmienila zdanie ;) I dostalam II stopien :) Wiec oni tez patrza niestety nie na ogol choroby tylko tez na aktualne samopoczucie..A to jest blad bo leki trzeba ciagle brac i koszty nie zmieniaja sie diametralnie :)

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: KOMISJA W CPR

Post autor: Szaraja » 02 sie 2007, 23:26

Oczywiście, że dostanie Ola orzeczenie. jak leakrz będzie rozsądny to powinnaś dostać do ukończenia 16 lat. Argumenty:
-do końca okresu dojrzewania musi przyjmować preaparty żywieniowe, celem utrzymania prawidłowego wzrostu i wagi
- choroba nie znika, a jedynie " jest w ryzach", nie musisz mówić o remisji, nikt tego nie udowodni, że teraż jest- można trochę ubarwić codzienność
-Leki musi brać cały czas, nie ma możliwości ich odstawienia
- z tego co piszesz, nastąpiło uszkodzenie wątroby?- to kolejny argument- nie mają szans na inne orzeczenie
Tzrymam kciuki, a jak problem zaistnieje to pisz na pw
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Olgusia
Początkujący ✽✽
Posty: 228
Rejestracja: 07 sty 2007, 20:10
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: KOMISJA W CPR

Post autor: Olgusia » 26 sie 2007, 14:08

Jupi :szczesliwy: mam orzecznie o niepełnosprawności.Ale szkoda że nie można do finansować MP4 :dj:.
Love of beauty is taste. The creation of beauty is art.

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: KOMISJA W CPR

Post autor: Shima » 26 sie 2007, 19:44

Jutro dowiem sie kiedy bedę miała komisje o pogorszenie stanu zdrowia(w PCPR oczywiscie).
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: KOMISJA W CPR

Post autor: Shima » 04 wrz 2007, 17:05

Komisję będę miała 25 września...już mnie ściska na samą myśl w dołku.

Jak myślicie...moje pogorszenie stanu zdrowia to:gruźlica jelit,jaskra i coraz to gorsza kolonoskopia...mam szanse na stopień umiarkowany :?:
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Posty: 889
Rejestracja: 09 gru 2006, 19:43
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: KOMISJA W CPR

Post autor: misiek1 » 04 wrz 2007, 19:31

Shima u mnie wykryto chorobe w grudniu a w lutym komisja orzekla stan umiarkowany.
Lekarz wypisal wszystkie choroby towarzyszace etc i bez najmniejszego problemu mi przyznano na 5 lat do 2012.
Nie powinnas wogole sobie tym zawracac glowy czy dostaniesz czy nie , bo nalezy ci sie i tyle.
Komisja to tylko cialo urzedowe zlozone ze zwyklych lekarzy i ejst po to zeby ulatwic nam zycie , potrzebujesz karty parkingowej, odpisywania lekow itd w koncu jestes chora.
Z takim stanem zdrowia moim skromnym zdaniem stopien umiarkowany masz murowany :D
pozdrawiam
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: KOMISJA W CPR

Post autor: Shima » 09 wrz 2007, 19:17

Sklonowany pisze:Komisja to tylko cialo urzedowe zlozone ze zwyklych lekarzy i ejst po to zeby ulatwic nam zycie
No i tu sie niestety mylisz :smutny:

Zawracam sobie tym głowe bo nie po raz pierwszy staje przed obliczem takiej komisji-zaczęlam chyba gdzieś w 1999 lub 2000roku i wiem jak to przynajmniej u nas to wygląda.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Posty: 889
Rejestracja: 09 gru 2006, 19:43
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: KOMISJA W CPR

Post autor: misiek1 » 09 wrz 2007, 20:53

Ja nie mialem najmniejszego problemu, zawsze mozna sie od decyzji odwolac.
Napisz we wniosku jak najwiecej to za duzo nie odrzuca :p
pozdrawiam
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: KOMISJA W CPR

Post autor: Shima » 09 wrz 2007, 22:26

Ja miałam(mam na myśli stopien umiarkowany).

