Legitymacja o niepełnosprawności

Dyskusje dotyczące starań o orzeczenie o niepełnosprawności.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Posty: 1475
Rejestracja: 03 lip 2008, 10:38
Choroba: CD
województwo: śląskie
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Legitymacja o niepełnosprawności

Post autor: Miska Ryżu » 19 maja 2011, 07:48

wg mojej wiedzy tak, każdy może się ubiegać.
Smutno Ci? A może budyń? :)

Awatar użytkownika
Gottii
Aktywny ✽✽✽
Posty: 971
Rejestracja: 14 kwie 2011, 13:11
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Re: Legitymacja o niepełnosprawności

Post autor: Gottii » 19 maja 2011, 08:38

dokładnie ubieganie to jedno przyznanie to drugie więc ja również nie widzę przeszkody składaj kwity i czekaj.
Traktuj chorobę jako przyjaciela, a będziecie mogli się nawzajem znieść.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Legitymacja o niepełnosprawności

Post autor: Baby » 20 maja 2011, 22:33

dokładnie ubieganie to jedno przyznanie to drugie więc ja również nie widzę przeszkody składaj kwity i czekaj

A myślisz że są szanse na przyznanie mi grupy? Do czego taka legitymacja osoby niepełnosprawnej uprawnia? Mniej więcej wiem ale to zależy od stopnia niepełnosprawności. W związku z tym możesz mi podpowiedzieć, jaką najczęściej grupę otrzymują osoby z CD, CU lub niesklasyfikowanym NZJ?
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: 30 mar 2011, 12:19
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Legitymacja o niepełnosprawności

Post autor: Baby » 23 maja 2011, 23:35

magdalene pisze:viewtopic.php?t=4322
Ogromnie dziękuje :)
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Legitymacja o niepełnosprawności

Post autor: mgiełkaa » 07 lip 2011, 20:09

Bardzo długo nosiłam się z zamiarem wyrobienia tego dokumentu, prawie rok czasu jeździłam z wielkim orzeczeniem, które mimo, że przewożone w koszulce - mocno się sfatygowało. Kilka dni temu odebrałam nowiutką legitkę oraz kartę parkingową i nauczona doświadczeniem ( biorąc pod uwagę, że później zapomnę albo będę to odkładać) pognałam prosto do punktu xero gdzie pięknie zafoliowano mi obydwa dokumenty. Moja radość trwała krótko ponieważ po odebraniu, w trakcie podziwiania okazało się, że ani na legitymacji ani na karcie parkingowej nie podpisałam się. Zrobiłam to w biegu, w dobrej wierze... . Kretynka ze mnie, podobno rozebrać już tego nie można (bez ryzyka uszkodzenia). W razie czego mam przy sobie dowód osobisty i wszystkie 3 dokumenty są z tym samym zdjęciem. Jest jeszcze jeden problem - nie jestem podobna do siebie tzn. mój obecny wygląd różni się od tego na zdjęciach, bo teraz mam dłuższe włosy i jestem blondynką :wink: ale chyba zmiana koloru włosów (zwłaszcza na blond) nie nakłada obowiązku wymiany wszystkich dokumentów?
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Posty: 1414
Rejestracja: 24 mar 2010, 19:44
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Legitymacja o niepełnosprawności

Post autor: mgiełkaa » 08 lip 2011, 14:41

Właśnie tak mam zamiar uczynić - to chyba jedyne wyjście...
Dziś pytałam w drugim punkcie, tam przytomny pan powiedział, że on zawsze sprawdza klientom takie dokumenty przed zafoliowaniem czy je podpisali bo to standard, że zapominają... Szkoda, że tak się pospieszyłam. W 2013 roku mam szansę się poprawić (nowe orzeczenie - nowa legitymacja) :lol:
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Legitymacja o niepełnosprawności

Post autor: obyty.z.cu » 25 lut 2016, 20:39

Będą nowe legitymacje dla osób z niepełnosprawnością
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/3 ... 25.02.2016
Zmieńmy legitymację, zmieńmy symbol!
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/3 ... 25.02.2016
Dlatego przedstawiamy swoją propozycję wyglądu legitymacji osoby z niepełnosprawnością:
Legitymacja jest niebieska, co kojarzy się z innym dokumentem używanym przez część osób z niepełnosprawnością – kartą parkingową.
Formatem pasować ma ona do pozostałych dokumentów – np. dowodu osobistego czy prawa jazdy – które mieszczą się w przegródkach portfela.
Język angielski, użyty do tłumaczenia nazwy dokumentu, pozwoli – w oczekiwaniu na Europejską Kartę Osoby z Niepełnosprawnością, nad którą trwają prace w Parlamencie Europejskim – na korzystanie z ulg i uprawnień także poza granicami Polski.
Proponujemy też możliwość wpisania swego rodzaju informacji specjalnych dla czytającego dokument, np. że korzysta się z psa przewodnika, że jako osoba z chorobą Leśniowskiego-Crohna nie może czekać w kolejce do toalety, że jest się osobą nie mówiącą.
Ponadto, proponujemy coś w Polsce nowego, czyli…
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Legitymacja o niepełnosprawności

