KOMISJA W CPR

Dyskusje dotyczące starań o orzeczenie o niepełnosprawności.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: KOMISJA W CPR

Post autor: Shima » 26 wrz 2007, 09:14

TAk...orzeczenie mam na rok.
Sklonowany pisze: Musisz miec zaśwadczenie od lekarza gdzie jedziesz i dokladnie termin np badania albo wizyty i wtedy w kasie to poakzujesz i kupujesz taniej
Zaraz...czyli np.jak bede teraz w Warszawie na wizycie to muszę wziąć zaświadczenie na nastepna wizytę że by nastepnym razem kupić bilet taniej w kasie PKP?tak??
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Posty: 889
Rejestracja: 09 gru 2006, 19:43
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: KOMISJA W CPR

Post autor: misiek1 » 26 wrz 2007, 09:16

albo od lekarza pierwszego kontaktu , nie musi byc z poradni czy szpitala
jezeli zmienia ci grupe w CRP za rok to nie wazne bo ten rok przepracowalas z druga grupa i nalezy Ci sie 10 dni +.
Ja dostalem na 5 lat .... dziwnych orzecznikow tam macie.
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: KOMISJA W CPR

Post autor: Shima » 26 wrz 2007, 09:22

Sklonowany pisze:Ja dostalem na 5 lat .... dziwnych orzecznikow tam macie.
Wiem że dziwnych nawet bardzo...szkoda gadać...wczoraj na komisji Pani Orzecznik powiedziała ze moje początki Jaskry to nie jaskra..nie choroba :mad:
Wogole na grupy staję już od 10 lat i dostaje tak po 2 lata 3ke...ta dwójka to "cud".

Wcale nie licze że dostanę za rok znowu 2kę...mało prawdopodobno tym bardziej że nie bede w czasie tego roku zbyt wiele razy w szpitalu...jak mi sie skonczy zwolnienie to juz nie bedzie czasu na chorowanie

Dla moich tu orzeczników Crohn to raczej nie poważna choroba...tym razem czepiła sie moijej astmy...a na gruźlicę jelit wcale nie zwrociła prawie uwagi.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Posty: 889
Rejestracja: 09 gru 2006, 19:43
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: KOMISJA W CPR

Post autor: misiek1 » 26 wrz 2007, 09:25

Jak nie dostaniesz to sie odwolasz a jak sie nie uda to sąd, napewno wygrasz.
Pozdrawiam
Jak ci sie skocnzy l-4 to mozesz tak jak ja dostac " swiadczenie rehabiliutacyjne"
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: KOMISJA W CPR

Post autor: Shima » 26 wrz 2007, 09:26

Sklonowany pisze:Jak ci sie skocnzy l-4 to mozesz tak jak ja dostac " swiadczenie rehabiliutacyjne"
No co ty??wtedy to już napewno wylecę z pracy!
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Posty: 889
Rejestracja: 09 gru 2006, 19:43
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: KOMISJA W CPR

Post autor: misiek1 » 26 wrz 2007, 09:28

JA wylecialem :D

Jak dostaniesz na 3 miesiace to nie moga cie wywalic , dopeiro po tym okresie.

pozdrawiam
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: KOMISJA W CPR

Post autor: Shima » 26 wrz 2007, 15:29

Sklonowany pisze:JA wylecialem :D

Jak dostaniesz na 3 miesiace to nie moga cie wywalic , dopeiro po tym okresie.
Nie istotne kiedy ważne żeby wcale nie wylecieć....na takie coś nie mogę sobie pozwolić..prędzej padnę.
[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
Być może Żabusiu to bedzie ważne w wypadku odwołania bo u naszych orzeczników nie jest ważne.
Przykład:
-Wczoraj Pani Orzecznik nawet nie zerknęła w hist.choroby(kartotekę)z Por,Gruźliczej...ja interesowały wypisy ze szpitala i kreciła nosem że są 2..nie ważne ze jeden pobyt trwał 7tygodni.
-Jazdy do Warszawy...wyniki badan też nie interesowały ją..tylko wołala wypisy z Gastro..i powiedziała że to że tam jeżdże i sie tam lecze to nic nie znaczy.
-początki jaskry to nie choroba(pewnie według niej da sie wyleczyć)

I już drugi raz na nią trafiam pod rząd..jestem wiec pewna że jak trzeci raz trafie to mam pozamiatane.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: KOMISJA W CPR