Nie odwoływałam sie bo bałam sie o pracę a poza tym na samą myśl o dalszym bieganiu po lekarzach dostawałam wysypki.

Dlatego wiem co u mnie lakarze potrafią(ostatnio pani orzecznik była zdziwiona że tylko 4 razy leżałam w szpitalu)
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: KOMISJA W CPR

Post autor: Shima » 25 wrz 2007, 05:56

Dziś komisja...już od 4tej nie mogę spać :smutny: :cry:
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: KOMISJA W CPR

Post autor: Shima » 25 wrz 2007, 23:09

Dostałam stopien umiarkowany(czyli 2ka)na rok.Żabusiu..trzymanie kciuków troszkę pomogło(dzięki :) )ale nie do końca.

Czy mozecie mi powiedzieć jak to jest z tymi 10ma dniami dodatkowego urlopu??
Od kiedy zaczynają obowiązywać i kiedy można je wybrać??

No i ciekawe czy jakieś inne ulgi mi sie teraz będą należeć oprócz karty parkingowej(nie dotyczy)??
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Posty: 889
Rejestracja: 09 gru 2006, 19:43
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: KOMISJA W CPR

Post autor: misiek1 » 25 wrz 2007, 23:20

Obowiazuja po przepracowanym roku od dnia prawomocnej decyzji o niepelnosprawnosci, wybrac mozesz na zasadzie zwyklegoi urlopy , dogadaj sie z pracodawca :D
Naleza CI sie http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.ph ... light=ulgi

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/3544
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/3916
http://podatki.onet.pl/1389160,plac_mniej.html
http://www.pit.pl/ulga-rehabilitacyjna/index.php
pozdrawiam i gratuluje(w polsce gratuluje sie za normalnosc :p)
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: KOMISJA W CPR

Post autor: Shima » 25 wrz 2007, 23:47

no tak..czyli moze mi te 10 dni przejsc kolo nosa..bo jesli za rok nie dostanę 2ki tylko 3kę to po zawodach?
dobrze zrozumiałam?

I tak na dobrą sprawę to mi wychodzi ze właściwie na codzień to mi sie nic nie należy...nawet ulga na PKS nie mówiąc już o PKP.
Jedynie miejscowe MPK(marne pocieszenie)

Nie moge jednak doczytać(pojąć)jak to jest ze zwrotem za bilety na dojazd do lekarza, poradni(PKPiPKs).
Czy mi sie coś takiego należy i jak to uzyskać i skąd?

I co to jest "podatek od czynności cywilnoprawnych" :?:
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Posty: 889
Rejestracja: 09 gru 2006, 19:43
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: KOMISJA W CPR

Post autor: misiek1 » 26 wrz 2007, 08:19

Shima pisze:no tak..czyli moze mi te 10 dni przejsc kolo nosa..bo jesli za rok nie dostanę 2ki tylko 3kę to po zawodach?
dobrze zrozumiałam?
Orzeczenie masz na rok ?
Shima pisze:I tak na dobrą sprawę to mi wychodzi ze właściwie na codzień to mi sie nic nie należy...nawet ulga na PKS nie mówiąc już o PKP.
Jedynie miejscowe MPK(marne pocieszenie)
Zyjemy w Polsce :D
Shima pisze:Nie moge jednak doczytać(pojąć)jak to jest ze zwrotem za bilety na dojazd do lekarza, poradni(PKPiPKs).
Czy mi sie coś takiego należy i jak to uzyskać i skąd?
Musisz miec zasiwadczenie od lekarza gdzie jedziesz i dokladnie termin np badania albo wizyty i wtedy w kasie to poakzujesz i kupujesz taniej :D
Shima pisze:I co to jest "podatek od czynności cywilnoprawnych"
http://www.mf.gov.pl/index.php?const=3& ... 2&sub=sub1

a tu opisowo http://pl.wikipedia.org/wiki/Podatek_od ... noprawnych

pozdrawiam
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo PCPR”