Post autor: Mamcia » 25 lut 2016, 21:34

Super może wreszcie, bo bez tej legitymacji jesteśmy pozbawieni możliwości wielu uprawnień i zniżek w EU.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Posty: 1466
Rejestracja: 10 lis 2014, 17:31
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Re: Legitymacja o niepełnosprawności

Post autor: patkaas » 19 lip 2016, 21:56

Nowe legitymacje w postaci plastikowych kart od 1 sierpnia 2017 r. W końcu jakaś decyzja ;)

http://www.rynekzdrowia.pl/Prawo/Sejm-o ... 957,2.html
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Anonymous_13ece955

Re: Legitymacja o niepełnosprawności

Post autor: Anonymous_13ece955 » 19 lip 2016, 23:48

o kurka, czyli jeśli składam wniosek o legitę w przyszłym tygodniu, to dostanę fantastik-plastik a nie celulozę?? :w00t:

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Posty: 1466
Rejestracja: 10 lis 2014, 17:31
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
Kontakt:

Re: Legitymacja o niepełnosprawności

Post autor: patkaas » 20 lip 2016, 09:29

Maatylda, od 1 sierpnia 2017 r., czyli jeszcze rok :evil:
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Anonymous_13ece955

Re: Legitymacja o niepełnosprawności

Post autor: Anonymous_13ece955 » 20 lip 2016, 18:18

no tak, mózg jak zawsze na swoim miejscu.. dzięki patkaas,

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Posty: 10316
Rejestracja: 04 mar 2004, 16:08
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Legitymacja o niepełnosprawności

Post autor: Mamcia » 20 lip 2016, 20:44

Gdyby chociaż 1 lipca, a tak kolejne wakacje na 100% lub tłumaczenie przysięgłe na język lokalny. Obłęd. Mądry wprowadziłby legitymacje w terminie wcześniejszym za opłatą pokrywającą koszty produkcji. Teraz też się płaci za kartę parkingową (a może już nie??).
I ten kod niepełnosprawności na legitymacji. Czy Kanar w tramwaju musi wiedzieć na co choruję?? A Pani w muzeum czy mam problem z pęcherzem czy z głową??
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Anonymous_13ece955

Re: Legitymacja o niepełnosprawności

Post autor: Anonymous_13ece955 » 20 lip 2016, 22:55

Mamcia, za kartę parkingową płaci się 21zł, natomiast przy składaniu wniosku o legitymację, można zaznaczyć że nie życzę sobie o umieszczanie symbolu niepełnosprawności.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Posty: 7790
Rejestracja: 28 lis 2008, 13:48
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: wielkopolska- Leszno

Re: Legitymacja o niepełnosprawności

Post autor: obyty.z.cu » 21 lip 2016, 13:16

Mamcia pisze:I ten kod niepełnosprawności na legitymacji. Czy Kanar w tramwaju musi wiedzieć na co choruję??
wbrew pozorom to ułatwia, a raczej czasami przyspiesza.
Inna sprawa, że na Komisji uwzględnia się tylo 3 kody, a inne choroby już nie.Taka zapisana ilość.
W zwiazku z tym, u mnie np. mam kod niepełnosprawności ruchowej - bo karta parkingowa, układu neurologicznego , a 3 to INNE. czyli pozostałe.
Mamcia pisze:A Pani w muzeum czy mam problem z pęcherzem czy z głową??
uuu. to nie spotkałaś AMBITNYCH strażników miejskich znających się na wszystkim :lol:
O policjantach nie uznających zaświadczenia o nieużywaniu pasów nie wspomnę, bo nikt im chyba tego nie powiedział, że to w przepisach prawa zapisane. a okazja przyłożyć mandat wielka.
Jest też kilka innych specjalności.
Mnie to wkurza, że stopień niepełnosprawności nie pozwala np. na uprzywilejowaną pozycję np. w Poradniach.Żal mi ludzi ze stopniem znacznym z niepełnosprawnością ruchową stojących w wielkiej kolejce by zarejestrować się do np. lekarza, choć przecież ma w tym dniu już umówioną wizyte.
O udostępnianiu toalet lepiej nie wspominac, to wiemy wszyscy, że tu żadna legitymacja nie ma znaczenia, jeśli ktoś się uprze, albo w regulaminie czegoś tam maja tak zapisane.

Legitymacje się bardzo przydają, o ile się trafia na ludzi, a nie na ...bezmózgowców, bez obrazy...Pewnie też za granicą naszego kraju bardziej się przydają ...w końcu ten znak niepełnosprawności znają wszyscy.O ile ten znak nie zamienią na polską radosną twórczość urzedniczą, a nie takie numery już widziałem.
Bo urzędnik wie lepiej...takie życie.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orzecznictwo PCPR”