Post autor: Szaraja » 09 sty 2008, 20:47

Dzisiaj zostałam powalona na kolana głupotą lekarzy- orzeczników. Nie pisze na razie gdzie, bo nie dotyczy to mnie, ale wyobraźcie sobie , ze 13 latek chory na CU,nie dostał orzeczenia w PCPR-e. Przy odwołaniu badał go lekarz, który przyjmował go na oddział i znał. Powiedział, ze chłopiec jest pełnosprawny i nie nalezy mu się orzeczenie. Nie bierze pod uwagę, że młody wcina ciągle leki,pije preparaty żywieniowe i tak naprawdę nie zna dnia i godziny kiedy go coś dopadnie. Był dopiero co po terapii sterydowej, zakończonej co prawda, ale zmainy w jelicie są nadal. To jest obłęd. teraz po 6-ciu miesiącach ma znowu komisję i nie wiadomo co napisać i jak zrobić, aby dostał to orzeczenie. Słyszał ktoś o czymś takim? Ja mam ochotę coś zrobić jesli znowu nie dostanie tego orzeczenia.Zastanawiam się tylko co możemy?
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1574
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: KOMISJA W CPR

Post autor: Szaraja » 09 sty 2008, 22:16

Zaproponowłam, aby Mama poczęstowałą komisję fresubinem, wzorem Smerfetki :wink:
Oprócz tego podałam jeszcze argumenty do wniosku dl lekarza gastrologa. Mnie to strasznie denerwuje, bo przecież dzieci nawet w remiji wymagają dodatkowych nakądó na leki, suplementy i preparaty zywineiowe. Zresztą dorośli też.
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Awatar użytkownika
flordeluna.08
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 05 gru 2008, 13:30
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: ---------

Re: KOMISJA W CPR

Post autor: flordeluna.08 » 05 gru 2008, 14:45

Witam wszystkich:)
Dreczy mnie jeden problem. Mam zamiar ubiegać się o orzeczenie. Wnioski mam juz uzupełnione i musze zlozyc je do 28 grudnia bo minie ich waznosc. Chorobe wykryto u mnie w pazdzierniku tego roku i moja dokumentacja nie jest taka obszerna: wypis ze szpitala, badania krwi(doktor stwierdzila nawracajaca anemie) i wynik badania wycinka z rektoskopii, stwierdzające chorobe crohna oraz za tydzien wybieram sie do gastrologa po zaswiadczenie.
Czy mam jakies szanse, ze dostane orzeczenie? dodam ze kolonoskopi jeszcze nie miałam robionej. Mam ja miec dopiero pod koniec stycznia i obawiam sie ze nie zdaze dolaczyc tego badania na komisje, chyba ze gastrolog zrobi mi wczesniej te badanie (oby...).
Czy jak jestem w stanie remisji jest mniejsza szansa na zdobycie orzeczenia? Dodam jeszcze ze ogolnie dobrze sie czuje (chociaz przez diete schudlam i jestem dosc szczupla), a pierwsze objawy byly dosc lagodne,oraz jestem studentka.

Awatar użytkownika
flordeluna.08
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 05 gru 2008, 13:30
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: ---------

Re: KOMISJA W CPR

Post autor: flordeluna.08 » 06 gru 2008, 09:15

Dzieki zabusia za odpowiedz:) jednak utwierdzilas mnie w moich watpilwosciach :smutny:
obawiam sie ze nie bedzie tak latwo z tym orzeczeniem. . .
A co jesli bym zrobila kolonoskopie prywatnie? czy komisja bedzie na to badanie patrzyla jak na badanie szpitalne??czy ma to jakies znaczenie?
To bedzie dla mnie pierwasza komisja i nasuwa mi sie jeszcze jedno pytanie, bo nie bardzo sie orientuje: czy podczas komisji bede badana(jesli tak to jak?) czy beda tylko zadawac pytania?

Awatar użytkownika
flordeluna.08
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 05 gru 2008, 13:30
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: ---------

Re: KOMISJA W CPR

Post autor: flordeluna.08 » 06 gru 2008, 16:46

Jeszcze raz dzięki :smile: tak wniosek złożę tyle że krótko przed upływem jego ważnosci by odwlec komisje jak najdalej :wink: A teraz to nie pozostaje mi nic innego jak tylko czekac jak sie te sprawy poukładają, pozyjemy zobaczymy :smile:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: KOMISJA W CPR

