Legitymacja o niepełnosprawności

Dyskusje dotyczące starań o orzeczenie o niepełnosprawności.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Anonymous_13ece955

Re: Legitymacja o niepełnosprawności

Post autor: Anonymous_13ece955 » 21 lip 2016, 18:17

obyty.z.cu pisze:Inna sprawa, że na Komisji uwzględnia się tylo 3 kody, a inne choroby już nie
no właśnie..i tak można stać się niepełnosprawnym bez oznaczenia choroby, która ją wywołała :P
obyty.z.cu pisze:Żal mi ludzi ze stopniem znacznym z niepełnosprawnością ruchową stojących w wielkiej kolejce by zarejestrować się do np. lekarza, choć przecież ma w tym dniu już umówioną wizyte.
otóż to. piszę to teraz z podwójną mocą, jako że sama stałam się taką osobą. czekać na swoją kolej mogę do białego rana, ale nie na stojąco. jestem młoda, a wyglądam na 13 lat, więc dodatkowo nie należy mi się żadna taryfa ulgowa wg społeczeństwa. dlatego często po prostu siadam/pokładam się w miejscach gdzie nikomu nie wadzę.

ostatnio byłam w takiej sytuacji w siedzibie ZTM- transportu publicznego w Warszawie w celu nabicia karty miejskiej nowym biletem- uprawniającym mnie do bezpłatnych przejazdów jako osoby niepełnosprawnej w stopniu znacznym. no i co? przede mną kolejka, za mną kolejka, ludzie poirytowani. ja się chwieję, na obu nogach opaski i ortezy, ból w łydkach coraz silniejszy, obrzęki narastają z każda sekundą a mi jest naprawdę coraz bardziej duszno i niedobrze...
widzę naklejkę na ścianie, że osoby niepełnosprawne obsługiwane są poza kolejnością, ale co mam zrobić? zacząć wymachiwać orzeczeniem przed dziadkami i kobietą z wózkiem? :oops:
dobra przepraszam, robię OT jak stąd do Krakowa..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo PCPR”