Post autor: obyty.z.cu » 06 gru 2008, 20:22

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

nie wnikajac w szczegoly,to kazda komisja to stres,i to czy masz badanie rektoskopii czy kolonoskopii jest mniej wazne,wazne ,ze diagnoze potwierdza badania histopatologiczne...problemem jest to,ze orzecznicy sa "nieomylni"...opoznienie skladania wniosku tez raczej malo co daje procz Twoich nerwow i stersu....
slusznie Zabusia pisze ,ze wszystko zalezy od wiedzy lekarza...czasem jest tak,ze z naszymi wynikami trafia sie nam orzecznik np.ortopeda...
moja rada jest taka...skladac wniosek..skompletowac na termin samej komisji co sie da...i nieopowiadac ze sie ma remisje..tylko ze boli...biegunki ,zaostrzenie..i wogole niewiadomo co ze soba zrobic....moze "orzecznik" by Tobie podpowiedzial gdzie i jak sie leczyc..... :razz: czasem takie postawienie pomaga....i pamietaj..lekarz i tak na komisji nie sprawdzi jak faktycznie sie czujesz...wiec niemiej skrupołów i walcz o swoje..czyli to co Ci sie sluznie nalezy ! :!:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: KOMISJA W CPR

Post autor: obyty.z.cu » 10 gru 2008, 11:29

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

bez przesady?..naciaganie?...skrupuly?

mam tylko jedno pytanie...bylas kiedys na ZUSowskiej komisji?
tam sa orzecznicy..w zgodnej chyba opini wszystkich, ktorzy tam sa zapraszani...90 % z nich to "lekarze"-urzednicy....lekarzy to sie spotyka dopiero na komisjach odwolawczych.....orzecznicy ciagle żadaja nowych badań jako podkladek,powiedz mi prosze,czy my sie mamy leczyć ? czy zbierac dokumentacje, czyli ciagle nowe badania ?
pomijajac fakt,ze prowadzacy nas lekarze niewidza potrzeby robienia ponownych badan...czy zrobienie nowej kolonoskopi albo badania rezonansu cos zmieni w naszym stanie?..czy choroba przewlekla..od lat zdiagnozowana i stale sie pogarszajaca od tych badan sie wyleczy?...orzecznicy czesto przyznaja rente na okres krotki..np na 3 miesiace...i znow na komisje..w tym czasie ,to nie jest sie w stanie dostac do specjalisty.....
i jeszcze jedno..jesli osobom przynaje sie rente...i przez iles lat ta osoba jest na tej rencie ze wskazaniem na przewleklosc choroby....a potem jej ta rente odbiera orzecznik...to znaczy ze co? cudowne ozdrowienie?..tylko,ze na komisjach odwolawczych gro odwolan jest pozytywnych...juz pomijajac komentarze lekarzy o fachowosci ..to jest takie dzialanie z liczeniem na to..ze wiele osob sie nie odwola..wiec ubedzie "biorcow" rent...i nie mowie tu o jakis naciaganiach.....
wg orzecznika,"wlasciwym" dokumentem uprawniajacym jest np. wypis szpitalny...i dobrze...ale to mam isc na tydzien na badania szpitalne zeby zadowolic lekarza orzecznika?
pomijajac fakt...ze leczyc sie ..to i mozna w domu...

w podsumowaniu....nienamawiam do naciagania,ale do korzystania ze swoich praw,i zeby lekarze na komisjach niewmawiali nam,ze jestesmy zdrowi...

prawo fizyki mowi...kazdej akcji odpowiada reakcja....
jaka etyka orzecznika..takie podejscie "stawiajacego" sie przed nim...
choc przyznaje,ze poznalem tez orzecznikow - naprawde bedacych lekarzami...
ale to tylko wyjatki potwierdzajace regule...

a co do skrupulow jeszcze....sadze,ze dla wielu jest ponizajace staranie sie o renty w wysokosci 600 zlotych...ale jesli dnie sie spedza np. w wc to o jakich skrupulach mozesz mowic...dla ludzi ktorzy dostaja "normalna" biegunke na 1 dzien to tradegia...dla nas to zycie codziene...

ech....idealistow to widzimy w ...sejmie...
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
flordeluna.08
Debiutant ✽
Posty: 8
Rejestracja: 05 gru 2008, 13:30
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: ---------

Re: KOMISJA W CPR

Post autor: flordeluna.08 » 12 gru 2008, 16:43

Dzięki za rady anetau07 i obyty.z.CU
Jeszcze nie wiem co będę mówiła na komisji odnośnie obecnego samopoczucia, bo jeszcze wszystko może się zmienić. Sądzę jednak, że raczej prawdę(może to głupie ale nie lubię kłamać nawet jeśli miałoby to mi przynieść jakieś korzyści) ale zaznaczać będe że okres tych objawów nie był dla mnie łaskawy.
Na kolonoskopie już się umówiłam z gastrologiem. Będę miała te badanie pod koniec grudnia więc sądzę że zdążę dołączyć je w dzień komisji :]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo PCPR”